Справа № 234/2959/15-а
Провадження № 2-а/234/75/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2015 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді Чернобай А.О.,
при секретарі: Науменко А.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1про стягнення переплачених бюджетних коштів,-
В С Т А Н О В И В :
06.03.2015 року позивач звернувся до Краматорського міського суду з вимогами до ОСОБА_1про стягнення переплачених бюджетних коштів.
Із позову вбачається, що 26.06.2013 року ОСОБА_1звертався до позивача з заявою відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України " Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян" про призначення компенсаційної виплати непрацездатній особі, яка доглядає за престарілою, яка досягла 80-річного віку, громадянкою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_1. До заяви були додані усі необхідні документи. Рішенням від 24.07.2013 року позивачем була призначена компенсація на період з 26.06.2013 р. по 24.09.2013 р. в сумі 4 грн. 80 коп. та період догляду зараховувався до трудового стажу. З повідомлення від 10.09.2014 року про громадян, які померли за ІНФОРМАЦІЯ_3, позивачу стало відомо про те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, померла ІНФОРМАЦІЯ_2. При зверненні із заявою від 26.06.2013 року відповідач був повідомлений про зобов'язання своєчасно повідомляти позивача про всі зміни, які можуть вплинути на виплату соціальної допомоги. Розпорядженням від 11.09.2014 року позивачем було припинено виплату з 01.08.2014 року. Відповідно до довідки від 12.09.2014 року відповідачу було перераховано виплату компенсації за період з серпня 2014 року по вересень 2014 року і виявлена заборгованість переплачених бюджетних коштів у сумі 30 грн. 14 коп. Листом № 01-08/750 від 28.01.2015 року відповідачу було повідомлено про переплату бюджетних коштів. Просить стягнути з ОСОБА_1 суму переплати у розмірі 30 грн. 14 коп., яка виникла внаслідок не подання інформації.
Представник позивача у судове засідання не з'явилась, але надала до суду заяву про розгляд справи в її відсутності, позовні вимоги підтримала, та просила суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи.
За таких обставин суд вважає можливим вирішити позов на підставі наявних у справі доказів.
З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до наступного.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 р. № 832 "Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян" передбачено компенсаційну виплату непрацездатній особі, яка доглядає за інвалідом 1 групи, а також за престарілим, який досяг 80- річного віку.
Згідно п. 2 абз. 2 Постанови "Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян" зазначені щомісячні компенсаційні виплати призначаються і виплачуються органами праці та соціального захисту населення та фінансуються органами Пенсійного фонду України.
Як передбачає Постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 р. № 832 "Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян" фізичні особи, які одержують компенсаційні виплати, зобов'язані повідомити органи праці та соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати органами праці та соціального захисту населення надміру виплачені суми.
Судом встановлено, що 26 червня 2013 року відповідач звернувся до позивача із заявою про призначення йому компенсаційної виплати, як особі, яка доглядає за престарілою особою, яка досягла 80 -річного віку, громадянкою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є інвалідом 1 групи з дитинства. (а.с. 7,9,10-11)
Згідно Рішення про призначення допомоги від 24.07.2013 року, відповідачу була призначена компенсаційна виплата з 26.06.2013 р. по 24.09.2035 року, у розмірі 4 грн. 80 коп. (а.с. 13)
Згідно повідомлення про громадян, які померли за ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, померла ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с. 14)
Згідно довідки від 12 вересня 2014 року ОСОБА_1 була нарахована компенсаційна виплата за серпень 2014 та вересень 2014 р. в розмірі 30 грн. 14 коп.(а.с 16)
Згідно листа позивача від 28.01.2015 року № 01-08/750, відповідачу було повідомлено про виникнення переплати у сумі 30 грн. 14 коп. (а.с. 17)
Таким чином, суд вважає, що у зв'язку зі смертю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, то право на виплату компенсації, як особі, яка доглядає за інвалідом 1 групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку у відповідача припиняється.
Відповідно до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).
Вимоги позивача стосовно стягнення з ОСОБА_1переплати компенсаційної виплати, як особі, яка доглядає за інвалідом 1 групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку, яка виникла внаслідок не подання інформації в сумі 30 грн. 14 коп. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок Державного бюджету України.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивач-суб'єкта владних повноважень із залученням свідків та проведення судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.3, 4, 6-11, 14, 94, 160-162, 164 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1про стягнення переплачених бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1на користь Управління Пенсійного фонду України м. Краматорська Донецької області (ЄДРПОУ 23346787 на р/р 256043772026 в ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 335106) переплату бюджетних коштів у сумі 30 грн. 14 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяті днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя:
Постанова ухвалена й надрукована в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: