Рішення № 43473692, 02.04.2015, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
02.04.2015
Номер справи
914/356/15
Номер документу
43473692
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.04.2015 р. Справа№ 914/356/15

За позовом: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради,

м. Львів

до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Львів

про: демонтаж літнього майданчика,

Суддя Долінська О.З.

При секретарі Вашкевич Н.І.

За участю представників:

позивача: Кузів О.М. - дов. № 30-вих-98 від 21.01.2015 року,

відповідача: ФОП ОСОБА_1 - згідно спеціального витягу з ЄДР ЮО та ФОП станом на 13.03.2015 року.

Представникам сторін роз'яснено права та обов'язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді не подавалось.

В судове засідання 02.04.2015 року оголошувалась перерва до 02.04.2015 року до 14:40 в зв'язку із заявленим відповідачем усним клопотанням про здійснення фіксації судового процесу технічними засобами для надання можливості відповідачу викласти таке клопотання у письмовій формі і подати його через відділ обліку та документального забезпечення господарського суду Львівської області.

За клопотання відповідача за вх. №13823/15 від 02.04.2015 року у продовженому судовому засіданні 02.04.2015 року, здійснювалась фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів.

На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про демонтаж літнього майданчика. Ухвалою від 05.02.2015 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 19.02.2015р.

Рух справи відображено в ухвалах суду, що містяться в матеріалах справи.

В судове засідання 02.04.2015 р. представник позивача з'явився, позов підтримав, вимоги ухвал суду виконав. Просить позов задоволити із підстав, викладених у позовній заяві.

В судове засідання 02.04.2015 р. відповідач з'явився, проти позову заперечив письмового відзиву не подав. На доказ своїх заперечень на позов, подав у судове засідання копію додатку до протоколу №9 від 23.03.2015 р. про продовження терміну дії Паспорта ФОП ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 (до кінця оренди землі), при умові відповідності проекту та демонтаж у зимовий період, копію договору оренди землі від 12.04.2010 року терміном дії на 10 років до 28.01.2020 року з актом про передачу і показ меж земельної ділянки від 30.03.2010 року та актом приймання-передачі об'єкта оренди від 12.04.2010 року. Вимог ухвали суду від 12.03.2015 р. виконав частково.

Просить в позові відмовити з огляду на подані докази в судовому засіданні.

В судовому засіданні 02.04.2015 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача дослідивши матеріали справи в їх сукупності, оглянувши оригінали документів, суд встановив таке.

07.06.2010 р. між управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради та ФОП ОСОБА_1 укладено договір №156/100-09 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (надалі - Договір).

Термін дії даного договору встановлено сторонами з 01.04.2010 р. до 01.11.2014 р. (5 сезонів)( п.7 Договору). Тобто термін дії договору закінчився 31.10.2014 р.

Додатком до цього Договору є дозвіл №156/100-09 від 15.04.2010 року та наказ управління архітектури від 15.04.2010 року №7 (п. 8 Договору).

Як вбачається із матеріалів справи, 25 листопада 2010 року управлінням архітектури департаменту містобудування ЛМР на підставі рішення комісії зі встановлення літніх майданчиків від 22.11.2010 року.

Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 видано дозвіл №156/100-09 на адресу місця розташування літнього майданчика АДРЕСА_1 площею 163,5 кв.м. (з них 87,3 кв.м. - оренда конструктивних елементів благоустрою), з терміном дії дозволу - 5 років (п'ять сезонів):

- 01.04.2010 року до 01.11.2010 року;

- 01.11.2010 року до 01.11.2011 року;

- 01.11.2011 року до 01.11.2012 року;

- 01.11.2012 року до 01.11.2013 року;

- 01.11.2013 року до 01.11.2014 року.

У зимовий період (з 1 листопада по 1 квітня) оренда конструктивних елементів благоустрою складає 29,12 кв.м.

Затверджений проект літнього майданчика є невід'ємною частиною цього дозволу.

31.10.2014 р. Позивачем надано відповідачу попередження №34-вих-1875 про демонтаж літнього майданчика, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1,

Розпорядженням Голови Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 19.01.2015 року №15 зобов'язано відповідача демонтувати відкритий літній майданчик, встановлений за адресою: АДРЕСА_1, в термін до 30.01.2015 р.

15.01.2015 р. працівниками відділу соціально-економічного розвитку Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено, що літній майданчик за адресою АДРЕСА_1, не функціонує, однак відповідачем не демонтовано елементи літнього майданчика (накриття та огорожа), що підтверджується актом від 15.01.2015 р. (міститься в матеріалах справи).

Це стало підставою звернення про примусовий демонтаж літнього майданчика в судовому порядку.

Відповідачем в судовому засіданні 02.04.2015 р. подано копію додатку до протоколу №9 від 23.03.2015 р. про продовження терміну дії Паспорта ФОП ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1, однак паспорта (дозволу) на встановлення літнього майданчика на АДРЕСА_1 суду ним не подано, так як такий йому не видане, що підтверджено поясненнями відповідача в судовому засіданні.

З підстав наведеного, позивач просить суд зобов'язати відповідача здійснити демонтаж літнього майданчика на АДРЕСА_1, в зв'язку із закінченням терміном дії дозволу №156/100-09 та договору №156/100-09.

Станом на час розгляду справи в судовому засіданні доказів добровільного демонтажу відповідачем вказаного відкритого літнього майданчика за адресою: АДРЕСА_1 сторонами суду не подано.

При прийнятті рішення, суд виходив з наступного :

Згідно з ч.1 ст.20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Згідно з п.10 ст.10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають (ч.4 ст.20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів").

Правові підстави набуття дозволів (паспортів) на розміщення літніх майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності визначені Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженим ухвалою міської ради № 2452 від 05.03.2009 року з наступними змінами та доповненнями (надалі - Порядок).

Відповідно до п.1.3 "Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності", затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 р. №2452 ( із змінами і доповненнями), дозволи (паспорти) на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управлінню архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів (паспортів) на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Згідно з п.6.1-6.2 зазначеного вище Порядку, якщо суб'єкт підприємницької діяльності у зазначений у приписі адміністрації термін усунув виявлені порушення цього Порядку, останній повідомляє про це письмово районну адміністрацію. У разі невиконання у зазначений термін вимог припису про усунення виявлених порушень цього порядку районні адміністрації звертаються до суду з позовом про примусовий демонтаж літнього майданчика.

У відповідності до п.19.3.5 Правил благоустрою м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011р. №376, районні адміністрації забезпечують демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм, торговельного, холодильного та іншого обладнання, парканів, тимчасових споруд, обмежувальних паркувальних пристроїв, які перешкоджають під'їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, міліції, пожежної, рятувальної, аварійно- відновлювальної техніки до житлових будинків, обмежувачів швидкості руху автотранспорту тощо та інших визначених споруд у м. Львові.

Згідно із п. 1.3. зазначеного Порядку дозволи (паспорти) на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів (паспортів) на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Згідно п. 10. "Правил благоустрою м. Львова" затверджених ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. відкритий літній майданчик - стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Аналогічне поняття відкритого літнього майданчика закріплене в п. 1.2. "Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності" затверджених ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009р. (надалі - Порядок).

Відповідно до п. 4.1 зазначеного Порядку з наступними змінами та доповненнями, контроль за його дотриманням здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Згідно з п. 6.4.2 цього Порядку підлягають демонтажу літні майданчики, на розміщення яких закінчився термін дії дозволів (паспортів) або термін дії договорів на оренду конструктивних елементів благоустрою.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог ухвали Львівської міської ради від 05.03.2009р. №2452 "Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності" (зі змінами і доповненнями), Сихівською районною адміністрацією було прийнято розпорядження від 19.01.2015 р. № 15 "Про демонтаж відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1".

В п. 1 зазначеного розпорядження ФОП ОСОБА_1 зобов'язано демонтувати у добровільному порядку літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1" в термін до 30.01.2015 року. Дане розпорядження скеровано 19.01.2015 року відповідачу рекомендованим листом і відповідач не заперечив його отримання.

Однак, дане розпорядження Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради №15 від 19.01.2015 року «Про демонтаж відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1» на час прийняття рішення у даній справі, відповідач не виконав.

Вимоги розпоряджень районної адміністрації відповідач не виконав, дозвільних документів (паспорта), які б підтверджували правомірність встановлення даного відкритого літнього майданчика, відповідач суду не надав, як і не надав доказів добровільного демонтажу та виконання зазначеного вище розпорядження Сихівської районної адміністрації ЛМР.

Не надано відповідачем жодних належних і допустимих доказів погодження проекту літнього майданчика та видачу паспорта на його розміщення станом на час розгляду справи.

Оскільки відповідач, відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1 у порушення розпорядження голови Сихівської районної адміністрації №15 від 19.01.2015 р. не демонтував у визначений строк, то, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 19.10.2006р. № 219, районна адміністрація має право звертатись у встановленому порядку до судових органів з позовними заявами для реалізації завдань та виконання покладених на неї повноважень.

Відповідно до статті 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно пункту 2.3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 року №18, у випадку, якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи.

Статтею 43 ГПК України передбачено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Відповідно до ст.49 ГПК України судовий збір, сплачений позивачем підлягає до стягнення з відповідача в сумі 1218,00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 12, 33, 34, 43, 49, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_1) демонтувати літній майданчик, розташований за адресою: м.Львів, АДРЕСА_1.

Стягувач: Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради (адреса: 79019, м.Львів, просп. Червоної Калини, 66, код ЄДРПОУ 25258931).

3. Стягнути з Боржника: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (адреса: 79019, м.Львів, просп. Червоної Калини, 66, код ЄДРПОУ 25258931) 1 218, 00 грн. - понесених витрат на сплату судового збору.

4.Накази видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 07.04.2015 р.

Суддя Долінська О.З.