Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
02 квітня 2015 р. № 820/135/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді - Лук'яненко М.О.
суддів - Рубан В.В., Чудних С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Звягіна Я.І.,
представників сторін:
позивача - ОСОБА_1,
відповідача, фонду гарантування вкладів фізичних осіб - Костюкова Д.І.,
відповідача, уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмака В.О.- Грайворонського І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмака В.О., третя особа: ПАТ "Комерційний банк "СТАНДАРТ" про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій, з урахуванням змін позовних вимог, просить суд: визнати неправомірними дії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо не включення ОСОБА_6 до Реєстру вкладників (Загального реєстру вкладників) ПАТ "Золоті ворота", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_6 до Реєстру вкладників (Загального реєстру вкладників) ПАТ "Золоті ворота", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; визнати протиправною бездіяльність уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмака В.О. щодо не включення ОСОБА_6 до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; зобов'язати уповноважену особу на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмака В.О. включити ОСОБА_6 до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.
В обґрунтовування позову позивач зазначив, що відповідачами неправомірно та безпідставно не включено її до повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги та доводи заявленого позову, просив суд ухвалити рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача, фонду гарантування вкладів фізичних осіб проти позову заперечував, надав до суду письмові заперечення, позиція яких повністю збігається з викладеною у судовому засіданні, де вказав, що оскільки укладений між позивачем та ТОВ "ДЕЛТАНА" договір позики порушує публічний порядок відшкодування грошових коштів вкладникам неплатоспроможних банків і суперечить інтересам держави та суспільства, в зв'язку з чим є нікчемним. У уповноваженої особи Фонду були відсутні правові підстави для включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в АТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА", та як наслідок Фонд гарантування вкладів не мав обов'язку здійснення відповідних процедур щодо її включення до загального реєстру та виплати відшкодування.
Представник відповідача, уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмака В.О. проти позову заперечував, надав суду письмові заперечення, позиція яких повністю збігається з викладеною у судовому засіданні, де вказав, що оскільки договори позики та здійснені на їх виконання банківські операції перерахування коштів на рахунок позивача, як багатосторонній правочин, визнані уповноваженою особою ФГВФО на тимчасову адміністрацію нікчемним, то ОСОБА_6 не має вкладів в Банку та не є його вкладником у розумінні Закону, як наслідок грошові кошти, про які зазначено в адміністративному позові та оскаржуваних рішеннях, не підлягають відшкодуванню за рахунок ФГВФО, а отже й підстав для внесення позивача до переліку вкладників у уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію АТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА" не було раніше та немає зараз. А тому, позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними.
Третя особа, в судове засідання свого представника не направила, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомила, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за її відсутністю не надавала.
Вислухавши пояснення представника позивача та представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи встановлено, що 30.05.2014 року між позивачем та ТОВ "ДЕЛТАНА" укладено договір поворотної фінансової допомоги, відповідно до якого підприємство надало ОСОБА_6 тимчасову безпроцентну фінансову допомогу із власних коштів строком до 06.06.2015 року (а.с. 7).
Між позивачем та АТ "Банк Золоті ворота" 06.06.2011 року укладено договір банківського рахунку № ID 7332908 на невизначений строк, відповідно до якого банк відкрив позивачу поточний рахунок в національній валюті (а.с. 8-9).
06.06.2014 року ТОВ "ДЕЛТАНА" перерахувало ОСОБА_6 на її рахунок грошові кошти в сумі 39000,00 грн., що підтверджується випискою про рух коштів по банківському рахунку АТ "Банк Золоті ворота" за період з 06.06.2014 року по 06.06.2014 року (а.с. 10).
На підставі постанови Правління Національного банку України від 31.07.2014 року №456 "Про віднесення ПАТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА" до категорії неплатоспроможних", виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 01.08.2014 року прийнято рішення №67 про запровадження з 04.08.2014 року по 04.11.2014 року тимчасової адміністрації та призначення уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА" Єрмака Валерія Олександровича.
31.10.2014 року відповідно до рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №114 "Про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації в АТ "Банк Золоті Ворота" продовжено тимчасову адміністрацію в АТ "Банк Золоті Ворота" повноваження уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в АТ "Банк Золоті Ворота" до 04.12.2014 року.
04.12.2014 року Правлінням Національного банку України прийнято постанову №781 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Банк Золоті Ворота".
05.12.2014 року на виконання вищевказаної постанови Національного банку України виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення №142 "Про початок процедури ліквідації АТ "Банк Золоті Ворота" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку".
Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлено правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.
Відповідно до ч.1 ст. 3 вказаного Закону, Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Пунктом 3 частини 1 статті 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що вклад - кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.
Управління поточною діяльністю Фонду здійснює виконавча дирекція Фонду (ч. 1 ст. 11 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб").
Повноваження виконавчої дирекції Фонду визначені в статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Зокрема, відповідно до пунктів 2, 4 частини 3 вказаної статті Закону, виконавча дирекція Фонду у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень.
Виконання зобов'язань Фонду перед вкладниками здійснюється Фондом з дотриманням вимог щодо найменших витрат Фонду та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобов'язань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.
Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку.
Гарантії Фонду не поширюються на відшкодування коштів за вкладами у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно із положеннями частини 1 статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Частиною 3 вищенаведеної статті Закону встановлено, що виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду
Положеннями ч. 5 ст.34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що під час тимчасової адміністрації Фонд має повне і виняткове право управляти банком відповідно до цього Закону, нормативно-правових актів Фонду та вживати дії, передбачені планом врегулювання.
Повноваження уповноваженої особи Фонду визначені статтею 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Так, згідно частини 2 вказаної статті Закону, уповноважена особа Фонду, серед іншого, має право:
- вчиняти будь-які дії та приймати рішення, що належали до повноважень органів управління і органів контролю банку;
- продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій;
- повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів;
- звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", на виконання своїх повноважень уповноважена особа Фонду видає накази та розпорядження, дає доручення, обов'язкові до виконання працівниками банку.
Як встановлено з матеріалів справи, за наслідком проведеної перевірки вчиненого позивачем правочину щодо укладання договору поворотної фінансової допомоги №2 від 30.05.2014 року із ТОВ "ДЕЛТАНА", виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів прийнято рішення №226/14 від 16.10.2014 року з приводу блокування виплат (а.с. 65-66).
Судовим розглядом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 23.10.2014 року уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів прийнято наказ №79-1, яким зупинено перерахування/виплати за транзакціями і правочинами, та визнано нікчемними всі транзакції та інші правочини, зокрема вчинені позивачами (а.с. 52).
З пояснень наданих представниками відповідачів у судовому засіданні, колегією суддів встановлено, що підставою для визнання нікчемними вищевказаних правочинів слугували встановлені за наслідком проведеної перевірки висновки, що даний правочин, який укладений між позивачем та ТОВ "ДЕЛТАНА" і правочини порушують встановлений Законом публічний порядок відшкодування грошових коштів вкладникам неплатоспроможних банків та суперечать інтересам держави і суспільства.
Так, за наслідком вказаної перевірки встановленні факти "дроблення" вкладів розміром понад 200 000 грн. на суми, які підлягають відшкодуванню за рахунок держави, а також намагання юридичних осіб-клієнтів неплатоспроможного банку отримати грошові кошти позачергово за рахунок держави, а не за рахунок ліквідаційної маси банку, шляхом їх перерахування на рахунки фізичних-осіб своїх співробітників з використанням штучної конструкції договору позики, спрямованого на порушення публічного порядку та черговості виплат коштів вкладникам та кредиторам неплатоспроможного банку.
Згідно ст. 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", грошові кошти на рахунках юридичних осіб державою не гарантуються, юридичні особи мають право на задоволення своїх кредиторських вимог до неплатоспроможного банку виключно за рахунок ліквідаційної маси самого банку і в 7 чергу.
Під час перевірки зазначених правочинів уповноваженою особою Фонду встановлено, що ПАТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА" через проблеми з ліквідністю перестав належним чином виконувати свої зобов'язання перед юридичними особами - клієнтами банку та фізичними особами-вкладниками, ще починаючи з лютого 2014 року. Внутрішніми документами банку встановлювались добові ліміти на видачу грошових коштів фізичним особам-клієнтам банку, в зв'язку з чим, юридичні особи фактично були позбавлені можливості вільно користуватися власними коштами, що знаходились в банку (а.с. 42-43).
З огляду на викладене, уповноважена особа Фонду дійшла висновку, що юридична особа ТОВ "ДЕЛТАНА" за допомогою штучних конструкцій договору поворотної фінансової допомоги, укладеного із позивачем, який працює бухгалтером на даному підприємстві, намагалась в порушення публічного порядку та черговості, встановлених Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", отримати свої кошти фактично за рахунок бюджету, а не ліквідаційної маси банку.
Згідно ч. 2 ст. 215 Цивільного кодексу України, недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Відповідно до ч. 1 ст. 216 Цивільного кодексу України, недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.
Вище вказана позиція суду кореспондується з правовою позицією Верховного суду України, викладеною у п. 4 постанови Пленуму №9 від 06.11.2009 року "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними", відповідно до якої, нікчемний правочин є недійсним через невідповідність його вимогам закону та не потребує визнання його таким судом.
Окрім того, в силу частини другої статті 215 Цивільного кодексу України, норми закону щодо підстав нікчемності правочинів є імперативними, що також кореспондується з правовою позицією Верховного суду України, викладеною у п. 29 постанови Пленуму №9 від 06.11.2009 року.
Колегія суддів зазначає, що положеннями Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" не обмежено уповноважену особу Фонду вчинити дії, право на які передбачені іншими нормами права, зокрема: визнати правочини нікчемними з підстав, що передбачені Цивільним кодексом України, якщо вони містять в собі ознаки, з наявністю яких чинне законодавство України пов'язує їх недійсність.
Діюче законодавство не зобов'язує уповноважену особу Фонду звертатися до суду з позовом про визнання недійсним договору повороту фінансової допомоги та вчиненої на його виконання банківської операції з переказу коштів, оскільки нікчемний правочин не потребує визнання його таким в судовому порядку.
На підставі викладеного, фактично вищевказаний договір поворотної фінансової допомоги, укладений між позивачем та юридичною особою ТОВ "ДЕЛТАНА", визначений уповноваженою особою Фонду як нікчемний в силу прямих приписів діючого законодавства. Факт нікчемності правочинів зафіксований відповідним наказом уповноваженої особи Фонду від 23.10.2014 року №79-1 (а.с. 52).
Матеріалами справи підтверджено, що за вказаним фактом уповноважена особа Фонду зверталася із заявою (вих. 5428 від 23.10.2014 року) до правоохоронних органів, за наслідком розгляду якої на сьогодні триває досудове слідство (а.с. 47-50).
Наведені факти свідчать про правомірність дій уповноваженої особи Фонду щодо не включення позивача до Переліку вкладників.
Порядок відшкодування Фондом гарантування коштів за вкладами встановлюється Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженим Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 14 від 09.08.2012 р. (далі - Положення № 14).
Так, статтею 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" встановлений порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, а саме:
- уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;
- уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню;
- протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників.
Пунктом 3 Розділу III Положення № 14 встановлено, що уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік).
При цьому пункт 6 Розділу III Положення № 14 передбачає, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.
Розділом IV Положення встановлено порядок діяльності Фонду при здійсненні відшкодування коштів за вкладами.
Так, пункт 1 Розділу IV Положення № 14 передбачає, що Фонд завантажує поданий уповноваженою особою Фонду Перелік до програмно-апаратного комплексу Фонду та здійснює його перевірку.
Пункт 2 Розділу IV Положення № 14 визначає, що Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).
Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 4 Розділу IV Положення № 14).
Отже, виконавча дирекція Фонду затверджує Загальний реєстр виключно на підставі Переліку вкладників, складеного та наданого уповноваженою особою. В свою чергу, законодавство не покладає обов'язок на Фонд враховувати під час складання Загального реєстру інші документи, окрім Переліку вкладників.
Поряд із тим, колегія суддів вважає за необхідне вказати, що відповідачем, Фондом гарантування не здійснювалася виплата відшкодувань вкладникам ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА", оскільки щодо даного банку застосовано такий спосіб виведення з ринку як передача активів та зобов'язань приймаючому банку з відкликанням банківської ліцензії, що не передбачає проведення виплат Фондом.
Відповідно до частини другої статті 39 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", одним із способів виведення неплатоспроможного банку з ринку є відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку з подальшою його ліквідацією.
28.11.2014 року уповноваженою особою Фонду на тимчасову адміністрації ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА" підписано з ПАТ "КБ "Стандарт" договір про передачу частини активів та зобов'язань ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА", за умовами якого ПАТ "КБ "Стандарт" набув усіх прав та обов'язків боржника перед вкладниками ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА" щодо повернення грошових коштів вкладників, залучених ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА", і сплати відсотків за договорами банківського рахунку/вкладу, укладеними ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА", у межах 200000 грн. (а.с. 29).
Таким чином, оскільки зобов'язання ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА" в межах 200000 грн. передані ПАТ "КБ "Стандарт" відповідно до вимог чинного законодавства, то Фондом не проводилася виплата відшкодування даним вкладникам.
Виплати Фондом гарантування відшкодування вкладникам проводяться у разі якщо виведення неплатоспроможного банку з ринку здійснюється в такий спосіб як ліквідація банку з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб у порядку, встановленому пунктом 1 частини другої статті 39 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Оскільки щодо ПАТ "БАНК "ЗОЛОТІ ВОРОТА" обрано інший спосіб виведення банку з ринку, передбачений пунктом 3 частини другої статті 39 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", то Фондом гарантування не здійснювалася виплата відшкодування за вкладами вкладникам, і відповідно уповноваженою особою не складався Перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, а Фондом гарантування у свою чергу не складався Реєстр (Загальний реєстр) вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.
Таким чином, відповідач, уповноважена особа на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмак В.О. не має можливості на включення позивача до переліку вкладників, як і Фонд не має можливості включити позивача до Реєстру (Загального реєстру) вкладників, оскільки дані документи не складалися.
З урахуванням викладеного вище, колегія суддів дійшла висновку, що оскільки уповноваженою особою не було включено позивача до Переліку вкладників, то у Фонду гарантування вкладів відсутні правові підстави здійснювати відповідні процедури по включенню їх до Загального реєстру та виплаті відшкодування.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Приймаючи до уваги вище наведене, беручи до уваги, що у спірних правовідносинах відповідачі діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, колегія дійшла висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_6 до фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи на ліквідацію ПАТ "Золоті ворота" Єрмака В.О., третя особа: ПАТ "Комерційний банк "СТАНДАРТ" про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 07 квітня 2015 року.
Головуючий Лук'яненко М.О.
Суддя Чудних С.О.
Суддя Рубан В.В.