Постанова № 43471094, 26.03.2015, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2015
Номер справи
п/811/605/15
Номер документу
43471094
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 березня 2015 року Справа № П/811/605/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дегтярьової С.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Спільного Українсько-Російського Підприємства "Орма-Олімп", 27507, м. Світловодськ, Кіровоградської обл., вул. Заводська, 4

до відповідача: Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, 27501, м. Світловодськ, Кіровоградської обл., вул. Леніна, 14

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

Товариство з обмеженою відповідальністю Спільне Українсько-Російське Підприємство "Орма-Олімп" звернулось з позовом до Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень:

- №0000581500 від 30 січня 2015 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 305091,00 грн. за основним платежем та 152545,50 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями;

- №0000571500 від 30 січня 2015 року, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 90732,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним сформовано податковий кредит на підставі належним чином оформлених податкових накладних, отриманих від ПП "Спецзовнішкомплект", а тому вважає податкові повідомлення-рішення такими, що не відповідають чинному законодавству.

Відповідачем до суду подано заперечення на позовну заяву відповідно до змісту якого, позов ним не визнається у повному обсязі, оскільки перевіркою, на його думку, встановлено цивільно-правові відносини, спрямовані на здійснення операцій надання податкової вигоди, що свідчить про укладення угод без мети настання реальних наслідків.

На підставі ухвали від 26.03.2015 р. розгляд справи проведено в порядку письмового провадження у відповідності до ст.122 КАС України.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Спільне Українсько-Російське підприємство "ОРМА-ОЛІМП" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Світловодської міської ради Кіровоградської області 01.06.2006 р. (а.с.54), перебуває на обліку в Світловодській ОДПІ як платник податків.

Посадовою особою Світловодської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено камеральну (електронну) перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю Спільного Українсько-Російського підприємства "Орма-Олімп" за грудень 2014 року, за наслідками якої складено акт №17/1500/34442790 від 30.01.2015 року, де висновками, зокрема, є порушення, на думку відповідача п. 200.1, п.200.2, п.200.4 ст. 200 ПК України з врахуванням вимог ст. 256, ст. 257 ЦК України, п.102.1, п.102.5 ст. 102 ПК України, в результаті чого:

- завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду податкової декларації за грудень 2014 р. на суму 90732,00 грн.;

- занижено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за поточний місяць в сумі 305091,00 грн. (а.с.28-29).

На підставі акту перевірки Світловодською ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення (а.с.6, 7).

Судом встановлено, що в жовтні 2014 року відділом оподаткування та контролю об'єктів і операцій Світловодської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області було проведено перевірку та складено акт документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ СУРП "Орма-Олімп" від'ємного значення за серпень 2014 року № 104/1500/34442790 від 21.10.2014 р., за результатами якого зменшено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту (значення р.19) в сумі 882107,00 грн. за серпень 2014 р. (а.с.8-17).

В подальшому в листопаді, грудні 2014 року, січні 2015 року відповідачем зменшено залишок цього від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту.

Відповідно п.п.14.1.181 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на день виникнення спірних правовідносин) податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Порядок та умови формування податкового кредиту врегульовано розділ V Податкового кодексу України.

Так, згідно п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

За приписами п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно до п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Відповідно до п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

У відповідності з пп."б" п.200.4 ст.204 Податкового кодексу України якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно п.п.14.1.157 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

У відповідності до п.56.1, 56.18 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Пунктом 2.2 Порядку направлення контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1236 від 28.11.2012р. передбачено, що у випадках, зазначених у пункті 2.1 цього розділу, відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення: за формою згідно з додатком 2 за наслідками перевірок (форма "Р"); за формою згідно з додатком 8 про зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість платника (форма "В4").

Відповідно до п.4.4 визначеного порядку у разі звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за умови надходження до контролюючого органу ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків не пізніше настання граничного строку сплати, зазначеного в податковому повідомленні-рішенні, структурний підрозділ, який склав таке податкове повідомлення-рішення, у день отримання ухвали вносить відповідні дані до реєстру податкових повідомлень-рішень.

При цьому сума грошового зобов'язання в той самий день виводиться з реєстру податкових повідомлень-рішень та обліковується в окремому реєстрі до дня набрання рішенням суду законної сили.

Після прийняття судом рішення по суті, яке набрало законної сили, структурний підрозділ, який склав податкове повідомлення-рішення, що оскаржувалося, в день отримання відповідного рішення контролюючим органом вносить інформацію про таке рішення до зазначеного в попередньому абзаці окремого реєстру та підшиває копію рішення до матеріалів перевірки або безпосередньо до справи платника податків.

Аналогічні дії здійснюються у разі оскарження платником податків рішення суду в апеляційному порядку (за умови прийняття апеляційної скарги апеляційним адміністративним судом до провадження).

У разі надходження до контролюючого органу ухвали суду про порушення провадження у справі за позовом платника податків після закінчення граничного строку сплати сума грошового зобов'язання, нарахована в картці особового рахунка платника податків, підлягає виведенню з неї до окремого реєстру, де вона міститься, до дня набрання судовим рішенням законної сили.

У відповідності з п.4.5 даного Порядку, після закінчення процедури адміністративного оскарження та/або судового оскарження та набрання судовим рішенням законної сили суми узгодженого грошового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування, та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість в автоматичному режимі переносяться з реєстру податкових повідомлень-рішень (окремого реєстру, передбаченого пунктом 4.4 цього розділу) до автоматизованої інформаційної облікової системи органів державної податкової служби. Одночасно структурному підрозділу, що забезпечує адміністрування облікових показників та звітності, передаються паперові виписки з реєстру податкових повідомлень-рішень за день, до яких включається інформація щодо сум узгоджених грошових зобов'язань та інших показників, які переносяться до карток особових рахунків. Зазначені виписки передаються окремо від кожного структурного підрозділу, що складає податкові повідомлення-рішення, за підписом керівника такого структурного підрозділу.

Так, пунктом 4 розділу V "Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 року №678, чинного на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної контролюючим органом.

Судом встановлено, що ТОВ СУРП "Орма-Олімп" до податкового кредиту в серпні 2014 року (а.с.38-39) віднесено ПДВ за податковою накладною, виданою ПП "Спецзовнішкомплект" з придбання комплектуючих виробів, на підставі договору поставки №01-18/13 від 01.08.2013 року (а.с.30-31, 37, 77-81). Вказаний товар ТОВ СУРП "Орма-Олімп" було оприбутковано відповідно до видаткової накладної №1171 від 28.10.2013 р. (а.с.36), а транспортування підтверджується товарно-транспортною накладною №Р1171 від 28.10.13р. (а.с.35). Оплату вартості придбаного товару здійснено безготівковим шляхом, що підтверджується платіжними дорученнями (а.с.94-97).

Також, на зменшення податкового кредиту до декларації позивач включив розрахунок коригування №116 від 29.08.2014 р. (а.с.76, 77) до податкової накладної №166 від 28.10.2013 року на суму "мінус" 2 481 100,00 грн. за основною ставкою та сума ПДВ - 496220,00 грн. в зв'язку з поверненням частини товару та задекларував від'ємне значення у р.19 декларації за серпень 2014 року в сумі 882107,00 грн. та залишок від'ємного значення, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду р.24 податкової декларації за серпень 2014 р. - 99 282,00 грн.

Світловодською ОДПІ було проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ТОВ СУРП "Орма-Олімп" від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту податку на додану вартість за серпень 2014 р., за результатами якої складено акт від 21.10.2014 р. №104/1500/34442790 (а.с.8-17), на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 28.10.2014р. №0008131500 про зменшення від'ємного значення з податку на додану вартість на суму 91895,00 грн.

В подальшому, ТОВ СУРП "Орма-Олімп" до Світловодської ОДПІ подано податкову декларацію з ПДВ за вересень 2014 р. (а.с.40-41), в якій задекларовано податковий кредит в розмірі 503156,00 грн. В рядок 21 було включено залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду (серпень 2014 року) в сумі 981348,00 грн., що складається з суми 882107,00 грн. (зарахування від'ємного значення р.20.2 декларації за серпень 2014 року до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - вересня 2014 року) та суми 99241,00 грн. (зарахування залишку від'ємного значення р.24 декларації за серпень 2014 року до складу податкового кредиту наступного звітного періоду - вересня 2014 р.).

17.11.14р. Світловодською ОДПІ проведено камеральну (електронну) перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ СУРП "Орма-Олімп" за вересень 2014 р., за результатами якої складено акт №130/1500/34442790 (а.с.18-20), на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 26.11.2014 року №0009021500 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 798987,00 грн.

В декларацію з ПДВ за жовтень 2014 р. (а.с.42-43) ТОВ СУРП "Орма-Олімп" до р.21. "залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду" перенесено значення р.24 декларації попереднього звітного періоду (вересень 2014 р.) в сумі 798987,00 грн. та визначено показник залишку від'ємного значення, який переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (р.24 декларації за жовтень 2014р.) в сумі 395823,00 грн.

09.12.14р. Світловодською ОДПІ проведено камеральну (електронну) перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ СУРП "Орма-Олімп" за жовтень 2014 р., за результатами якої складено акт №138/1500/34442790 (а.с.21-23), на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 26.11.2014 року №0009581500 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 395823,00 грн.

В декларацію з ПДВ за листопад 2014 р. (а.с.44-45) ТОВ СУРП "Орма-Олімп" до р.21. "залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду" перенесено значення р.24 декларації попереднього звітного періоду (жовтень 2014 р.) в сумі 395823,00 грн. та визначено показник залишку від'ємного значення, який переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (р.24 декларації за листопад 2014р.) в сумі 395823,00 грн.

15.01.2015 р. Світловодською ОДПІ проведено камеральну (електронну) перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ СУРП "Орма-Олімп" за листопад 2014 р., за результатами якої складено акт №8/1500/34442790 (а.с.24-26), на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 15.01.2015 року №0000091500 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 395823,00 грн.

В декларацію з ПДВ за грудень 2014 р. (а.с.46-47) ТОВ СУРП "Орма-Олімп" до р.21. "залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду" перенесено значення р.24 декларації попереднього звітного періоду (листопад 2014 р.) в сумі 395871,00 грн. та визначено показник залишку від'ємного значення, який переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (р.24 декларації за листопад 2014р.) в сумі 90732,00 грн.

Як вбачається з акту камеральної перевірки №17/1500/34442790 від 30.01.2015 року (а.с.27-29), на думку контролюючого органу, при заповненні декларації за грудень 2014 р. ТОВ СУРП "Орма-Олімп" невірно перенесені показники з показників з декларації за листопад 2014 р. (з урахуванням акту №8/1500/34442790 від 15.01.2015 р.), чим завищено ряд. 21.2 за грудень 2014 р. на суму 395823,00 грн., р.24 на суму 90732,00 грн. та занижено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за поточний місяць (р.25) в сумі 305091,00 грн.

Водночас, контролюючим органом не було враховано наступні фактичні обставини.

Так, в силу приписів п.56.18 ст.56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Таким чином, у разі коли за результатами перевірки податковим органом встановлено перевищення задекларованого платником податку залишку від'ємного значення податкової декларації з ПДВ і виписано повідомлення-рішення за формою "В4" та якщо платником податку здійснювалось оскарження такого податкового повідомлення-рішення, яке після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження залишене без змін, а скарга - без задоволення, то сума завищеного залишку від'ємного значення зі знаком " - " підлягає відображенню по картці особового рахунку платника податку протягом десяти календарних днів та по рядку 21.3 податкової декларації з ПДВ звітного періоду, в якому закінчено процедуру оскарження.

Згідно Діловодства спеціалізованого Кіровоградського окружного адміністративного суду встановлено, що податкові повідомлення-рішення №0008131500 від 28.10.2014 р. (винесене на підставі акту №104/1500/34442790 від 21.10.14р.), №0008801500 та №0009021500 від 26.11.2014 р. (винесені на підставі акту № 130/1500/34442790 від 17.11.14 р.), № 0009571500 та № 0009581500 від 15.12.2014 р. (винесені на підставі акту №138/1500/34442790 від 09.12.2014 р.), №0000091500 від 15.01.2015 р. (винесені на підставі акту № 8/1500/34442790 від 15.01.2015 р.) були предметом судового розгляду в адміністративних справах № П/811/3967/14, № П/811/4405/14, №П/811/69/15 та №П/811/304/15.

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2014 р. у справі № П/811/3967/14, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2015 р., визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Світловодської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області від 28.10.2014 р. №0008131500 (а.с.48-50, 146-150).

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2014 р. у справі №П/811/4405/14, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2015 р., скасовано податкові повідомлення-рішення Світловодської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області від 26 листопада 2014 року №0008801500 та №0009021500 (а.с.51-53, 142-145).

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05 березня 2015 р. у справі №П/811/69/15, скасовано податкові повідомлення-рішення Світловодської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області від 15 грудня 2014 року №0009571500 та №0009581500 (а.с.129-132).

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26 березня 2015 р. у справі №П/811/304/15, скасовано податкове повідомлення-рішення Світловодської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області від 15 січня 2015 р. №0000091500 (а.с.154).

Таким чином, у разі коли за результатами перевірки контролюючим органом встановлено перевищення задекларованого платником податку залишку від'ємного значення податкової декларації з ПДВ і виписано повідомлення-рішення за формою "В4" та якщо платником податку здійснювалось оскарження такого податкового повідомлення-рішення, яке після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження залишене без змін, а скарга - без задоволення, то сума завищеного залишку від'ємного значення зі знаком "-" підлягає відображенню по картці особового рахунку платника податку протягом десяти календарних днів та по рядку 21.3 податкової декларації з ПДВ звітного періоду, в якому закінчено процедуру оскарження.

Виходячи з викладеного, оскільки процедура оскарження податкових повідомлень-рішень, на підставі яких, за твердженням контролюючого органу, позивач повинен був відобразити зі знаком "-" суму зменшення залишку від'ємного значення (по рядку 21.3), триває, а також відсутності норми чинного законодавства, що прямо передбачає обов'язок позивача відобразити дану суму у рядку, що відповідає зменшенню суми, що підлягає зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, висновки контролюючого органу є необґрунтованими.

Також суд зазначає, що не доведено відповідачем наявності будь-яких інших порушень у формуванні спірної суми від'ємного значення з ПДВ та податкового кредиту, що виникла у серпні 2014 року, та переносилась в подальшому в наступні звітні періоди.

Отже, висновки контролюючого органу, зроблені за результатами камеральної перевірки, є помилковими, та не можуть бути підставою для винесення спірних податкових повідомлень-рішень.

Згідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. При цьому, за приписами частини другої статті 71 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку що відповідачем правомірність оскаржуваних рішень не доведена, а позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного, сплачений позивачем судовий збір у розмірі 487,20 грн. підлягає присудженню з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000581500 від 30 січня 2015 року, винесене Світловодською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю Спільному Українсько-Російському Підприємству "Орма-Олімп" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 305091,00 грн. за основним платежем та 152545,50 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000571500 від 30 січня 2015 року, винесене Світловодською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, яким Товариству з обмеженою відповідальністю Спільному Українсько-Російському Підприємству "Орма-Олімп" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 90732,00 грн.

Присудити Товариству з обмеженою відповідальністю Спільному Українсько-Російському Підприємству "Орма-Олімп", код ЄДРПОУ 34442790, судовий збір у розмірі 487,20 грн. з Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. Дегтярьова