ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2009 р. Справа № 2а-1885/09/087009 год. 44 хв.
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуша С.М.
при секретарі Святенко О.В.
за участю представника позивача Водянікової В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом:Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області до:фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про:стягнення суми податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Мелітопольська об'єднана державна податкова інспекція Запорізької області звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у сумі 949 грн., посилаючись на те, що вказана заборгованість відповідачем була допущена внаслідок несплати до бюджету визначених за результатами перевірки податкових зобов'язань.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити та дала пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судовому засідання повторно не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про причини неявки до суду не повідомила, у зв'язку з чим суд розглянув справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 31.10.2008р. Мелітопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Запорізької області проведено перевірку ПП ОСОБА_2 щодо дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено Акт №0384/08/32/23/НОМЕР_1 від 31.10.2008р.
Вказаним актом встановлено порушення ПП ОСОБА_2 п.2, 5 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, проведення розрахункової операції без застосування розрахункової книжки, порушення порядку ведення розрахункової книжки.
За наслідками перевірки та встановлених перевіркою порушень Мелітопольською об'єднаною ДПІ Запорізької області згідно п.п.4,6 ст17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»прийнято Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.11.2009р. №0019492301 на суму 949 грн. 00 коп..
Прийняте Мелітопольською об'єднаною ДПІ Запорізької області податкове повідомлення рішення від 12.11.2009р. №0019492301. в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося, тобто визначена сума податкового зобов'язання є узгодженою.
Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою, проведеною Бердянською об'єднаною державною податковою інспекцією Запорізької області встановлено порушення відповідачем п. 2, 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.95 р. №265/95-ВР (із змінами та доповненнями), яким встановлено обов'язок проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведенні у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послуги відмовляється від неї, розрахункових документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Відповідно до ст.1 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" місце проведення розрахунків -місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Згідно із статтею 17 вказаного Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Відповідно до п. 8, 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509-ХІІ від 04.12.1990р., державна податкова служба має право:
- вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби;
- застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України №2181 від 21.12.2000 р. податковий борг -податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Згідно пп.. 5.4.1 п.5.4 Закону України №2181 від 21.12.2000р. узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визначається сумою податкового боргу платника податку.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що на час судового зсідання ПП ОСОБА_2 має несплачену податкову заборгованість у сумі 949 грн. 00 коп., яка підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 949 грн. на р/р 31113104700013, одержувач -державний бюджет м. Мелітополь, код 34676932, банк -ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, штрафні санкції код платежу 21080900
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі -з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову виготовлено в повному обсязі 21 травня 2009 року.
Суддя С.М. Каракуша