ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Д О Д А Т К О В А П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2015 року Житомир справа № 806/7694/13-a
категорія 8.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Черноліхова С.В.,
розглянувши у письмовому провадженні питання про ухвалення додаткової постанови по адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 31 січня 2014 року, яка залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду 13 травня 2014 року і ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26 лютого 2015 року, у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 відмовлено.
Як вбачається із резолютивної частини вказаного судового рішення, питання про судовий збір вирішено не було.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Позивачем при зверненні з даним позовом сплачено 172, 00 грн. судового збору (10% від мінімальної ставки), що підтверджується квитанцією № 018900691 від 06 грудня 2013 року (а.с. 23).
Відповідно до положень частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
З буквального тлумачення наведеної законодавчої норми можна зробити висновок, що під словом "решта" розуміється 90 відсотків розміру ставки судового збору. У разі задоволення адміністративного позову повністю судовий збір стягується з відповідача, який не звільнений від його сплати, у разі відмови в задоволенні позову - з позивача. У разі часткового задоволення позову - пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог з відповідача та позивача відповідно. Якщо відповідач звільнений від сплати судового збору, то судовий збір з нього не стягується.
Так, позивачем заявлено вимогу про скасування податкового повідомлення-рішення Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 0000502203 від 30 вересня 2013 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 12515, 00 грн., яка є майновою.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову майнового характеру справляється судовий збір за ставкою 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Виходячи з викладених правових положень, загальний розмір судового збору, що підлягає сплаті при подачі даного позову, складає 1720, 50 грн. (мінімальна ставка судового збору, обчислена з розрахунку 1147 грн.*1,5).
Враховуючи сплачену позивачем суму збору та у зв'язку з відмовою у задоволенні позову, підлягає стягненню з позивача решта (90 відсотків) суми судового збору у сумі 1548, 50 грн. (1720, 50 - 172, 00), яка на підставі статті 9 вказаного Закону підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 87, 94, 128, 168, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1548, 50 грн. (р/р 31213206784002, отримувач коштів УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя С.В. Черноліхов