УХВАЛА
06 квітня 2015 року Справа № 803/667/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Андрусенко О. О.,
при секретарі судового засідання Брудовській Н. В.,
за участю представника позивача Кушнірука А. В.,
представника відповідача Ковальчука А. Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання Цуманського виробничого управління житлово-комунального господарства про забезпечення адміністративного позову в справі за позовом Цуманського виробничого управління житлово-комунального господарства до Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання протиправними та скасування листа-вимоги та рішення, визнання протиправними порушень, встановлених у акті ревізії,
ВСТАНОВИВ:
03.04.2015 року Цуманське виробниче управління житлово-комунального господарства звернулося з позовом до Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання протиправними та скасування листа-вимоги від 20.02.2015 року № 060-14-14/1186 «Про усунення порушень, виявлених ревізією» та рішення від 25.03.2015 року № 1 за результатами розгляду скарги на дії службової особи, визнання протиправними порушень, встановлених у акті ревізії від 16.01.2015 року № 060-28/01.
Разом з позовної заявою позивачем подано клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії листа-вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 20.02.2015 року № 060-14-14/1186. Клопотання мотивоване тим, що позивач відповідно до листа-вимоги від 20.02.2015 року № 060-14-14/1186 «Про усунення порушень, виявлених ревізією» зобов'язаний здійснити перерахунок нарахувань споживачам послуг з централізованого водовідведення в сторону зменшення на загальну суму 19 292,89 грн., що призведе до нанесення йому збитків. Крім того, зазначив, що вимога щодо відображення в бухгалтерському обліку доходів та витрат, може призвести до неправомірного нарахування податкових зобов'язань.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Відповідно до статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається з системного аналізу частини 1 статті 117 КАС України підставою для вжиття заходів забезпечення позову можуть стати такі обставини: 1) існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі; 2) неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача після набрання законної сили рішенням в адміністративній справі без вжиття таких заходів; 3) необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому; 4) очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
З урахуванням наведеного суд не вбачає правових підстав для задоволення клопотання про забезпечення адміністративного позову, оскільки позивачем не доведено існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі, або неможливості захисту цих прав, свобод та інтересів без вжиття таких заходів, чи факту понесення значних зусиль та витрат для відновлення порушених прав позивача.
Враховуючи наведене, клопотання Цуманського виробничого управління житлово-комунального господарства про забезпечення адміністративного позову не підлягає до задоволення.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст. 117 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Цуманського виробничого управління житлово-комунального господарства про забезпечення адміністративного позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий - суддя О. О. Андрусенко