Постанова № 43446347, 03.04.2015, Богуславський районний суд Київської області

Дата ухвалення
03.04.2015
Номер справи
358/511/15-п
Номер документу
43446347
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

гСправа № 358/511/15-п

Провадження № 3/358/221/15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2015 року м. Богуслав

Богуславський районний суд Київської області в складі :

головуючого суддіТітова М.Б.

за участю:

секретаря судового засіданняЗеленько О.Д.,

за участю прокурора Бузинного В.С.

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від прокурора Богуславського району Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності, громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої інспектором по паям ТОВ "Агро-Богуславщина Еко", депутата Саварської сільської ради Богуславського району Київської області, паспорт громадянина України СМ 256628, виданий Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області 30 липня 2001 року, ідентифікаційний номер ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

Рішенням 1 сесії 6 скликання Саварської сільської ради №1-1-6 від 11.11.2011 року «Про визнання повноважень депутатів Саварської сільської ради» визнано повноваження 16 депутатів Саварської сільської ради, в тому числі і депутата Саварської сільської ради ОСОБА_1.

ОСОБА_1, будучи депутатом Саварської сільської ради Богуславського району Київської області відповідно до рішення Саварської сільської ради від 11.11.2010 № 1-1-6, являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», в порушення вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомила Саварську сільську раду Богуславського району Київської області про наявність конфлікту інтересів, який виник за наступних обставин.

26.06.2014 року за вхідним № 22 до Саварської сільської ради надійшло звернення ОСОБА_2, який є чоловіком ОСОБА_1, про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в приватну власність для ведення особистого селянського господарства.

27.06.2014 ОСОБА_1, перебуваючи на засіданні 42 сесії 6 скликання Саварської сільської ради, як депутат цієї ради, приймала участь у голосуванні по заяві ОСОБА_2, за результатами чого вказаною сесією Саварської сільської ради прийнято рішення № 293-42-6, згідно якого ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення в приватну власність земельної ділянки розміром до 0,25 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення по вул. Гагаріна в с.Саварка Богуславського району.

В порушення вищевказаних вимог закону, ОСОБА_1, будучи зобов'язаною вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів не повідомила сільську раду про наявність такого конфлікту, не вжила всіх вичерпних заходів, спрямованих на запобігання корисливих інтересів, та, знаючи, що на 42 сесії 6 скликання Саварської сільської ради приймалось рішення за заявою її чоловіка, прийняла особисто участь у голосуванні по питанню щодо надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в приватну власність земельної ділянки розміром до 0,25 га та проголосувала разом з іншими депутатами ради позитивно про вирішення його особистої заяви для власних потреб.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, її вина повністю підтверджується адміністративними матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення від 30.03.2015 року, ксерокопією витягу з протоколу 42-ї сесії шостого скликання Саварської сільської ради від 27.06.2015 року, копією заяви ОСОБА_2 до Саварської сільської ради про надання дозволу на розробку проекту відведення на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, копією протоколу засідання 42 сесії 6 скликання Саварської сільської ради від 27.06.2014, копією рішення 42 сесії 6 скликання Шкарівської сільської ради від 27.06.2014 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в приватну власність гр. ОСОБА_2», довідкою Саварської сільської ради від 24.03.2015, поясненнями секретаря Саварської сільської ради ОСОБА_3, голови цієї ж ради ОСОБА_4 та ОСОБА_1 та іншими доказами, які приєднано до адміністративного матеріалу.

Згідно з диспозицією ст. 172-7 КУпАП відповідальність настає за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

Так, відповідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», конфлікт інтересів - це суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Таким чином, не будь-яка суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями створює конфлікт інтересів, оскільки особистий інтерес особи та її службові повноваження можуть не суперечити один одному. Отже, конфлікт інтересів має місце тоді, коли зазначена суперечність фактично вплинула чи може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих особі службових повноважень.

Згідно п. «б» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_1, є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та на нього поширюються обмеження, передбачені Законом. За змістом ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Пунктом 2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (в редакції чинній станом на 24.02.2014 року), встановлювався обов'язок депутатів місцевих рад у письмовій формі повідомляти про наявність конфлікту інтересів.

Статтею 15 Закону України «Про правила етичної поведінки» встановлено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності. Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчиняти дії або бездіяльність на користь своїх особистих інтересів та/або інтересів третіх осіб. У відповідності до п.2 ч.1 ст.2 згаданого вище Закону, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Крім цього, за змістом п.2 ч.1 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях. Частиною 3 згаданої вище статті визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Згідно ст.8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано; не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях. Регламентом ради чи статутом відповідної територіальної громади можуть бути встановлені також інші правила депутатської етики та заходи впливу щодо тих депутатів місцевих рад, які порушують ці правила. Крім того, як вже було зазначено, на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об'єднаннями громадян.

За змістом ч.2 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, являючись депутатом Саварської сільської ради Київської області, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч вимогам п.п.1, 2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», п.2 ч.1 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не повідомила депутатів Саварської сільської ради про наявність конфлікту інтересів в її діяльності, як депутата, чим скоїла адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП.

На підставі наведеного, керуючись ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ст., ст. 4, 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Накласти на громадянку ОСОБА_1, адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 штраф у подвійному розмірі в сумі 340 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 на корись держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки: рахунок № 31218206700080, одержувач - УДКСУ Богуславський район, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, МФО 821018, код одержувача 37556042, Код ЄДРПОУ суду: 02892111, код класифікації доходів бюджету: 22030001.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Київської області через Богуславський районний суд Київської області.

Головуючий: суддя ОСОБА_5