ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/468/15-a
24 березня 2015 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чепенюк О.В.,
при секретарі судового засідання Калиняк О.В.,
за участю прокурора Клюхи С.М.,
представника позивача Федорів Т.М.,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Збаразького району Тернопільської області в інтересах держави в особі Збаразької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Збаразького району Тернопільської області в інтересах держави в особі Збаразької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі - Збаразька ОДПІ, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 4126 грн. 15 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. В порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач не проводив сплату єдиного внеску, у зв'язку з чим станом на 26.02.2015 року виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 4126 грн. 15 коп., яку прокурор просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог, просили позовні вимоги задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, зобов'язувався сплатити дану заборгованість.
Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 04.03.2015 року (а. с. 23). Відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідач перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, був платником єдиного податку.
Станом на 26.02.2015 року за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 4126 грн. 15 коп., у тому числі по основному платежу - 3751 грн. 61 коп., штрафних санкціях - 244 грн. 75 коп.. пені - 129 грн. 79 коп. Заборгованість виникла у зв'язку з не сплатою підприємцем у повному обсязі єдиного внеску, нарахованого платнику, що застосовує спрощену систему оподаткування, за другий-третій квартали 2014 року, та штрафних санкцій, пені, застосованих на підставі рішення № 00124471700 від 08.12.2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску (а. с. 18, 21-22). Рішення № 00124471700 від 08.12.2014 року відповідачем не оскаржене та не виконане.
Збаразькою ОДПІ на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу від 06.02.2015 року № Ф-24-17 на суму 4126 грн. 15 коп., дана вимога платником єдиного внеску не оскаржена, сума заборгованості на момент розгляду справи не сплачена та визнається відповідачем.
Відповідно до пункт 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, чинного з 01.01.2011 року, з змінами і доповненнями (далі - Закон № 2464-VI), платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 цього Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 4 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI (тут і надалі в редакції Закону, чинного на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Частиною одинадцятою статті 9 Закону № 2464-VI визначено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідач не виконав наведені вище положення Закону, вчасно не сплатив суму єдиного внеску, за що було застосовано до платника єдиного внеску фінансові санкції та нараховано пеню. В розумінні статті 1 Закону № 2464-VI несплачена відповідачем вчасно сума єдиного внеску визнається недоїмкою.
Стаття 25 Закону № 2464-VI передбачає заходи впливу органів доходів і зборів до платників єдиного внеску та стягнення заборгованості шляхом надсилання платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимоги про її сплату, або, реалізуючи право звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII, яким внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зокрема, з 01.10.2013 року адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюється органами доходів і зборів України.
Частиною четвертою статті 25 Закону № 2464-VI органам доходів і зборів надане право звертатися до суду з позовом про стягнення недоїмки. Право органів доходів і зборів стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску передбачене також пунктом 7 частини першої статті 13 Закону № 2464-VI та підпунктом 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України.
У спірному випадку відповідач не виконав зобов'язання зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, допустив заборгованість в розмірі 4126 грн. 15 коп., яку визнає у повному обсязі.
Згідно зі статтею 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до статті 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Судом встановлено, що визнання відповідачем адміністративного позову про стягнення заборгованості не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, а тому приймається судом. Таким чином, враховуючи наведені положення чинного законодавства та встановлені обставини справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись статтями 11, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Збаразької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області (Тернопільська область, місто Збараж, вулиця Б.Хмельницького, будинок 1, код ЄДРПОУ 39514673) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 4126 (чотири тисячі сто двадцять шість) гривень 15 (п'ятнадцять) копійок, які перерахувати на розрахунковий рахунок № 37198204001906 в УДКСУ у Збаразькому районі, місто Збараж, код одержувача 38487294, МФО 838012, банк одержувача ГУДКСУ в Тернопільській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений 27 березня 2015 року.
Головуючий суддя Чепенюк О.В.
копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.