Постанова № 43444928, 06.04.2015, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2015
Номер справи
817/717/15
Номер документу
43444928
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/717/15

06 квітня 2015 року 09год. 50хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Лютко М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився,

відповідача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ :

До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся Рівненський міський центр зайнятості з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 2986,85 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, яким позовні вимоги підтримав та просив справу розглянути за його відсутності.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, про дату час та місце судового розгляду справи належно повідомлений відповідно до ч.11 ст.35 КАС України.

Суд не визнавав обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу за відсутності відповідача на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши позовну заяву та додані матеріали, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх у сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до п.1, п.2 ст.8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 - (далі - Закон №1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі Фонд) створений для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Відповідно до ч.2 ст.21 Закону України "Про зайнятість населення" № 5067-VI від 05.07.2012 (далі - Закон № 5067-VI), центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи. Згідно п.1, п.19 та п.21 ч.2 ст.22 цього Закону територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, відповідно до покладених на них завдань здійснюють управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах затвердженого бюджету Фонду відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"; здійснюють контроль за використанням коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи; забезпечують надання соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та цього Закону.

Відповідно до п.2 ст.5 Указу Президента України "Про Державну службу зайнятості України" Кабінету Міністрів України до завершення здійснення заходів, пов'язаних з утворенням Державної служби зайнятості України та її територіальних органів, забезпечити виконання їх функцій відповідними органами державної служби зайнятості.

З урахуванням наведеного, спірні правовідносини сторін пов'язані з виконанням позивачем владних управлінських функцій у сфері зайнятості населення та трудової міграції, а тому даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Суд встановив, що 12.09.2014 ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського центру зайнятості з заявою про надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю (а.с.6).

Згідно зі ст.43 Закону № 5067-VI ОСОБА_1 12.09.2014 було надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю терміном 360 календарних днів з 19.09.2014 по 13.09.2015.

Відповідно до п.1 ст.4 Закону №5067-VІ до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

Згідно з п.4 ч.2 ст.44 Закону №5067-VІ зареєстровані безробітні зобов'язані, зокрема, інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону.

26.01.2015 ОСОБА_1 надав Рівненському міському центру зайнятості копію трудового договору від 26.11.2014, відповідно до якого ОСОБА_1 призначений на посаду водія автотранспортних засобів МПП "Деймос" з 26.11.2014 (а.с.8).

Згідно з ч.1 ст.7 Закону № 1533-III видами забезпечення за цим Законом є, зокрема, допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.

Пунктом 1 частини 1 статті 45 Закону №5067-VІ визначено, що реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі, зокрема, зайнятості особи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 Закону № 1533-III виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.

Відповідно до ч.2 ст.36 Закону № 1533-III від 02.03.2000 застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно з ч.3 ст.36 Закону № 1533-III сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У зв'язку з неповідомленням ОСОБА_1 своєчасно відомостей про працевлаштування на умовах трудового договору від 26.11.2014, матеріальна допомога виплачена йому починаючи з 26.11.2014 як допомога по безробіттю, підлягає поверненню.

Відповідно до довідки Рівненського міського центру зайнятості №01-40/466 від 29.01.2015 під час перебування на обліку в статусі безробітного за період з 26.11.2014 по 12.01.2015 ОСОБА_1 отримав допомогу по безробіттю загальною сумою 2986,85 грн., яка була перерахована на його рахунок (а.с.9,10).

04.02.2015 Рівненським міським центром зайнятості для ОСОБА_1 надіслано повідомлення №07-19/274 від 04.02.2015 з пропозицією добровільно повернути отримані кошти в сумі 2986,85 грн. (а.с.11).

На час вирішення адміністративного спору ОСОБА_1 кошти в розмірі 2986,85 грн. добровільно не повернуті, відтак обумовлена сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За результатами судового розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на законі, підтверджені належними та допустимими доказами, а тому підлягають до задоволення.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.94 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) на користь Рівненського міського центру зайнятості, що діє відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" кошти в сумі 2986,85 грн. (дві тисячі дев'ятсот вісімдесят шість гривень 85 коп.), які перерахувати на рахунок №37176001000246, банк - ГУ ДКСУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Рівненський міський центр зайнятості, код ЄДРПОУ 21084805, із зазначенням в платіжному дорученні в "Призначені платежу" - "Повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю (внаслідок розслідування страхового випадку) гр. ОСОБА_1П.".

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дорошенко Н.О.