УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2015 р. Справа № 876/8712/14
Колегія Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
судді-доповідача - Богаченка С.І.,
суддів - Рибачука А.І., Старунського Д.М.,
за участі секретаря судового засідання - Ратушної М.І.,
за участі представника позивача - Романової Н.Л.,
представника відповідача - Федорчук І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Державного підприємства «Любомльське лісове господарство» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2014 року в справі за позовом Державного підприємства «Любомльське лісове господарство» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И Л А:
14 липня 2014 року Державне підприємство «Любомльське лісове господарство» звернулося до суду з позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07 квітня 2014 року.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2014 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції її оскаржило Державне підприємство «Любомльське лісове господарство». Апелянт по справі просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задоволити повністю.
Апеляційну скаргу мотивує тим, що суд першої інстанції не з'ясував всіх обставин справи, а саме те, що до позивача Акт перевірки від 26 березня 2014 року №8/1701-0991580 не надходив та відповідно з його змістом не ознайомлювався.
Крім того зазначає, що податкове повідомлення-рішення від 07 квітня 2014 року №000194310 надіслано на адресу Державного підприємства «Любомльське лісове господарство» із пропуском строку.
Заслухавши суддю-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Любомльським відділенням Ковельської ОДПІ проведено перевірку Державного підприємства «Любомльське лісове господарство» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року.
За результатами проведеної перевірки відповідачем складено довідку від 24.03.2014 року №8/17-00991580 та акт перевірки від 26.03.2014 року №198/22-00991580 в яких зафіксовано, що в порушення п.п.168.1.4 ст.168 Податкового кодексу України встановлено несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб за перевіряємий період в сумі 942 523 грн. 37 коп., в результаті чого перевіркою нарахована пеня в розмірі 61 039, 89 грн. (а.с.59, зворотній бік а.с.85).
Як вбачається з розрахунку повноти та своєчасності перерахувань до бюджету податку з доходів фізичних осіб, що є із додатком №1 до довідки від 24.03.2014 року № 8/17-00991580, Державним підприємством «Любомльське лісове господарство» з квітня 2011 року по лютий 2013 року несвоєчасно перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб в загальному розмірі 942 523 грн. 23 коп.(а.с.60-62).
На підставі п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року, яким до Державного підприємства "Любомльське лісове господарство" застосовано штрафні санкції в розмірі 678 776 грн. 33 коп.
Згідно п.168.1.4 ст.168 ПК України якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Згідно п.127.1 ст.127 ПК України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Із матеріалів справи вбачається, що державним підприємством «Любомльське лісове господарство» з квітня 2011 року по лютий 2013 року несвоєчасно перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб в загальному розмірі 942 523 грн. 23 коп., а відтак застосування штрафних санкцій в розмірі 678 776 грн. 33 коп. відповідає вимогам п.127.1 ст.127 ПК України та фактичним обставинам справи.
Колегія суддів зазначає, що будь-які письмові докази, які б свідчили про невідповідність висновків податкового органу про несвоєчасність перерахування позивачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб сумі 942 523 грн. 37 коп. відсутні.
Щодо твердження апелянта про те, що податкове повідомлення-рішення від 07 квітня 2014 року №000194310 надіслано на адресу Державного підприємства «Любомльське лісове господарство» із пропуском строку та про те, що вищенаведене податкове повідомлення-рішення винесене на підставі Акту перевірки від 26 березня 2014 року №8/1701-0991580, який до апелянта не надходив та відповідно з його змістом не ознайомлювався, то колегія суддів зазначає наступне.
Як вбачається із матеріалів справи, під час формування податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року відповідачем помилково зазначений акт від 26.03.2014 року №8/1701-00991580, замість акту від 26.03.2014 року № 198/22-00991580.
З огляду на Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України від 28.11.2012 року №1236, зареєстрованого Мінюстом України 20.12.2012 року №2135/22447 колегія суддів вважає, що Ковельською ОДПІ при складенні податкового повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року допущене порушення, а саме невірно зазначено номер акту перевірки на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення.
Однак, врховуючи, що відповідач зробивши в податковому повідомленні-рішенні посилання на акт перевірки № 8/1701-0991580, фактично допустив технічну помилку, що не може слугувати підставою для скасування спірного податкового повідомлення-рішення.
Також, колегія суддів зазначає, що акт перевірки № 198/22-00991580 винесений 26.03.2014 року в присутності головного бухгалтера ДП «Любомльське лісове господарство» О.О. Любінець, що підтверджується підписом останнього на вказаному акті.
Податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07 квітня 2014 року винесене на підставі акту перевірки № 198/22-00991580 отримане позивачем 08 квітня 2014 року, про що зазначено самим позивачем у поданій апеляційній скарзі.
П.86.8. ст.86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №000194310 від 07.04.2014 року є обґрунтованим та не знаходить підстав для його скасування.
Висновки суду є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх скасування, з мотивів викладених в апеляційній скарзі, не вбачається.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 160, ст.ст. 195, 196, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державного підприємства «Любомльське лісове господарство» - залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2014 року по справі № 803/1414/14 - залишити без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук