ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
30.03.2015 р. Справа№ 914/2988/14
За заявою: Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, м. Львів
про роз'яснення рішення суду
у справі № 914/2988/14
За позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів;
до відповідача: Виконавчого комітету Перемишлянської міської ради, м. Перемишляни Львівської області;
про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.03.2013 р. № 37.
Суддя Манюк П.Т.
При секретарі Підкостельній О.П.
Представники:
від заявника: не з'явився
від позивача: Оленюк С.Л. - предстанвик
від відповідача: Боднар В.М. - представник
Розглянувши заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про роз'яснення рішення суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, суд встановив:
В провадженні Господарського суду Львівської області перебувала справа № 914/2988/14 за позовом Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Виконавчого комітету Перемишлянської міської ради про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.03.2013 р. № 37.
Рішенням господарського суду від 13.10.2014 року позовні вимоги Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України задоволено повністю та зобов'язано Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.03.2013 року № 37, а саме: встановити тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій окремо за кожним будинком.
31.10.2014 року на виконання вказаного рішення видано відповідний наказ, який направлено позивачу.
10.03.2015 р. на адресу суду поступила заява старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про роз'яснення рішення суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, в якій заявник просить роз'яснити вказане рішення та встановити спосіб його виконання.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 12.03.2015 р. заяву було призначено до розгляду в судовому засіданні на 23.03.2015 р.
Заявник в судові засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, отриманим відповідачем 16.03.2015 року.
Представники позивача та відповідача в судові засідання з'явилися, подали письмові пояснення по суті заяви.
Розглянувши в судовому засіданні заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про роз'яснення рішення суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, заслухавши думку представників сторін, оцінивши докази по заяві в їх сукупності, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 89 ГПК України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.
Роз'яснення рішення, ухвали - це викладення рішення, ухвали у більш ясній і зрозумілій формі.
Частиною 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у разі якщо викладена у виконавчому документі резолютивна частина рішення є незрозумілою, державний виконавець або сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення відповідного рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням господарського суду від 13.10.2014 року позовні вимоги Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України задоволено повністю та зобов'язано Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.03.2013 року № 37, а саме: встановити тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій окремо за кожним будинком.
Відповідач у своїх письмових поясненнях зазначає, що діючі тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Перемишляни встановленні рішенням виконавчого комітету Перемишлянської міської ради від 27.09.2007 р. № 241 та скориговані рішенням виконавчого комітету Перемишлянської міської ради від 31.05.2011 р. № 108. На підставі вищевказаних рішень діючий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Перемишляни становить за 1 кв.м. 0, 73 грн. з ПДВ. Станом на сьогоднішній день до виконавчого комітету Перемишлянської міської ради від виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Перемишляни (МКП «Комунальник»), не надходило звернення про перегляд тарифів та інших документів, в тому числі і економічно обгрунтованих розрахунків тарифів на вищевказані послуги, тому у виконкому немає законних підстав для прийняття рішення про встановлення тарифів з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Перемишляни по кожному будинку окремо.
Відповідно до п. 2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги.
Згідно п. 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2011 р. № 869, тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - тариф на послуги) - вартість надання таких послуг, розрахована на основі економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість. Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку. Послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід'ємною частиною договору про надання послуг.
Отже, суд зазначає, що відповідачу необхідно прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій окремо за кожним будинком. Розрахунок тарифу здійснюється виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Перемишляни (МКП «Комунальник»), що є підпорядкованим, підконтрольним та підзвітним виконавчому комітету Перемишлянської міської ради в силу приписів ст. 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до вказаного Порядку.
Зі змісту вказаної заяви також вбачається, що заявник просить суд, крім роз'яснення рішення суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, ще й встановити спосіб його виконання.
Відповідно до п. 17 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 р. № 6 «Про судове рішення», здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.
Крім цього, в п. 7.1.4. постанови від 17.10.2012 р. № 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» Пленум Вищого господарського суду України зазначив, що статтею 121 ГПК України не передбачено подання і розгляд заяв про встановлення способу та/або порядку виконання рішення. Такі спосіб і порядок визначаються державним виконавцем на підставі Закону України «Про виконавче провадження та виходячи зі змісту резолютивної частини рішення господарського суду. Тому, в задоволенні заяви Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області в частині встановлення способу виконання рішення від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, слід відмовити.
Таким чином, суд вважає за необхідне задоволити заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області лише в частині роз'яснення рішення суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, та роз'яснити, що Виконавчому комітету Перемишлянської міської ради необхідно прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій окремо за кожним будинком.
Керуючись ст.ст. 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про роз'яснення рішення суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14 задоволити частково.
2. Роз'яснити старшому державному виконавцю відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області (79000, м. Львів, пл. Шашкевича, 1, код ЄДРПОУ 34942940), що згідно з рішенням господарського суду від 13.10.2014 р. у справі № 914/2988/14, Виконавчий комітет Перемишлянської міської ради повинен прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій окремо за кожним будинком.
3. В задоволенні решти вимог заяви відмовити.
4. Ухвала набирає чинності з моменту проголошення.
Суддя Манюк П.Т.