ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" березня 2015 р. Справа № 809/563/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Черепія П.М.
при секретарі судового засідання Волочій Л.І.
за участю представників сторін:
позивача: Жируна Р.М.,
відповідача: Млиниської Л.В.,
третьої особи: Сохана В.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: гаражного кооперативу "Соколи"
до відповідача: Івано-Франківської обласної ради
третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Вовчинецька сільська рада Івано-Франківської міської ради
про визнання нечинним рішення № 1499-33/2014 від 05.12.2014 року,-
ВСТАНОВИВ:
10.02.2015 року гаражний кооператив "Соколи" (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної ради (надалі - відповідач) про визнання нечинним рішення № 1499-33/2014 від 05.12.2014 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.02.2015 року залучено Вовчинецьку сільську раду Івано-Франківської міської ради до справи як третю особу на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Адміністративний позов мотивований тим, що відповідачем в порушення норм Земельного кодексу України та ЗУ "Про землеустрій" прийнято рішення за № 1499-33/2014 від 05.12.2014 року "Про встановлення межі населеного пункту с. Вовчинець Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради", яким встановлено межу с. Вовчинець загальною площею 767,4269 гектара без врахування інтересів гаражного кооперативу "Соколи". Просить визнати нечинним рішення № 1499-33/2014 від 05.12.2014 року "Про встановлення межі населеного пункту с. Вовчинець Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради".
Представник позивача в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав з підстав викладених в адміністративному позові. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, щодо задоволення адміністративного позову заперечила. Просила в задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, щодо задоволення адміністративного позову заперечив з підстав наведених в письмовому запереченні, що долучене до матеріалів справи. (а.с. 100 - 101).
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши докази, суд дійшов висновку про те, що в позові слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 05.12.2014 року на сесії Івано-Франківської обласної ради прийнято рішення № 1499-33/2014, яким встановлено межу населеного пункту с. Вовчинець, Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради загальною площею 767,4269 гектара. (а.с. 7, 71).
Цим рішенням зобов'язано Вовчинецьку сільську раду за окремою заявкою замовити у проектній землевпорядній організації перенесення змінених меж в натуру.
Прийняттю оскаржуваного рішення відповідно до вимог статті 46 ЗУ "Про землеустрій" передували рішення сесії Івано-Франківської міської ради "Про затвердження генерального плану м. Івано-Франківськ (коригування)" від 03.07.2001 року, генеральний план м. Івано-Франківськ, рішення сесії Вовчинецької сільської ради "Про встановлення межі с. Вовчинець" від 23.07.2009 року, пояснювальна записка, "Проект землеустрою щодо встановлення межі с. Вовчинець Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради" № 698 від 02.06.2010 року, рішення сесії Вовчинецької сільської ради "Про затвердження генерального плану с. Вовчинець" від 30.06.2011 року, опублікованого в газеті "Західний кур'єр", Генеральний план с. Вовчинець, рішення сесії Вовчинецької сільської ради "Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення межі Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради" від 16.04.2013 року, Висновок державної експертизи землевпорядної документації № 61 від 12.11.2013 року, громадські слухання проетку генерального плану території с. Вовчинець. (а.с. 8 - 13, 19, 36 - 38, 120, 123 - 126, 143 - 145).
Даючи аналіз пакету документів, на підставі яких Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення № 1499-33/2014, суд приходить до висновку, що рішення "Про встановлення межі населеного пункту с. Вовчинець" відповідачем прийнято з дотриманням вимог статті 46 ЗУ "Про землеустрій".
Відповідно до пункту "ж" частини 1 статті 8 Земельного кодексу України (надалі - Кодекс), до повноважень обласних рад у галузі земельних відносин на території області належить:встановлення та зміна меж сіл, селищ, що не входять до складу відповідного району, або у разі, якщо районна рада не утворена.
В судовому засіданні встановлено, що встановлення межі с. Вовчинець ініціювала Вовчинецька сільська рада.
Виходячи з положень частини 2 статті 174 Кодексу, рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які не входять до складу відповідного району, або у разі, якщо районна рада не утворена, приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською чи Севастопольською міською радами за поданням районних та відповідних сільських, селищних рад.
Виходячи з вищенаведених норм Земельного кодексу України, до повноважень відповідача належить встановлення межі населеного пункту с. Вовчинець, Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради і обласна рада приймаючи спірне рішення діяла у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 173 Кодексу встановлено, що включення земельних ділянок у межі району, села, селища, міста, району у місті не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, крім земельних ділянок, визначених частиною четвертою цієї статті.
За таких умов прийняття обласною радою рішення про встановлення межі с. Вовчинець не порушує права та інтереси гаражного кооперативу "Соколи" та не позбавляє їх можливості реалізовувати в установленому законодавством порядку право користування земельною ділянкою.
Відповідно до вимог частини 3 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд приходить висновку, що оскаржуване рішення № 1499-33/2014 від 05.12.2014 року відповідачем прийнято з дотриманням вимог чинного законодавства, внаслідок чого в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Черепій П.М.
Постанова складена в повному обсязі 01.04.2015 року.