ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/4029/14
25 березня 2015 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. за участю секретаря судового засідання Маринич В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненського міського центру зайнятості доОСОБА_1 про стягнення коштів, ВСТАНОВИВ :
15.12.2014 року Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів витрачених на матеріальне забезпечення на випадок безробіття в сумі 70,19 грн.
Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 16.12.2014 року відмовлено Рівненському міському центру зайнятості у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
17.02.2015 року ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду в справі №817/4029/14 ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 16.12.2014 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвалами Рівненського окружного адміністративного суду від 17.03.2015 року відкрито провадження в адміністративній справі №817/4029/14 та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання в якому просив суд справу розглядати без участі представника.
Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на адміністративний позов не подав, причини неприбуття суду не повідомив. На адресу відповідача надсилались копії ухвал про відкриття провадження у справі, про призначення справи до судового розгляду та повідомлення-виклик до суду. Однак, на адресу суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення про повернення за закінченням терміну зберігання.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце судового розгляду належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе вирішувати справу на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 6 ст. 12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 01.08.2014 року ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.
У відповідності до ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" гр. ОСОБА_1 01.08.2014 року було надано статус безробітної та призначена допомога по безробіттю терміном 360 календарних днів з 01.08.2014р. по 24.03.2015р.
24.09.2014 року на адресу Рівненського міського центру зайнятості надійшов лист Управління праці та соціального захисту населення № 09-2760 від 23.09.2014р. в якому зазначено що гр. ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, з 08.10.2012р. по ІНФОРМАЦІЯ_2
Відповідно до п.п.2 ч.1 ст.1 Закону України "Про зайнятість населення", безробітний - це особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно пп. 1 ч. 1 та ч. 2 ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" та п. 5 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою КМУ № 198 від 20.03.2013р., статус безробітного надається особі працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших, передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи, за її особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує держаізну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
При зверненні до Рівненського міського центру зайнятості гр. ОСОБА_1 подала заяву про надання статусу безробітної від 01.08.2014р., в якій просила зареєструвати її як безробітну відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" та призначити (поновити) виплату допомоги по безробіттю та зазначила що, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3- річного віку, вона не отримує.
Згідно ст. 13 та ч. 1 ст. 14 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21.11.1992 р. № 2811-ХІІ, в редакції, що діяла станом на 08.10.2012р. (дата призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку гр. ОСОБА_1.), право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
Оскільки гр. ОСОБА_1, станом на дату отримання статусу безробітної - 01.08.2014р., фактично здійснювала догляд за сином до досягнення ним трирічного віку по ІНФОРМАЦІЯ_2 та отримувала відповідну допомогу, має місце факт подання гр. ОСОБА_3 недостовірних даних, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітної, призначено (поновлено) виплату матеріального забезпечення на випадок безробіття та надано соціальні послуги.
Згідно п.п. 8 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про зайнятість населення" реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України "Про зайнятість населення" відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні є видами забезпечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Так, у зв'язку з поданням гр. ОСОБА_1 недостовірних даних, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітної, призначення (поновлення) виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуги, та на підставі вищевказаних норм чинного законодавства, матеріальне забезпечення, а саме: допомога по безробіттю, підлягає стягненню з гр. ОСОБА_1 з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення - з 01,08.2014р.
Судом встановлено, що під час перебування на обліку в статусі безробітної в Рівненському міському центрі зайцятості з 01.08.2014р. по 14.08.2014р. гр. ОСОБА_1 отримала допомогу по безробіттю в сумі 70,19 грн., що підтверджується довідкою Рівненського міського центру зайнятості від 30.09.2014р. № 01-35/5184 про виплачену суму матеріального забезпечення за період з 01.08.2014р. по 14.08.2014р.
Допомога по безробіттю, гр. ОСОБА_1 була перерахована 19.08.2014р. на рахунок НОМЕР_1, який вона відкрила у Регіональному управлінні/філії ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", що підтверджується платіжним дорученням № 2196 від 15.08.2014р. та відомістю виплат по видам забезпечення № 554 за серпень 2014р. від 11.08.2014р.
22.10.2014 року Рівненським міським центром зайнятості гр. ОСОБА_1, було надіслано повідомлення № 07-18/5961 від 22.10.2014р. з пропозицією добровільно протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення відшкодувати, отримані ним незаконно, кошти в сумі 70,19 грн. Однак, гр. ОСОБА_1 добровільно кошти центру зайнятості не повернула.
Станом на день розгляду справи доказів сплати заборгованості відповідачем для суду не надано. Заборгованість ОСОБА_1 перед Рівненським міським центром зайнятості становить 70,19 грн.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Рівненського міського центру зайнятості заборгованість в сумі 70,19 грн. (Сімдесят грн. 19 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Гломб Ю.О.