ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
24 березня 2015 року м. Київ В/800/1661/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі Бухтіярової І.О., Бившевої Л.І., Ланченко Л.В., Приходько І.В., Цвіркуна Ю.І.,
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області
про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015 року
у справі № 818/2571/14 (К/800/6542/15 - номер справи у Вищому адміністративному суді України)
за позовом Сумського виробничого підприємства «Стиль» Українського товариства глухих
до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИЛА:
Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області подала заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015 року в названій справі.
Відповідно до ст. 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про перегляд судових рішень подається до Верховного суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом ст. 239-2 та ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Згідно ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015 року заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права.
В обґрунтування своїх вимог заявник надає копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 02.02.2015 року у справі № 2а-5168/10/2570 (К/9991/37348/11), в якій, на його думку, відповідні норми матеріального права застосовані інакше, ніж у даній справі.
Між тим, відповідно до положень ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про перегляд судового рішення може бути подана виключно за наявності таких складових: неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права, ухвалення різних за змістом судових рішень, спірні питання виникли у подібних правовідносинах. Зокрема, така складова як подібність правовідносин, означає тотожність суб'єктного складу учасників відносин, тобто, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (наприклад часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). У той же час, зміст правовідносин визначається обставинами кожної конкретної справи.
Із доданих до заяви матеріалів не вбачається подібність правовідносин у наведених судових рішеннях та неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права.
Крім того, ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015 року (про перегляд якої ставиться питання) відмовлено у відкритті касаційного провадження з підстав необґрунтованості касаційної скарги.
Приписи ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України визначають виключними мотивами подання заяви про перегляд судових рішень неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень саме у подібних правовідносинах.
Отже, правовідносини у справі, щодо якої подано заяву про перегляд судових рішень, та у справах, на які посилається заявник в обґрунтування неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права судом касаційної інстанції, не є подібними.
З огляду на наведене, керуючись статтями 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити Державній податковій інспекції у м. Сумах Головного управління Міндоходів у Сумській області у допуску справи для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.02.2015 року у справі № 818/2571/14 (К/800/6542/15 - номер справи у Вищому адміністративному суді України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Підпис І.О. БухтіяроваСудді Підпис Л.І. Бившева Підпис Л.В. Ланченко Підпис І.В. Приходько Підпис Ю.І. Цвіркун