ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
02 квітня 2015 року м. Київ № 826/18020/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Грабовському В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до треті особиГенеральної прокуратури України Генеральний прокурор України Ярема Віталій Григорович, Міністерство юстиції України, Департамент з питань люстрації проскасування наказу від 23.10.2014р. №2488-ц та поновлення на посаді,за участі:
позивача - ОСОБА_1
представників позивача - ОСОБА_3, ОСОБА_4
представника відповідача та третьої особи - 1 - Стоцького М.В.
представника третьої особи - 2 - Пантюхова Л.Р.
представника третьої особи - 3 - Козаченко Т.А.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Генеральної прокуратури України, треті особи - Генеральний прокурор України Ярема Віталій Григорович, Міністерство юстиції України та Департамент з питань люстрації про визнання протиправним та скасування наказу Генерального прокурора України №2488-ц від 23.10.2014р. про звільнення ОСОБА_1 з посади першого заступника Генерального прокурора України з підстав п. 7-2 ст. 36 КЗпП України; поновити ОСОБА_1 на посаді першого заступника Генерального прокурора України з моменту звільнення, а саме з 23.10.2014р. з допущенням негайного виконання рішення суду в цій частині; стягнути з Генеральної прокуратури України середньомісячне грошове утримання за час вимушеного прогулу.
Ухвалою суду від 20.11.2014р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 02.04.2015р. судом поставлено на обговорення питання зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним судом України щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади".
Сторони проти зупинення провадження у справі заперечили.
Матеріали справи підтверджують, що згідно оскаржуваного наказу ОСОБА_1 звільнено з займаної посади на підставі норм Закону України "Про очищення влади".
Водночас, суд встановив, що на офіційному веб-сайті Верховного Суду України міститься інформація, що постановою №3 Пленуму Верховного Суду України від 16.03.2015р. Про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України вирішено звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1 (Закон N 1682-VII), пунктів 7 (Закон N 1682-VII), 8 (Закон N 1682-VII), 9 частини першої (Закон N 1682-VII), пункту 4 частини другої статті 3 (Закон N 1682-VII), пункту 2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" (Закон N 1682-VII) положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України, а також постановою Пленуму Верховного Суду України від 17.11.2014р. №8 Про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" та звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр - міністра України щодо приведення у відповідність із міжнародними стандартами у галузі судочинства, Конституцією України, положенням чинного законодавства України Закону України "Про очищення влади".
Як вбачається з інформації, розташованої на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України www.ccu.gov.ua, до Конституційного Суду України звернулися 47 народних депутатів із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року №1682-VІІ. За станом на 16 березня 2015 року конституційне подання перебуває на розгляді колегії суддів Конституційного Суду України.
По даним справам відкрито касаційне провадження та об'єднано дані справи в одне провадження. Конституційним Судом України здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Суду.
Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовуються тим, що наказ №2488-ц від 23.10.2014р. про його звільненя на підставі п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", не відповідає Конституції України.
Представник відповідача та представники третіх осіб проти позовних вимог ОСОБА_1 заперечили, з тих підстав, що оскаржуваний наказ №2488-ц від 23.10.2014р. відповідає Закону України "Про очищення влади" та Конституції України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Таким чином, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі №826/18020/14 до набрання законної сили судовим рішенням у справі, що розглядається Конституційним Судом України за поданням 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VІІ; рішення Пленуму Верховного Суду України від 16 березня 2015 року про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України та постанови Пленуму Верховного Суду України від 17.11.2014р. №8 Про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" та звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр - міністра України щодо приведення у відповідність із міжнародними стандартами у галузі судочинства, Конституцією України, положенням чинного законодавства України Закону України "Про очищення влади".
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 3 частини першої статті 156, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у справі № 826/18020/15 до набрання законної сили судовим рішенням у справі Конституційного Суду України за поданням 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VІІ; рішення Пленуму Верховного Суду України від 16 березня 2015 року про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" положенням частини третьої статті 22, статей 38, 58, частини другої статті 61, частини першої статті 62, частини першої статті 64 Конституції України та постанови Пленуму Верховного Суду України від 17.11.2014р. №8 Про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року N 1682-VII "Про очищення влади" та звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр - міністра України щодо приведення у відповідність із міжнародними стандартами у галузі судочинства, Конституцією України, положенням чинного законодавства України Закону України "Про очищення влади".
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.В. Амельохін