Постанова № 43411257, 23.03.2015, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2015
Номер справи
817/600/15
Номер документу
43411257
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/600/15

23 березня 2015 року 11год. 45хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Лютко М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення коштів,ВСТАНОВИВ :

До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся Рівненський міський центр зайнятості з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів за навчання в сумі 732,60 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, про дату час та місце судового розгляду справи належно повідомлений відповідно до ч.11 ст.35 КАС України.

Суд не визнавав обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу за відсутності відповідача на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши позовну заяву та додані матеріали, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх у сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до п.1, п.2 ст.8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 - (далі Закон), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі Фонд) створений для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Відповідно до ч.2 ст.21 Закону України «Про зайнятість населення» № 5067-VI від 05.07.2012 р., центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи. Згідно п.1, п.19 та п.21 ч.2 ст.22 цього Закону територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, відповідно до покладених на них завдань здійснюють управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах затвердженого бюджету Фонду відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»; здійснюють контроль за використанням коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи; забезпечують надання соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та цього Закону.

Відповідно до п.2 ст.5 Указу Президента України «Про Державну службу зайнятості України» Кабінету Міністрів України до завершення здійснення заходів, пов'язаних з утворенням Державної служби зайнятості України та її територіальних органів, забезпечити виконання їх функцій відповідними органами державної служби зайнятості.

З урахуванням наведеного, спірні правовідносини сторін пов'язані з виконанням позивачем владних управлінських функцій у сфері зайнятості населення та трудової міграції, а тому даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Суд встановив, що 04.09.2014 ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського центру зайнятості з заявою про надання статусу безробітного (а.с.6).

Згідно зі ст.43 Закону України "Про зайнятість населення" № 5067-VI від 05.07.2012 ОСОБА_1 04.09.2014 було надано статус безробітної та призначена допомога по безробіттю терміном 180 календарних днів з 11.09.2014 по 09.03.2015.

Відповідно до п.2 ст.7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-ІІІ від 02.03.2000 видами соціальних послуг є: професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.

Згідно з п.6.1 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 31.05.2013 № 318/655, професійне навчання безробітних організовується на договірних засадах з безробітними, роботодавцями, навчальними закладами. Для організації професійного навчання безробітних територіальними органами укладаються у письмовій формі договори з безробітними (договір про професійне навчання безробітного).

У відповідності до наведених правових норм 07.10.2014 між Рівненським міським центром зайнятості та безробітною ОСОБА_1 був укладений договір №170014100700006 щодо направлення її на професійне навчання в Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за професією - «Кондитер», зі строком навчання з 08.10.2014 до 27.04.2015 з метою сприяння подальшому працевлаштуванню (а.с.7-8).

Наказом № 110 від 10.12.2014 ОСОБА_1 було відраховано з числа учнів групи №440 «Кондитер» у зв'язку з пропусками занять без поважних причин (а.с.10), що підтверджується персональною карткою проходження профнавчання відповідача (а.с.9).

Згідно з абз.2 ч.3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 та п.3.1.1 Договору у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання, з громадянина стягується загальна сума витрат на професійну підготовку, проїзд до місця розташування навчального закладу та у зворотньому напрямку, проживання у період навчання.

Відповідно до листа Рівненського обласного центру зайнятості від 26.12.2014 № 14-4911 фактична вартість навчання за період з 08.10.2014 до 09.12.2014 ОСОБА_1 складає 732,60 грн. В гуртожитку гр. ОСОБА_1 не проживала (а.с.11).

Розмір витрат, що підлягають стягненню з ОСОБА_1, підтверджується також розрахунком на суму 732,60 грн. (а.с.12).

15.01.2015 позивачем для ОСОБА_1 було направлено претензію №07-19/64 про повернення коштів, що були витрачені Рівненським міським центром зайнятості на проходження професійного навчання відповідача (а.с.13).

На час вирішення адміністративного спору ОСОБА_1 кошти, витрачені на її навчання, добровільно не повернула, відтак обумовлена сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна особа повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За результатами судового розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги грунтуються на законі, підтверджені належними та допустимими доказами, а тому підлягають до задоволення.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.94 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) на користь Рівненського міського центру зайнятості (код ЄДРПОУ 21084805), що діє відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", кошти в сумі 732,60 грн. (сімсот тридцять дві гривні 60 коп.) на р/р 37176001000246, банк - Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Рівненський міський центр зайнятості, призначення платежу - "повернення коштів за навчання гр. ОСОБА_1"

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дорошенко Н.О.