Постанова № 43410626, 12.11.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2014
Номер справи
814/3122/14
Номер документу
43410626
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2014 року Справа № 814/3122/14

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Середи О.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом: Корабельного районного центру зайнятості, м. Миколаїв

до відповідача: ОСОБА_1, м. Миколаїв

Суть спору: стягнення коштів в сумі 26 594, 36 грн.,

в с т а н о в и в:

Корабельний районний центр зайнятості (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення коштів в сумі 26 594, 36 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що перебуваючи на обліку як безробітний та отримуючи допомогу по безробіттю, відповідач був зареєстрований як фізична особа-підприємець, відповідно, не мав права на отримання допомоги по безробіттю.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження.

Відповідач свої правом не скористався, заперечення суду не надав. Надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження.

На підставі пункту 10 частини 1 статті 3 та частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи клопотання осіб, які беруть участь у справі, суд розглянув справу в порядку письмового провадження, на основі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

10.06.2014 року ОСОБА_1 звернулася до позивача з заявою про надання їй статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю, заповнила персональну картку та попереджена про обов'язок повідомити про своє працевлаштування.

Відповідно до п. 11 абз. 2, 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219, державна служба зайнятості здійснює підбір підходящої роботи для громадян відповідно до вимог ст. 7 Закону України "Про зайнятість населення". За відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистою заявою з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу, і оформляється наказом центру зайнятості.

Таким чином, з вказаної норми вбачається, що наданню статусу безробітного обов'язково передує реєстрація особи в центрі зайнятості як такої, що шукає роботу. При цьому, центр зайнятості, приймаючи рішення про надання особі статусу безробітного, виходить з тих відомостей, які особа внесла в персональну картку при реєстрації як такої, що шукає роботу.

Відповідно до ст. ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідач перебував на обліку в центрі зайнятості 5 разів, а саме:

- з 25.05.2009 р. до 27.10.2009 р.;

- з 22.04.2010 р. до 07.10.2010 р.;

- з 27.04.2012 р. до 23.10.2012 р.;

- з 07.05.2013 р. до 04.10.2013 р.;

- з 17.06.2014 р. до 13.08.2014 р.

За цей період ОСОБА_1 була проведена виплата допомоги по безробіттю у сумі 26 594, 36 грн.

Під час звірки первинних документів особи з інформацією Пенсійного фонду України, 15 серпня 2014 року позивачем був зроблений запит до Державного реєстратора та отримано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з якого стало відомо, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості відповідач був зареєстрований як фізична особа-підприємець з 27.04.2007 року. Державним реєстратором 07.08.2014 року було здійснено припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця на підставі рішення Господарського суду Миколаївської області від 26.03.2007 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про зайнятість населення", громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, відносяться до зайнятого населення.

Тобто, на момент звернення до Корабельного районного центру зайнятості ОСОБА_1 була самозайнятою особою.

Згідно п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 р. № 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

У період з 25.05.2009 р. до 27.10.2009 р. відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 3723,26 грн., що підтверджується розрахунком позивача.

У період з 22.04.2010 р. до 07.10.2010 р. відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 1918,09 грн., що підтверджується розрахунком позивача.

У період з 27.04.2012 р. до 23.10.2012 р. відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 8908,73 грн., що підтверджується розрахунком позивача.

У період з 07.05.2013 р. до 04.10.2013 р. відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 8326,12 грн., що підтверджується розрахунком позивача.

У період з 17.06.2014 р. до 13.08.2014 р. відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 3718,16 грн., що підтверджується розрахунком позивача.

На адресу відповідача направлено претензію про стягнення коштів за № 06/13-1754 від 28.08.2014 р. Відповідач заборгованість не сплатив.

Спори, що виникають із правовідносин щодо виплати допомоги по безробіттю, відповідно до ст. 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", вирішуються в судовому порядку.

Відповідач суму заборгованості визнала, але просить надати розстрочку по виплаті заборгованості у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем, а саме: працює тільки в період опалювального сезону.

При розгляді заяви відповідача про розстрочення виконання постанови судом взяті до уваги ті обставини, що відповідач сьогодні не в змозі виконати рішення суду, від виконання якого не уникає, а навпаки частково виконує грошові зобов'язання перед позивачем, шукає способи погашення заборгованості перед позивачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України підставою для надання відстрочення або розстрочення виконання рішення суду є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі - ускладнюють його виконання або роблять неможливим.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З огляду на зазначене вище, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та їх належить задовольнити.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 11, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Корабельного районного центру зайнятості задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 на користь Корабельного районного центру зайнятості (р/р 37176001000491 в ГУДКСУ в Жовтневому районі Миколаївської області, МФО 826013, ОКПО 22441972) виплачену допомогу по безробіттю в сумі 26 594, 36 грн. (двадцять шість тисяч п»ятсот дев»яносто чотири гривні 36 копійок).

Розстрочити виконання постанови суду від 12.11.2014 року по справі № 814/3122/14 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Корабельного районного центру зайнятості заборгованості в сумі 26 594, 36 грн. на 53 календарних місяці з щомісячною сплатою 500,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Головуючий суддя О. Ф. Середа