ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
19 березня 2015 року м. Київ В/800/1247/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі Бухтіярової І.О., Борисенко І.В., Зайцева М.П., Кошіля В.В., Моторного О.А., розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві
про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.09.2014 року
у справі № 826/4411/13-а (К/800/66265/13 - номер справи у Вищому адміністративному суді України)
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Трейд-Інвест»
до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИЛА:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві подала заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.09.2014 року в названій справі.
Відповідно до ст. 2391 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про перегляд судових рішень подається до Верховного суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом ст. 2392 та ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10.03.2015 року заяву про перегляд судових рішень залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків до 18.03.2015 року, а саме для зазначення в поданій заяві, які конкретно норми матеріального права неоднаково застосовані судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах та в чому саме полягає неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Заявник, на виконання зазначеної ухвали, усунув вказані недоліки заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України.
Згідно ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом; порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.09.2014 року заявник посилається на неоднакове застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права, а саме: п. 198.2, п. 192.3 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200 Податкового кодексу України.
В обґрунтування своїх вимог заявник додає копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 13.01.2015 року у справі № 826/8279/13-а (К/800/26090/14), в якій, на його думку, згадані норми права застосовано інакше, ніж у даній справі.
Вимоги статті 237 Кодексу адміністративного України визначають виключними мотивами подання заяви про перегляд судових рішень неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень саме у подібних правовідносинах.
У той же час, як вбачається зі змісту поданої заяви та доданого як приклад неоднакового застосування судами норм матеріального права судового рішення Вищого адміністративного суду України, неоднакове застосування судами норм матеріального права у подібних правовідносинах відсутнє.
За таких обставин, підстави для допуску справи до провадження для перегляду судового рішення Верховним Судом України у даній адміністративній справі відсутні.
Також, заявником заявлено клопотання про заміну сторони у справі - Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві на її правонаступника - Державну податкову інспекцію у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Судова колегія, розглянувши вказане клопотання, дійшла висновку про необхідність його задоволення.
З огляду на наведене, керуючись статтями 55, 236-239, 239-1, 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Допустити заміну сторони у справі - Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві її правонаступником - Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Відмовити Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві у допуску справи для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.09.2014 року у справі № 826/4411/13-а (К/800/66265/13 - номер справи у Вищому адміністративному суді України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ПідписІ.О. БухтіяроваСудді І.В. Борисенко ПідписМ.П. Зайцев ПідписВ.В. Кошіль ПідписО.А. Моторний