ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
11 березня 2015 року м. Київ В/800/1236/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Лосєва А.М., Бившевої Л.І., Ланченко Л.В., Пилипчук Н.Г., Степашка О.І.,перевіривши заяву Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області
про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 30.01.2015
у справі № 825/3588/14 (№ К/800/3843/15 - номер справи у Вищому адміністративному суді України)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕС-СИСТЕМ»
до Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області
про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И Л А:
Державна податкова інспекція у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області звернулася до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 30.01.2015 у названій справі.
Відповідно до статті 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 07.07.2010 № 2453-VІ «Про судоустрій і статус суддів»), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Згідно статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 30.01.2015 заявник посилається на неоднакове застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права, а саме: пункту 198.6 статті 198, пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України.
В обґрунтування своїх вимог заявник додав копії: ухвали Вищого адміністративного суду України від 26.03.2014 у справі № 2а-4419/10/2670 (№ К/9991/26540/11 - номер справи у Вищому адміністративному суді України), ухвали Вищого адміністративного суду України від 22.10.2014 у справі № 2а-12617/10/0470 (№ К/9991/41929/12 - номер справи у Вищому адміністративному суді України), постанови Верховного Суду України від 07.10.2014, у яких, на його думку, згадані норми матеріального права застосовано інакше, ніж у даній справі.
Між тим, як вбачається зі змісту заяви Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області, доданих до неї додатків, фактичні обставини справи, що розглядаються відмінні від тих, на які посилається заявник на обґрунтування наявності підстав для перегляду справи.
Приписи статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України визначають виключними мотивами подання заяви про перегляд судових рішень неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції саме одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність суб'єктного складу учасників відносин, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.
Разом з тим, у рішеннях Вищого адміністративного суду України від 26.03.2014 у справі № 2а-4419/10/2670 (№ К/9991/26540/11 - номер справи у Вищому адміністративному суді України), від 22.10.2014 у справі № 2а-12617/10/0470 (№ К/9991/41929/12 - номер справи у Вищому адміністративному суді України), на які посилається заявник, як приклад різного застосування норм матеріального права, спір правовідносини не регулювалися нормами пункту 198.6 статті 198, пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України.
Приписи статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України визначають виключними мотивами подання заяви про перегляд судових рішень неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції саме одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Зважаючи на викладене, підстав для допуску справи до провадження для перегляду судового рішення Верховним Судом України у даній адміністративній справі немає.
Керуючись ст.ст. 236 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Державній податковій інспекції у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області у допуску справи № 825/3588/14 (№ К/800/3843/15 - номер справи у Вищому адміністративному суді України) до провадження для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 30.01.2015.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя:(підпис)А.М. Лосєв Судді(підпис)Л.І. Бившева (підпис)Л.В. Ланченко (підпис)Н.Г. Пилипчук (підпис)О.І. Степашко