308/3138/15-а
У Х В А Л А
іменем україни
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ (ЗАЯВИ) БЕЗ РУХУ
26.03.2015 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій Головного управління юстиції у Закарпатській області неправомірними та поворот виконання рішення, -
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді звернулося до Ужгородського міськрайонного суду із позовом до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій Головного управління юстиції у Закарпатській області неправомірними та поворот виконання рішення .
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини 1 ст. 107 КАС України).
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.?
Слід зауважити, що частиною 1 статті 181 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Варто також зазначити, що згідно п. 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби » від 13.12.2010 року №3, судам розяснено: критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Із змісту позовної заяви не зрозуміло чи є позивач учасником виконавчого провадження або особою, яка залучена до проведення виконавчих дій, постанова про відкриття виконавчого провадження на яку посилається позивач у позовній заяві не долучена до матеріалів позову.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак позивачем на надано копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та не додано до позовної заяви доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
У відповідності до приписів ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви з врахуванням вимог ст.106 КАС України з подачею її до суду в новій редакції та долученням до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів .
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
Після усунення недоліків заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи та зазначенням прізвища судді, яким постановлена ухвала про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.104-106, 108 КАС України, суддя, -
ухвалив:
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій Головного управління юстиції у Закарпатській області неправомірними та поворот виконання рішення- залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 10 квітня 2015 року та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1