Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
25 березня 2015 р. № 820/19749/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - Судді Бездітка Д.В.,
при секретарі судового засідання - Ділбарян А.О.,
за участю: представника позивача - Ус М.В.,
представника відповідача - Коваленка С.М.,
представника третьої особи - Максимовського С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Приватного акціонерного товариства "Євроазіатська Пивна Група"
до Управління Держземагенства у місті Харкові Харківської області
третя особа Харківська міська рада
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Приватне акціонерне товариство "Євроазіатська Пивна Група", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Управління Держземагенства у місті Харкові Харківської області, в якому просить суд визнати протиправними дії Управління Держземагенства у місті Харкові Харківської області щодо визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7, яка знаходиться в користуванні Приватного акціонерного товариства "Євроазіатська Пивна Група", у розмірі 4489102,0 грн., які були оформлені витягом №70 від 04.11.2013 року та зобов'язати Управління Держземагенства у м. Харкові Харківської області здійснити перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки за адресою м. Харків, вул. Лермонтовська, 7, яка знаходиться в користуванні Приватного акціонерного товариства "Євроазіатська Пивна Група".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Приватне акціонерне товариство "Євроазіатська Пивна Група" є орендарем земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7 відповідно до договору оренди землі №238/02 від 23 серпня 2002 року. Харківська міська рада звернулась до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про внесення змін до договору оренди землі щодо земельної ділянки за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7. Підставою для звернення з вищевказаним позовом до суду слугував витяг №70 від 04.11.2013 року з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сформований Управлінням Держземагенства у місті Харкові Харківської області на запит департаменту земельних відносин, стосовно земельної ділянки за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7, яка знаходиться в користуванні Приватного акціонерного товариства "Євроазіатська Пивна Група". Таким чином, зазначає, що дії відповідача є неправомірними і не відповідають положенням чинного законодавства.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив в їх задоволенні відмовити через безпідставність. Згідно наданих до суду письмових заперечень пояснив, що відповідач відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів є лише органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та на нього не покладені повноваження щодо визначення (розрахунку) нормативної грошової оцінки. Сама ж процедура видачі витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є адміністративною послугою, що її надає Державне агентство земельних ресурсів та його територіальні органи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 року №835. Згідно з вказаною постановою до адміністративних послуг, що надаються Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами належить видача відповідно до Закону України «Про оцінку земель» витягу технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, але не визначення (розрахунок) нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки. Вважає дії відповідача законними та обґрунтованими, а позовні вимоги позивача безпідставними.
Представник третьої особи в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позову. Відповідно до письмових заперечень зазначив, що рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013 року №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. Згідно з п.1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель м. Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України. У п. 2 встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель м. Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01.01.2014 року. Також зазначив, що на даний час у землевпорядній документації та у Харківській міській раді відсутня інформація щодо використання позивачем земельної ділянки за вул. Лермонтовська, 7 для виробництва пива в промислових цілях. У зв'язку з чим, є всі підстави вказувати, що встановлений Управлінням Держземагенства у місті Харкові Харківської області у витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №70 від 04.11.2013 року Кф у розмірі 2,5 повністю відповідає вимогам чинного законодавства.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, заслухавши пояснення представників сторін і третіх осіб, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що між позивачем та Харківською міською радою укладено договір оренди землі №238/02 від 23 серпня 2002 року, за яким позивачу надано в тимчасове платне користування на умовах оренди земельну ділянку за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7, загальною площею 0,3428 га, з планом земельної ділянки, що додається. Земельна ділянка надається у тимчасове платне користування на умовах оренди строком до 01.07.2027 року для експлуатації та обслуговування будівель і споруд.
Харківською міською радою подано позов до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд прийняти рішення, яким внести зміни до договору оренди землі від 23.08.2002 року за №238/02 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі.
В межах вирішення питання щодо зміни договору оренди в частині перегляду розміру орендної плати Управлінням Держземагенства у місті Харкові Харківської області 04 листопада 2013 року складено витяг №70 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3428 га, за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7, з застосуванням при розрахунку коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного використання - 2,5.
Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до Закону.
Преамбулою Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 № 1378 встановлено, що цей Закон визначає правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель.
У відповідності до положень статті 5 Закону України "Про оцінку земель" залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель та грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до статті 23 Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 № 1378-IV, - витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів регулюються, відповідно, Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.
Відповідно до пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1998 р. N377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.1998 р. за N788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.
Законодавець не дає прямого визначення терміну дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою, однак зі змісту чинного законодавства України слідує, що до таких даних належить технічна документація, визначена в пункті 26 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 №513 (далі - Порядок проведення інвентаризації).
Так, відповідно до пункту 26 Порядку проведення інвентаризації земель, за результатами проведення інвентаризації земель виконавцем робіт складається технічна документація, що включає:
1) технічне завдання на виконання робіт з інвентаризації земель;
2) пояснювальну записку, яка містить коротку характеристику об'єкта інвентаризації, підстави для виконання робіт, реквізити виконавця, опис матеріалів, використаних під час складання технічної документації, зміст і склад виконаних робіт із землеустрою;
3) текстові матеріали:
- рішення органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування або суду про проведення інвентаризації земель;
- копії документів, що містять вихідні дані, які використовувалися під час проведення інвентаризації земель;
- матеріали топографо-геодезичних вишукувань;
- додатки, які складаються у формі таблиць і містять дані, зазначені у пунктах 22-23 цього Порядку;
- пропозиції щодо узгодження даних, отриманих у результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься у документах, які посвідчують право на земельну ділянку, і Державному земельному кадастрі;
4) графічні матеріали - робочий і зведений інвентаризаційні плани.
Щодо визначення коефіцієнту, який характеризує місцеположення земельних ділянок (Км) слід зазначити наступне.
Згідно з п. 3.10 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів вартість одного квадратного метра земельної ділянки певного функціонального використання (Цн) визначається з урахуванням територіально-планувальних, інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієнічних та інженерно-інфраструктурних особливостей місця її розташування в межах економіко-планувальної зони за формулою Цн = Цнз х Кф х Км3.
Значення коефіцієнта Км3 визначається щодо кожного населеного пункту, виходячи з його особливостей. При встановленні значення локального коефіцієнта для окремої земельної ділянки можливо встановлювати його значення на основі визначення частки площі, яку займає цей фактор на земельній ділянці. Установлення частки площі здійснюється переважно шляхом використання ГІС-технологій та електронних цифрових карт масштабу, не меншого, ніж 1:10000, - для міст з чисельністю населення понад 100 тис. чол. та 1:5000 - для інших населених пунктів.
Розрахунок значення коефіцієнтів Км3 (локальні фактори) при наданні витягу з нормативної грошової оцінки окремих земельних ділянок у місті Харкові здійснюється із застосуванням програмного комплексу "Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013" в автоматизованому режимі, що є використанням ГІС-технологій.
Отже, Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області не розраховує та не впливає на значення зазначеного локального коефіцієнту.
Згідно з п.3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 р. № 18/15/21/11 (далі - Порядок), затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 р. № 18/15/21/11, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за № 388/12262, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Відповідно до плану земельної ділянки, який є додатком до договору оренди землі №238/02 від 23 серпня 2002 року, земельні ділянки відносяться до категорії земель житлової та громадської забудови.
Як вже встановлено судом, земельна ділянка надана позивачу для обслуговування та експлуатації будівель і споруд (до 01.07.2027 року) та подальшої експлуатації і згідно Державної статистичної звітності обліковується як землі комерційного використання, оскільки згідно витягу з Довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, види діяльності позивача: виробництво пива, неспеціалізована оптова торгівля, діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н.в.і.у., надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп'ютерів.
Саме ця обставина, стала підставою для застосування відповідачем при наданні витягу №70 з застосуванням при розрахунку коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного використання - 2,5, а не 1,2 як вказує позивач.
У позовній заяві позивач посилається на види економічної діяльності за КВЕД-2005, що використовується у Додатку 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, відповідно до якого Кф складає 1,2 для земель харчової промисловості (уключаючи риболовство; діяльність риборозплідників; рибних ферм; послуги, пов'язані з рибним господарством).
Згідно з частиною 1 ст. 66 Земельного кодексу України до земель промисловості належать землі, надані для розміщення та експлуатації основних,підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничо-будівних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд.
Натомість, відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Для застосування Кф 2,5 видами економічної діяльності за КВЕД-2005, що використовується у Додатку 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку (Таблиця 1.1) при визначенні категорії земель за функцією використання, належать до Розділу 51 - Оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі, Розділу 52 - роздрібна торгівля; ремонт побутових виробів та предметів особистого вжитку, Розділу 55 - діяльність готелів та ресторанів.
Згідно Додатку 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку (Таблиця 1.1 "Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф)") з урахуванням віднесення видів економічної діяльності позивача до Секцій G та H відповідні земельні ділянки за категорією земель за функцією використання належать до земель комерційного використання.
Отже, згідно вказаної Таблиці землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам, за категорією земель за функцією використання належать до земель комерційного використання.
Відповідно до згаданої вище Інструкції у графу 42 включаються дані про землі комерційного та іншого використання землі, які використовуються головним чином комерційними, торговими і відповідними службами - торговими центрами, комерційними банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, їдальнями, торговими складами та будівлями органів управління ними. Включати потрібно землі за видами економічної діяльності, вказаними в додатку 3; частину земель, наданих юридичним та фізичним особам для підприємницької діяльності, зазначеної в цьому додатку, а також землі згідно з додатком 4, на яких проводиться підприємницька діяльність
Згідно з Додатком 3 до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель "Класифікація видів економічної діяльності на землях комерційного та іншого використання (у графі 42)" Розділи 51 та 52 Секції G та Розділ 55 Секції H класифікуються як землі комерційного використання.
Стосовно посилань позивача щодо завищення значення окремих локальних коефіцієнтів та щодо розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, а згідно з ст. 73 цього Закону акти ради сільського, селищного, міського голови, голови районної вмісті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ( у разі створення) ради, прийняті в межах наданих повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п. 1 Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013, що є додатком до рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання "Про затвердження "Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013" від 25.09.2013 № 1269/13, Порядок регламентує процедуру надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками та оплати за договором суперфіцію (пп. 1.1)
Зазначений Порядок впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова розроблено на підставі Конституції України, Земельного Кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про оцінку земель", "Про оренду землі", Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок взаємодії органів виконавчої влади щодо обміну інформацією, необхідною для обчислення і справляння плати за землю" від 01.08.2006 № 1066, рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 № 1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013" (п.п.1.2)
Пунктом 2 цього Порядку визначені завдання суб'єктів процесу встановлення плати за землю: 2.1. Департамент земельних відносин на підставі п. 4 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є власником програмного комплексу "Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013", здійснює загальну координацію робіт з визначення орендної плати за землю в місті Харкові згідно з рішенням 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 № 1209/13 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013", здійснює розрахунки розміру орендної плати за землю та безпосереднє виконання робіт з укладання договорів оренди землі та додаткових угод до них, веде моніторинг виконання умов договорів оренди землі.
2.2. Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області надає інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з чинним законодавством.
2.3. Комунальне підприємство "Міський інформаційний центр" є користувачем програмного комплексу "Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013" за договором з Департаментом земельних відносин, надає доступ до зазначеного програмного комплексу управлінню Держземагентства у м. Харкові Харківської області для надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, Департаменту земельних відносин для перевірки даних, що містяться у витягах, та виконання інших функцій у межах повноважень та Департаменту самоврядного контролю за використанням та охороною земель для здійснення відповідних контрольних повноважень.
Відповідно до п. 3.10 Порядку вартість одного квадратного метра земельної ділянки певного функціонального використання (Цн) визначається з урахуванням територіально-планувальних, інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієнічних та інженерно-інфраструктурних особливостей місця її розташування в межах економіко-планувальної зони.
Значення коефіцієнтів Км3 (локальні фактори) було розраховано розробниками Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. та затверджено вищевказаним рішенням Харківської міської ради і внесено до програмного комплексу.
Отже, при формуванні витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області не має технічної можливості на власний розсуд змінювати значення локальних коефіцієнтів на місцеположення земельних ділянок в межах економіко-планувальних зон.
Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо надання витягу №70 від 04.11.2013 року з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3428 га за адресою: м. Харків, вул. Лермонтовська, 7, для експлуатації та обслуговування будівель і споруд з застосуванням при розрахунку коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного використання - 2,5 є обґрунтованими та законними, а позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Євроазіатська Пивна Група" є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України у разі ухвалення судового рішення на користь сторони, яка є суб'єктом владних повноважень, сплачений судовий збір позивачу не повертається.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Євроазіатська Пивна Група" до Управління Держземагенства у місті Харкові Харківської області, третя особа Харківська міська рада про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 02 квітня 2015 року.
Суддя Д.В. Бездітко