УХВАЛА
Справа № 817/292/15
16 лютого 2015 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Шарапи В.М., за участю секретаря судового засідання Климчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: ОСОБА_1,
відповідача2: представник Воробюк О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:
Приватного підприємця ОСОБА_1 доІнспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про скасування постанови, ВСТАНОВИВ:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява приватного підприємця ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області про скасування постанови.
Представник відповідача подав клопотання про заміну відповідача - Інспекції державного аріхтектурно-будівельного контролю у Рівненській області на Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Питання функціонування територіальних органів державної архітектурно-будівельної інспекції " від 23 квітня 2014 року № 150 ліквідовано Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області. Згідно з пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про Державну аріхтектурно-будівельну інспекцію України " від 09 липня 2014 року № 294 Державній архітектурно-будівельній інспекції доручено забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі.
На виконання даної постанови Державною архітектурно-будівельною інспекцією України прийнято наказ "Щодо діяльності Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області" від 31.10.2014 року № 369, відповідно до якого Управлінню державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області наказано забезпечити здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Держархбудінспекції, покладених на нього Положенням про Управління архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, затвердженого наказом № 232 від 01.10.2014 року, на території Рівненської області.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року №1074 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 249 від 09.07.2014 року) у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, сформованого судом 16.02.2015 року, запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області (ідентифікаційний код 37737353) внесений в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 30 грудня 2014 року.
Судом встановлено, що предметом розгляду даної справи є оскарження постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 536-п, яка прийнята 29 травня 2012 року інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області. Оскільки Інспекція ліквідована, і на даний час органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території Рівненської області, до якого перейшли завдання та функції інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, є Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, тому саме Управління є належним відповідачем у справі.
Відповідно до ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з незгодою позивача на заміну відповідача - інспекції державного аріхтектурно-будівельного контролю у Рівненській області, яка є ліквідованою, іншою особою, суд під час судового засідання постановив ухвалу про залучення Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області як другого відповідача.
Під час розгляду справи судом встановлено, що є судове рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 06.03.2013 року у справі № 2а/1770/2575/2012 з того самого спору і між тими самими сторонами, яким в задоволенні позову приватного підприємця ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області про скасування постанови № 536-п від 29.05.2012 року - відмовлено повністю. 2 квітня 2013 року дане судове рішення у встановленому законом порядку набрало законної сили.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.
Керуючись п.4 ч.1 ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про скасування постанови № 536-п від 29.05.2012 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності - закрити.
Повторне звернення з тією самою позовною заявою до Рівненського окружного адміністративного суду не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Шарапа В.М.