ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/3968/14
06 лютого 2015 року 12год. 55хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковська Л.А. за участю секретаря судового засідання Мельничук О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Прищепа О.С.,
відповідача: представник Шапошніков О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Бернд Бруггеманн Україна"
до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області
про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бернд Бруггеманн Україна» (далі - ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна») звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - ДПІ у м. Рівному) про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 26.11.2014 №123.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначає, що спірним рішенням було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» на підставі п.п.184.1 «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, а саме: особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Позивач вважає дане рішення незаконним, оскільки 14 березня 2011 року рішенням № 28 Держаної податкової інспекції у м. Рівне було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ «Бренд Бруггеманн Україна».
Позивач оскаржив дії ДПІ у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби, результати якої оформлені рішенням № 28 від 14.03.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бренд Бруггеманн Україна» у судовому порядку.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 05.09.2012 р., залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2012 р. по справі № 2а/1770/5606/2011 позовні вимоги ТОВ "Бренд Бруггеманн Україна" до ДПІ у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби були задоволені у повному обсязі рішення ДПІ у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби № 28 від 14 березня 2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Бруггеманн Україна» скасоване.
20.07.2012 року ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» звернулося до ДПІ у м. Рівному із заявою про відновлення реєстрації платником податку на додану вартість. Зазначена заява ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» задоволена не була.
11.08.2014 року ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» звернулося повторно до ДПІ у м. Рівному із заявою форми 1-ПДВ щодо перереєстрації у зв'язку з відновленням реєстрації платника ПДВ за рішенням суду №15814/10/03-25.
ДПІ у м. Рівному листом від 20.08.2014 року №15581/10/1716-1803-15 повідомила скаржника, що ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» станом на 14.08.2014 року не перебуває в реєстрі платників ПДВ. Заяву ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» - знову залишено без розгляду.
02.09.2014 року скаржник повторно звернувся до ДПІ у м. Рівному із листом №42 щодо виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 05.09.2012 року по справі №2а/1770/5606/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бренд Бруггеманн Україна" до Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
ДПІ у м. Рівному листом від 30.09.2014 року №18537/17-16-15-01-07 повідомила, що 25.09.2014 року нею прийнято рішення №18114 про відміну в анулюванні реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна».
Проте, одночасно 26.11.2014 року ДПІ у м. Рівному приймає рішення №123 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Бернд Бруггеманн Україна» на підставі п.п.184.1 «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, а саме: особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Враховуючи те, що по 25.09.2014 року ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» не було платником податку на додану вартість, оскільки рішенням ДПІ у м. Рівному від 14.03.2011 року №28 було анульовано його реєстрацію, то скаржник не міг подавати до ДПІ у м. Рівному податкові декларації. А тому рішення від 26.11.2014 року №123 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Бернд Бруггеманн Україна» на підставі п.п.184.1 «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України є протиправним та винесене з порушенням ст.184 Податкового кодексу України.
Позивач просить позовні вимоги задовольнити та скасувати спірне рішення.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю. Просить адміністративний позов задовольнити.
Відповідач адміністративний позов не визнав та подав письмові заперечення (а.с.23-24).
ДПІ у м. Рівному в обґрунтування заперечень зазначає, що рішенням ДПІ у м. Рівному від 25.09.2014 №18114/17-16-15-01-07 відмінено анулювання реєстрації платника ПДВ позивача та вирішено внести до Реєстру платників податку на додану вартість запис про відміну анулювання реєстрації позивача з 14.03.2011 року.
Товариство як платник ПДВ зареєстроване з 24.03.2003 року.
Проте, як було встановлено ДПІ у м. Рівному, ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» за період з листопада 2013 по жовтень 2014 року податкові декларації з ПДВ не подавало, що підтверджується оскаржуваним рішенням.
Відповідно до підпункту «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, анулювання реєстрації платника податку відбувається у разі, коли особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
На підставі зазначеного, відповідач стверджує, що рішення ДПІ у м. Рівному від 26.11.2014 року №23 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» є правомірним. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
У судовому засіданні представник відповідача позов не визнав та заперечив, надав суду додаткові пояснення. Просив у позові відмовити за безпідставністю вимог.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю з огляду на таке.
Судом встановлено, що 14.03.2011 р. рішенням № 28 Держаної податкової інспекції у м. Рівне було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Бруггеманн Україна». Обґрунтовуючи прийняте рішення № 28 від 14.03.2011 р. податковий орган покликався на пп. ж) п. 184.1. ст. 184 Податкового кодексу України та зазначав про наявність запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
ТОВ «Бренд Бруггеманн Україна» оскаржило дії ДПІ у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби, результати якої оформлені рішенням № 28 від 14.03.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бренд Бруггеманн Україна» у судовому порядку.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 05.09.2012 р. по справі № 2а/1770/5606/2011 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Бренд Бруггеманн Україна" до Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби були задоволені у повному обсязі та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби № 28 від 14 березня 2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Бренд Бруггеманн Україна».
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2012 р. по справі № 2а/1770/5606/2011 апеляційну скаргу ДПІ у м. Рівне Рівненської області Державної податкової служби залишено без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 5 вересня 2012 року - без змін.
З матеріалів справи вбачається, що з метою виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 05.09.2012 р. ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» 20.07.2012 року звернулося до ДПІ у м. Рівному із заявою про відновлення реєстрації платником податку на додану вартість. Як встановлено судом, дана заява ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» залишена без задоволення.
11.08.2014 року ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» звернулося повторно до ДПІ у м. Рівному із заявою форми 1-ПДВ щодо перереєстрації у зв'язку з відновленням реєстрації платника ПДВ за рішенням суду №15814/10/03-25.
ДПІ у м. Рівному листом від 20.08.2014 року №15581/10/1716-1803-15 повідомила скаржника, що ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» станом на 14.08.2014 року не перебуває в реєстрі платників ПДВ. Заяву ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» форми 1-ПДВ - залишено без розгляду (а.с.7).
02.09.2014 року позивач повторно звернувся до ДПІ у м. Рівному із листом №42 щодо виконання постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 05.09.2012 року по справі №2а/1770/5606/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бренд Бруггеманн Україна" до Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Відповідач листом від 30.09.2014 року №18537/17-16-15-01-07 повідомив, що 25.09.2014 року ДПІ у м. Рівному прийнято рішення №18114 про відміну в анулюванні реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна».
Матеріалами справи також стверджено, що 01.12.2014 року ДПІ у м. Рівному було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення рішення від 26.11.2014 року №123 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» на підставі п.п.184.1 «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, а саме: особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Надаючи правову оцінку спору, що виник між сторонами суд виходить з наступного.
У відповідності до п.п.9.1-9.3 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 №168/97-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) - центральний податковий орган веде реєстр платників податку.
Будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.
Особи, які підпадають під визначення пункту 2.3 статті 2 цього Закону, зобов'язані зареєструватися як платник податку у податковому органі за їх місцезнаходженням (місцем проживання). Форма заяви про реєстрацію визначається у порядку, визначеному центральним податковим органом. Дані з реєстру платників податку підлягають оприлюдненню в порядку, визначеному центральним податковим органом.
Фізичні особи, які не є суб'єктами господарювання та ввозять товари (предмети) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно з митним законодавством, сплачують податок на додану вартість під час перетину такими товарами (предметами) митного кордону України, без їх реєстрації як платники цього податку.
Відповідно до п.180.1 ст.180 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із наступним змінами та доповненнями) платником податку на додану вартість є:
1) будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу;
2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку;
3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також:
особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством;
особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено.
Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7 статті 197 цього Кодексу;
4) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи;
5) особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.
Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Норми цього підпункту не поширюються на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону;
6) особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством;
7) особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
8) особа - інвестор (оператор), який веде окремий податковий облік, пов'язаний з виконанням угоди про розподіл продукції.
Пунктом 183.1 ст.183 Податкового кодексу України визначено, що будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.
Відповідно до п. 183.9 ст.183 Податкового кодексу України - у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов'язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку:
з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних, у разі добровільної реєстрації особи як платника податку;
з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до контролюючого органу, у разі добровільної реєстрації особи як платника податку на додану вартість, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено;
з бажаного (запланованого) дня, що відповідає першому числу календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість, у разі переходу осіб на спрощену систему оподаткування або зміни ставки єдиного податку;
з першого числа календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, у разі реєстрації осіб, визначених в абзаці першому пункту 183.4, що відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, якщо перше число календарного місяця, з якого здійснюється перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви не настало;
з дня внесення запису до реєстру платників податку у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку або у разі реєстрації осіб, визначених в абзаці першому пункту 183.4, що відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, якщо перше число календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви настало.
У відповідності до п.183.12 ст.183 Податкового кодексу України - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку.
Згідно з п.183.18 ст.183 Податкового кодексу України - особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку.
Відповідно до п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України - реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо:
а) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов'язань у випадках, визначених цим розділом;
б) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених цим розділом;
в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість;
г) особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту;
ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник податку, визнані рішенням суду недійсними;
д) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута;
е) платник податку ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання) або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду;
є) фізична особа, зареєстрована як платник податку, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність;
ж) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
з) припинено дію договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції (для платників податку, зазначених у підпунктах 4, 5 і 8 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу) або закінчився строк, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку.
У відповідності до п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України - податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Системний аналіз зазначених норм ЗУ «Про податок на додану вартість» та Податкового кодексу України свідчить про те, що всі особи, які є платниками податку на додану вартість реєструються у відповідному реєстрі платників податків та їм присвоюється індивідуальний номер, який використовується для справляння цього податку.
Обов'язок сплачувати податок та подавати декларації з податку на додану вартість у платників виникає з моменту реєстрації та до моменту анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку на підставі ст.184 Податкового кодексу України.
Як було вже встановлено судом, рішенням ДПІ у м. Рівному № 28 від 14.03.2011 було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість ТОВ «Бренд Бруггеманн Україна».
Отже, з 14.03.2011 року позивач уже не був платником податку на додану вартість, а тому і не мав обов'язку подавати податкову декларацію з податку на додану вартість.
В ході судового розгляду справи судом було встановлено, що 25.09.2014 року ДПІ у м. Рівному було прийнято рішення №18114/17-16-15-01-07 про відміну анулювання реєстрації платника ПДВ ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна».
На вимогу суду Відповідачем було надано суду інформацію стосовно того, що датою внесення до Реєстру платників ПДВ запису про відміну анулювання реєстрації позивача є 12.11.2014 року. Відтак, суду надано витяг з Реєстру платників податку, з якого вбачається, що рішення про відміну анулювання реєстрації ПДВ від 25.09.2014 року №18114/17-16-15-01-07 було внесено до Реєстру лише 12.11.2014 року (а.с.39).
А тому саме з 12.11.2014 року у ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» виник обов'язок подачі декларації з податку на додану вартість, оскільки разом із внесенням запису до Реєстру, позивачу присвоюється індивідуальний номер - 324132617168.
Тому, суд приходить до висновку, що позивач об'єктивно не міг подавати декларації з податку на додану вартість до податкового органу, оскільки будь-яких даних у Реєстрі платників податку на додану вартість щодо позивача у реєстрі не містилося до 12.11.2014 року, тому винесення рішення від 26.11.2014 року №123 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Бернд Бруггеманн Україна» на підставі п.п.184.1 «г» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, а саме: особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, є протиправним та підлягає до скасування в повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п.21.1.3 п.21.1 ст.21 Податкового кодексу України - посадові особи контролюючих органів зобов'язані забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень.
Згідно п.п. 21.1.1 п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України, посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
З урахуванням встановлених у судовому засіданні обставин справи, на підставі норм матеріального права, суд дійшов висновку, що ДПІ у м. Рівному при винесенні спірного рішення було грубо порушено вимоги ст.ст.21, 184 Податкового кодексу України та ст.19 Конституції України, а тому рішення від 26.11.2014 року №123 підлягає до скасування як протиправне.
Згідно статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Суд на підставі ст.94 КАС України присуджує на користь позивача судовий збір у розмірі 73,08 грн.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати Рішення Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області №123 від 26.11.2014 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Бернд Бруггеманн Україна"(код 32413264).
Присудити на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Бернд Бруггеманн Україна" із Державного бюджету судовий збір у розмірі 73, 08 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жуковська Л.А.