Справа № 464/984/15-а
пр.№ 2-а/464/55/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.03.2015 року м.Львів
Сихівський районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді Борейка С.В.
за участю: секретаря судових засідань Диди М.І.
представника позивача Носик Н.Я.
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту соціальної політики Львівської міської ради до ОСОБА_3 про стягнення коштів державної допомоги, виплаченої надміру за призначеними субсидіями,-
в с т а н о в и в:
позивач звернувся в суд із позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача на його користь кошти, надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, у сумі 3835,23 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно із заявами відповідача від 15.11.2010. 03.10.2011, 11.10.2012, 16.10.2013 позивачем надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою: АДРЕСА_1. При зверненні за призначенням цього виду соціальної допомоги відповідачем подані декларація про доходи та майновий стан. В результаті проведеної позивачем перевірки даних, наданих відповідачем, встановлено, що нею навмисно подано недостовірну інформацію щодо свого майнового стану, зокрема що має у своєму володіння нерухоме майно за адресою - АДРЕСА_2, загальною площею 57,5 кв.м., що виплинуло на встановлення права на державну допомогу. Зазначену інформацію позивачем отримано в результаті отримання листів Заставнянської сільської ради Золочівського району Львівської області та листа КП ЛОР «Золочівське міжрайонне бюро технічної інвентаризації». У вказано будинку ніхто не зареєстрований та не проживає. З урахуванням загальних площ житлових приміщень, що перебували на момент звернення за призначенням субсидії у власності осіб, зареєстрованих за адресою: : АДРЕСА_1, та кількості осіб у даних приміщеннях, площа двох приміщень перевищує встановлену норму володіння чи користування загальною площею житла. Таким чином, субсидія призначена неправомірно по вині заявниці, яка свідомо подавала недостовірну інформацію та приховала відомості, що вплинули на встановлення її права на державну допомогу. Внаслідок цього за періоди з 01.11.2010 по 30.04.2011, 01.10.2011 по 31.03.2012, 01.12.2012 по 31.03.2013, 01.10.2013 по 31.03.2014 відповідачем не проводилась оплата належної частини житлово-комунальних послуг у повному обсязі. Це призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді субсидій на суму 3835,23 грн. Позивачем 29.08.2014 р. прийнято рішення №81 «Про повернення коштів», яким зобов'язано відповідача повернути суму надміру наданих субсидій у зв'язку з подачею недостовірної інформації про майновий стан. 01.09.2014 з метою досудового врегулювання даного спору відповідачу скеровано повідомлення з вимогою про повернення коштів та запропоновано повернути борг добровільно. Проте, на даний час сума боргу залишається непогашеною.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю та просить такий задовольнити.
У судовому засіданні відповідач не заперечила проти позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та з'ясувавши її дійсні обставини, суд приходить до наступного.
Втановлено, що на підставі заяв відповідача від 15.11.2010, 03.10.2011, 11.10.2012, 16.10.2013 позивачем їй надавалась субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою: АДРЕСА_1.
Як вбачається з поданих відповідачем декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням субсидії, у Сихівський ВСЗ УСЗ ДГП ЛМР, нею, згідно з актом про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги від 27 серпня 2014 р., надано неповну інформацію про майновий стан члена сім*ї, що вплинуло на встановлення права на державну допомогу, та внаслідок чого були надмірно виплачені бюджетні кошти в вигляді субсидій на суму 3835,23 грн. за період з 01.10.2010 р. по 30.04.2011, з 01.10.2011 по 31.03.2012, з 01.10.2012 по 31.03.2013, з 01.10.2013 по 31.03.2014.
Так, відповідно до п.5.3 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ в редакції від 22.09.1997 р. №1050 /чинному на час виникнення спірних правовідносин/ субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у п.4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
У відповідності до п.4 згаданого Положення /чинному на час виникнення спірних правовідносин/ норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв.м на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв.м на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Відповідно до матеріалів справи, відповідач не задекларувала, що їй належить будинок за адресою - АДРЕСА_2, загальною площею 57,5 кв.м., в якому ніхто не зареєстрований та не проживає. З урахуванням загальних площ житлових приміщень, що перебували на момент звернення за призначенням субсидії у власності осіб, зареєстрованих за адресою: АДРЕСА_1, та кількості осіб у даних приміщеннях, площа двох приміщень перевищує встановлену норму володіння чи користування загальною площею житла.
Відтак, субсидія призначена по вині відповідача, яка свідомо подала недостовірні дані про свої доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на субсидію.
Відповідно до рішення Сихівського ВСЗ УСЗ ДГП ЛМР від 29.08.2014 р. №81 відповідача зобов'язано повернути суму надміру наданих субсидій у зв'язку з подачею недостовірної інформації про майновий стан члена сім*ї заявника. Проте, на повідомлення з вимогою про повернення коштів в добровільному порядку відповідач не вдреагувала та вищевказані кошти не повернула.
Відповідно до п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надання раніше призначеної субсидії припиняться з місяця, в якому виявлено порушення, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидії і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
З огляду на те, що відповідачем були подані недостовірні дані про майновий стан члена її сім'ї, що призвело до встановлення права на субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, суд приходить до висновку, що з неї слід стягнути 3835,23 грн., надміру виплачених за призначеними субсидіями.
На підставі Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ в редакції від 22.09.1997 р. №1050 , та керуючись ст.ст.2, 6, 9, 11, 17, 18, 70, 71, 86, 158-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради /банк - УДКСУ у Львівській області, МФО: 825014, ЗКПО: 26056848, рахунок: 35412007040811, код виду сплати 090405/ - 3835,23 грн. надміру виплачених за призначеними субсидіями.
Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст.186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом ч.3 ст.160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сихівський районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий С.В.Борейко