ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2015 року
Справа № 803/362/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Сороки Ю.Ю.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у західному регіоні" до Волинської обласної клінічної лікарні про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у західному регіоні" звернувся з позовом до Волинської обласної клінічної лікарні про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 700 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту перевірки від 30.07.2014 року №03/10-09-2-АП, яким встановлено ухилення від виконання вимог припису від 25.06.2009 року №03/10-191. На підставі акту перевірки від 30.07.2014 року №03/10-09-2-АП винесено постанову №03/10-09-2-ПШ від 31.07.2014 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1 700 грн. На момент звернення позивача в суд відповідачем штраф в добровільному порядку не сплачений, постанова про накладення штрафу в адміністративному порядку не оскаржувалася. Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті штрафних (фінансових) санкцій становить 1 700 грн., яку позивач просить суд стягнути з відповідача.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2015 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Відповідно до ст.5 Закону України “Про електроенергетику” одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії.
Згідно ст.9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Статтею 27 Закону визначено, що за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 30.07.2014 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Волинській області проведено позапланову перевірку Волинської обласної клінічної лікарні щодо виконання суб’єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме припису від 25.06.2009 року №03/10-191, за результатами якої складено акт перевірки №03/10-09-2-АП від 30.07.2014 року.
В ході проведення перевірки встановлено ухилення відповідачем від виконання вимог припису від 25.06.2009 року №03/10-191.
На підставі акту перевірки №03/10-09-2-АП від 30.07.2014 року, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Волинській області винесено постанову №03/10-09-2-ПШ від 31.07.2014 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою до Волинської обласної клінічної лікарні застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1 700 грн.
Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику №03/10-09-2-ПШ від 31.07.2014 року отримана відповідачем 04.08.2014 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення рекомендованого відправлення.
Доказів сплати вищезазначеної суми заборгованості відповідач суду не надав.
За правилами частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
Оскільки на підставі пункту 4 частини першої статті 183-2 КАС України справа розглянута в порядку скороченого провадження, тому постанову суду слід звернути до негайного виконання.
Керуючись статтями 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про електроенергетику”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Волинської обласної клінічної лікарні (43005, м.Луцьк, проспект Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 01983163) в дохід Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю. Ю. Сорока