ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 березня 2015 рокум. Ужгород№ 807/575/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом TRANS EURASIA s.r.o. до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
TRANS EURASIA s.r.o. звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №030613 від 02.03.2015 року та адміністративну справу щодо застосування адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог ст. 57 Закону України "Про автомобільний транспорт" закрити.
В позовній заяві позивач просить звільнити його від сплати судового збору відповідно до ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з оскарженням ним постанови у справі про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП).
Однак, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 1 КАС України передбачено, що Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно до п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №030613 від 02.03.2015 року, яка була винесена у зв'язку з допущенням позивачем порушення передбаченого ст. 57 Закону України "Про автомобільний транспорт" (а не за правопорушення передбачене КУпАП). Відтак, даний позов є публічно-правовий і повинен розглядатися за правилами КАС України.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Статтею 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача є майновими. Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 вищезазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставки судового збору встановлені у розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та станом на 1 січня 2014 року така складає - 1218,00 грн.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем оскаржується постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №030613 від 02.03.2015 року, у відповідності до якої до позивача застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі - 17000,00 грн.
Отже, розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру повинен складати 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме: 1827,00 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відтак, під час подачі позовної заяви майнового характеру позивачеві необхідно було сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору, а саме: 182,70 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру) є наступними: призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35231455 (суду де розглядається справа)"; реквізити для сплати: банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, рахунок отримувача: 31210206784002, отримувач коштів: УДКСУ у м. Ужгород, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву TRANS EURASIA s.r.o. до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №030613 від 02.03.2015 року та адміністративну справу щодо застосування адміністративно-господарського штрафу за порушення ст. 57 Закону України "Про автомобільний транспорт" закрити - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 10 квітня 2015 року.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Суддя О.М. Шешеня