612/155/15-п
3/612/38/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2015 року смт. Близнюки
Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Лобановська С.М., за участю прокурора Горпинченка В.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла від заступника начальника Управління начальника Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, розлученої, має на утриманні сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, депутата VI скликання Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, працюючої секретарем Добровільської сільської ради Близнюківського району харківської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, ідентифікаційний код НОМЕР_1,
за ч.1 ст.172-7 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення №18 від 12 березня 2015 року, складеного старшим оперуповноваженим 1 відділу Головного відділу БКОЗ УСБУ в Харківській області капітаном ОСОБА_3, ОСОБА_1, будучи депутатом Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі не повідомила безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів за наступних обставин.
18 листопада 2010 року ОСОБА_1 набула повноважень депутата та секретаря Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області, згідно з рішеннями №1/VI та №3/VI 1 cесії VI скликання Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області від 18.11.2010.
16 жовтня 2014 року відбулась ХХХХІХ сесія Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області VI скликання. Під час сесійного розгляду питання про преміювання ОСОБА_1, виник конфлікт інтересів між її особистими інтересами та депутатськими повноваженнями, наявність якого могла вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішення, але не зважаючи на необхідність письмово повідомити про наявний конфлікт інтересів, будучи попередженою сільським головою ОСОБА_4 про недопустимість виникнення такого факту під час прийняття рішень депутатським корпусом, цього не зробила і проголосувала за вказане рішення.
В результаті голосування, рішенням Добровільської сільської ради Близнюківського району Харківської області №220-VI від 16.10.2014, було надано дозвіл на виплату премії в розмірі 25% фонду оплати праці секретарю Пономар Олені Анатоліївни за успішне виконання посадових обовязків.
Викладене підтверджується як протоколом про адміністративне правопорушення № 18 від 12 березня 2015 року так зібраними по справі доказами.
Такими діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.2 ч.2 ст.14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо необхідності урегулювання конфлікту інтересів, чим вчинила корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 зявилась, вину у вчиненні правопорушення визнала, у скоєному розкаялась, вчинок пояснила тим, що на її утриманні знаходиться неповнолітня дитина, вона неодружена, та має тяжке матеріальне становищем.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши сукупність даних протоколу про адміністративне правопорушення та письмові докази, вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення доведена.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Статтею 8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено, що депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громадян, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватись правил депутатської етики, зокрема, не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях і керуватися в своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності. На депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Виходячи з загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління Державної служби України №214 від 04 серпня 2010 року, п.3.6 розділу III яких вказує, що у разі виникнення конфлікту інтересів у державного службовця (рекомендовані посадовим особам органів місцевого самоврядування), який входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії, ради тощо), такий державний службовець не повинен брати участь у прийняті рішення, якщо його неучасть не впливає на повноваження цього органу. У разі, якщо неучасть державного службовця, у якого виник конфлікт інтересів і який входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати повноважень цим органом, участь такого державного службовця у прийнятті рішень має здійснюватись під контролем.
У звязку з вищевикладеним, приймаючи до уваги конкретні обставини справи, особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, відсутність по справі обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, той факт, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності та щиро кається у вчиненому, має на утриманні малолітнього сина, що є обставинами, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, слід прийти до висновку, що мета виховання правопорушника та запобігання вчиненню нею нових правопорушень, може бути досягнута при застосуванні до неї адміністративного стягнення у вигляді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП.
А тому, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП.-
п о с т а н о в и в :
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді ШТРАФУ у розмірі СТО СІМДЕСЯТ гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Судовий збір має бути перераховано: Близнюківський районний суд Харківської області. Код ЄДРПОУ суду - 02893781. Управління Державної казначейської служби України у Близнюківському районі Харківської області. Код отримувача коштів -38029801. Банк отримувача - ГУДКУ у Харківській області. МФО 851011. Код класифікації доходів бюджету - 22030001. Номер доходного рахунку щодо сплати судового збору 31219206700060.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області або опротестована в 10-денний строк з дня її винесення шляхом подачі скарги або протесту через Близнюківський районний суд Харківської області.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.М. Лобановська
Постанова набирає законної сили _________
Строк предявлення постанови до виконання _____
31 березня 2015 року