ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
09 лютого 2015 року м. Київ В/800/643/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Олендер І.Я., перевіривши на відповідність вимогам статей 239 і 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 12 грудня 2014 року (К/800/63875/14) у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Канівського міськрайонного управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов, -
в с т а н о в и в :
5 лютого 2015 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 12 грудня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Канівського міськрайонного управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов.
Відповідно до статті 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 239-2 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Стаття 237 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
3) порушення норм матеріального чи процесуального права , що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171-1 цього Кодексу.
Пунктом 3 частини 2 статті 239 вказаного Кодексу визначено, що у заяві про перегляд судових рішень зазначаються конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
У заяві про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 12 грудня 2014 року не наведено різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, відсутнє обґрунтування неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, зокрема не конкретизовано, які ж саме однакові норми матеріального права, на думку заявника, по-різному застосовані судом (судами) касаційної інстанції, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах та не додано документ про сплату судового збору.
Таким чином, суддею встановлено, що заява подана без додержання зазначених вище вимог статей 238, 239 та 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим заявник має усунути вказані вище недоліки у встановлений суддею строк та надати Вищому адміністративному суду України: різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах; надати копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах та сплатити суму судового збору у розмірі 51 грн.16 коп.
Згідно з підпунктом 5 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України становить 70 відсотків ставки, яка підлягає сплаті при поданні позовної заяви, що на час подання цієї заяви складало 51,16 грн.
Отже, сума судового збору має бути внесена або перерахована за наступними реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31213207700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030002 «Судовий збір (Верховний Суд України, 060)», символ звітності: 207.
В разі невиконання вимог даної ухвали, заява буде повернута ОСОБА_1 у відповідності до вимог частини четвертої статті 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 236 - 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
Повідомити ОСОБА_1 про те, що вказані в даній ухвалі недоліки заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України мають бути усунуті до 2 березня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України І.Я. Олендер