Постанова № 43332332, 24.03.2015, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2015
Номер справи
808/978/15
Номер документу
43332332
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2015 року Справа № 808/978/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Товари народного вжитку» про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

18.02.2015 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Товари народного вжитку» (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача суму штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики у розмірі 1700 грн.

24.03.2015 представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також не з'явився. Про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі до суду не надсилались.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Отже, оскільки відповідач не прибув у судове засідання без поважних причин, а представник позивача заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та вважає можливим розглянути справу у порядку письмового провадження.

У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно Статуту Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - ДП НЕК «Укренерго») є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство, засноване на державній власності, підпорядковане та належить до сфери управління Міністерства палива та енергетики України та створене відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 16 квітня 1998 року № 54.

Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» є відокремленим підрозділом ДП «НЕК «Укренерго» і створений відповідно до його наказу від 20.02.2006 № 63, відокремлений підрозділ не має статусу юридичної особи та дії від імені ДП «НЕК «Укренерго».

Згідно з пунктом 3 Додатку 1 до Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» ДП «НЕК «Укренерго» структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області, яка діє на підставі Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Запорізькій області.

У відповідності до статті 27 Закону України «Про електроенергетику» постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (далі - Положення). Це положення визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Пунктами 7, 8, 10 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції. Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Згідно з статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 № 575/97-ВР (далі - Закон) суми стягнення штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки від 26.02.2014 № 01/22-51-009 видано припис від 03.03.2014 № 01/22-51-009 з переліком заходів, спрямованих на усунення порушень і строків їх виконання.

Доказів оскарження припису від 03.03.2014 № 01/22-51-009 суду не надано.

09.07.2014 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Запорізькій області при перевірці відповідача на предмет виконання припису від 03.03.2014 № 01/22-51-009 встановлено факти ухилення від виконання припису, порушення вимог частин 2, 3, 4 статті 26 Закону України «Про електроенергетику».

Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику», старшим Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Запорізькій області Драним Р.В. винесено постанову від 18.07.2014 № 01/20-01-029 про накладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «Товари народного вжитку» штрафу у розмірі 1700 грн., яка надіслана на адресу відповідача поштою та 24.07.2014 отримана уповноваженою особою товариства, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Доказів оскарження вказаної постанови суду не надано.

Відповідно до пункту 10 Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

На підставі викладеного та враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати суми штрафних санкцій у розмірі 1700 грн. до Державного бюджету України, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському районі» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Товари народного вжитку» суми штрафу за порушення законодавства України про електроенергетику у розмірі 1700 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України,суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Товари народного вжитку» (код ЄДРПОУ 25482098) штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. до Державного бюджету України (на р/р № 31111106700013 у банку ГУДКСУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 37968956, МФО 813015, одержувач УДКСУ м. Мелітополь, Мелітопольського району Запорізької області за кодом бюджетної класифікації 21081100).

3. Присудити з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» (код ЄДРПОУ 34190764) суму судового збору в розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 (сімдесят) коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ю.В.Калашник