Ухвала суду № 43321706, 23.03.2015, Тульчинський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
23.03.2015
Номер справи
148/258/15-а
Номер документу
43321706
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 148/258/15-а

О К Р Е М А У Х В А Л А

23 березня 2015 року м. Тульчин

Тульчинський районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Карнауха А.П.;

при секретарі Грабовській Н.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тульчині справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора з адміністративної практики ВДАІ з обслуговування адміністративної території Тульчинського району УДАІ УМВС України у Вінницькій області ( далі інспектора з АП ВДАІ з ОАТ Тульчинського району ) старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 450 грн,

ВСТАНОВИВ:

Інспектором з АП ВДАІ з ОАТ Тульчинського району УДАІ УМВС України у Вінницькій області старшим лейтенантом міліції ОСОБА_2 21.01.2015 року винесена постанова у справі про адміністративне правопорушення серії ПС1 № 558360, за якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.126 ч.1 КУпАП штрафу в розмірі 450 грн.

Вказану постанову ОСОБА_1 оскаржив до суду, вважаючи її незаконною.

При розгляді справи встановлено, що 21.01.2015 року о 19 год.50 хв. на вул.Жовтневій в м.Тульчині інспектором з АП ВДАІ з ОАТ Тульчинського району УДАІ УМВС України у Вінницькій області старшим лейтенантом міліції ОСОБА_2 був зупинений автомобіль ОРЕL Astra , державний номерний знак НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_1 В салоні автомобіля, окрім водія, перебувало 3 пасажира. Водій ОСОБА_1 на вимогу інспектора одразу не зміг пред»явити посвідчення водія, оскільки не міг знайти його в одязі. При цьому всі необхідні решту документів він інспектору пред»явив. Коли інспектор Боднюк С.М. став складати протокол про адміністративне правопорушення, то пасажири автомобіля виявили посвідчення водія ОСОБА_1 у кишені робочої куртки, яка була в салоні автомобіля. ОСОБА_1 пред»явив інспектору посвідчення водія, але той не тільки склав протокол про адміністративне правопорушення, але й виніс після цього постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.126 ч.1 КУпАП штрафу в сумі 450 грн. Після цього, незважаючи на те, що ОСОБА_1 пред»явив посвідчення водія на місці зупинки автомобіля та складення протоколу про адміністративне правопорушення, інспектор Боднюк С.М. примусив ОСОБА_1 доставити автомобіль до Тульчинського РВ УМВС України у Вінницькій області для поміщення на штрафний майданчик. У відділенні ДАІ з ОАТ Тульчинського району, розташованому в Тульчинському РВ УМВС України у Вінницькій області, інспектор Боднюк С.М. запросив для підписання протоколу АП1 №657358 від 21.01.2015 в якості свідка ОСОБА_3, який фактично свідком вчинення правопорушення водієм ОСОБА_1 не був.

В порушення вимог ч.1 ст.265-2 КУпАП інспектор Боднюк С.М. про тимчасове

затримання автомобіля відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення не зробив.

Також інспектор Боднюк С.М. не виконав вимоги ч.3 ст.265-2 КУпАП, якою передбачено,що транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання. Оскільки питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності було вирішено одразу після прибуття до ВДАІ ( згідно постанови серії ПС1 № 558360 від 21.01.2015 року ) інспектор Боднюк С.М. не вправі був поміщати автомобіль на штрафний майданчик.

Автомобіль ОРЕL Astra , державний номерний знак НОМЕР_1, був повернутий власнику лише 22.01.2015 року. При цьому за зберігання автомобіля на штраф майданчику з нього стягнуто плату в сумі 144 грн. . Оплата здійснена в Тульчинському відділенні ПАТ «КБ»Хрещатик» 22.01.2015 року. Отримувач « Вінниця - Інформ Ресурси». Код отримувача 32833210. Банк отримувача АБ «Укргазбанк» . Номери рахунків: дебет 10020001151, кредит 26005116978.

Згідно ч.5 ст.265-2 КУпАП порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках та стоянках визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №1102 від 17.12.2008 року «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках» такий порядок визначений.

Так, відповідно до п.2 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженого цією постановою, тимчасове затримання транспортного засобу уповноваженою особою Державтоінспекції проводиться у випадках, передбачених статтею 265-2Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху.

При цьому згідно наказу № 967/1218/869 МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ,МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ за першу-сьому добу за зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику (стоянці) може бути стягнута плата 120 грн. за добу.

В платіжному дорученні отримувачем коштів визначено «Вінниця- Інформ Ресурси», в той час як код отримувача 32833210 належить авторемонтному підприємству УМВС України у Вінницькій області. Таке підприємство не здійснює транспортування і зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику чи стоянці, оскільки не провадить діяльність, повязану із доставлянням та зберіганням транспортних засобів на території Тульчинського району, тому не може стягувати кошти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1102 від 17.12.2008 року «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках».

Затримання автомобіля та поміщення на спеціальний майданчик інспектором Боднюком С.М. здійснено з грубим порушенням не тільки вимог ст..265-2 КУпАП, але й постанови Кабінету Міністрів України №1102 від 17.12.2008 року «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках».

Подібні порушення вимог адміністративного законодавства при тимчасовому затриманні та зберіганні транспортних засобів у відділенні ДАІ з ОАТ Тульчинського району УДАІ УМВС України у Вінницькій області не поодинокі і мають системний характер.

Керуючись ст. 166 КАС України,

УХВАЛИВ:

Довести до відома прокурора Вінницької області про вчинення інспектором з АП ВДАІ з ОАТ Тульчинського району УДАІ УМВС України у Вінницькій області старшим лейтенатом міліції ОСОБА_2 порушень при притягненні громадян до адміністративної відповідальності, незаконному затриманні транспортного засобу та безпідставне стягнення плати за зберігання автомобіля на спеціальному майданчику в завищених розмірах, здійснення такої оплати підприємству, що не вправі отримувати такі кошти.

Про результати розгляду окремої ухвали і вжиті заходи повідомити суд у встановлений законом місячний строк.

Ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів через Тульчинський районний суд. Особою, що не була присутня в судовому засіданні ухвала може бути оскаржена протчягом пяти днів із дня отримання копії ухвали.

Суддя: