ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Гришковець А.Л.
Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.
УХВАЛА
іменем України
"23" березня 2015 р. Справа № 286/6200/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Охрімчук І.Г.
суддів: Зарудяної Л.О.
Франовської К.С.
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "28" листопада 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання провести донарахування та виплату коштів
ВСТАНОВИВ:
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 28.11.2014 року позов задоволено частково.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області провести позивачу донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги відповідно до ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.03.2014р. по 02.08.2014р. , а також щорічної допомоги на оздоровлення за 2014 рік згідно норм вказаного вище закону в розмірі 4 мінімальних заробітних плат, розмір, якої визначено ЗУ "Про Державний бюджет України на 2014 рік".
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову в позові.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд встановив, що позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, віднесений до 1 категорії громадян, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, є інвалідом 3 групи, інвалідність якого пов'язана з аварією на ЧАЕС.
Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.1991 року та розпорядженням КМ України № 17 від 12.01.1993 року, м.Овруч Житомирської області, відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Судом встановлено, що позивач отримує виплати, передбачені ст.37 Закону №796-ХІІ, але у розмірах, встановлених постановою КМУ, що підтверджується відповідною довідкою (а.с.3).
Як свідчить довідка Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, в травні 2014р. позивач отримав одноразову щорічну допомогу на оздоровлення як інвалід ІІІ групи в розмірі 90,00грн. (а.с.4).
Громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах, зокрема:
- у зоні гарантованого добровільного відселення - 40% від мінімальної заробітної плати.
Приписами ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що щорічна допомога на оздоровлення інвалідам ІІІ групи виплачується в розмірі 4 мінімальних заробітних плат.
Постановами Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року та № 562 від 12.07.2005 року встановлено конкретні розміри таких компенсацій, зокрема:
- для щомісячної грошової допомоги громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства у зоні гарантованого добровільного відселення - 210 тис. крб. (2,10 грн. за гр. реф.).
- для щорічної допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідам ІІІ - 90 гривень.
Закони України "Про Державний бюджет на 2011 рік", "Про Державний бюджет на 2012 рік"; та "Про Державний бюджет на 2013 рік", встановлювали обмеження, щодо виплат додаткових пенсій, доплат особам постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та пенсії по інвалідності.
Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року № 719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п. 1 Прикінцевих положень Закону) такі обмеження не були встановлені. Лише Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік"" від 31.07.2014, який набрав чинності 03.08.2014 року, було встановлено, що норми і положення ст. ст. 20,21,22,23,30,31,37,39,48,50,51,52,54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 5, 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Таким чином, починаючи з 1 січня 2014 року і до 03.08.2014 року є чинними і підлягають застосуванню норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" без будь-яких обмежень.
Частиною 4 ст.9 КАС України визначено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
За таких обставин, коли підзаконний нормативний акт суперечить Закону, обмежуючи права громадян визначені останнім, застосування зазначених постанов неможливе.
Статтею 62 даного Закону визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
Відповідно до п.п. 2, 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05, розпорядниками коштів за ст.37 Закону є управління праці та соціального захист у населення по місцю реєстрації громадян.
На підставі викладеного, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що розмір нарахованої відповідачем допомоги вказаної у довідці не відповідає кратному розміру мінімальної заробітної плати, а тому вимога про її нарахування та виплату в розмірах, визначених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", є законною та підлягає задоволенню.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Ухвалою судді Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2015 року відстрочено сплату судового збору Управлінню праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області до винесення рішення по справі.
Оскільки апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області задоволенню не підлягає, судовий збір підлягає стягненню з апелянта у розмірі 36,54 грн. за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір за позовом ( П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), ЖААС, код 37446362, код платника - платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "28" листопада 2014 р. без змін.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області в дохід Державного бюджету України судовий збір в розмірі 36,54 грн. за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір за позовом ( П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), ЖААС, код 37446362, код платника - платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.Г. Охрімчук
судді: Л.О. Зарудяна
К.С. Франовська
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул. Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11100
4-третій особі: - ,