ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
30 березня 2015 року № 813/1245/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лейко-Журомської М.В.,
секретар судового засідання Хміль Х.З.,
за участю представника позивача Франчук М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Тернопільського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів
в с т а н о в и в:
позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вищезазначеним позовом.
Ухвалою від 19.03.2015 року відкрито провадження у справі.
Ухвала, надіслана рекомендованою кореспонденцією відповідачу за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, с. Липники не вручена.
Однак ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі з судовою повісткою, яка скерована відповідачу за адресою АДРЕСА_1, вручена останньому за особистим підписом.
Відповідно до положень статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Таке загальне правило територіальної підсудності адміністративних справ закріплено з метою захисту матеріальних інтересів відповідача та попередження недобросовісного використання права на звернення до адміністративного суду.
Як вбачається з позовної заяви та долучених до неї документів, зареєстрована адреса місця проживання відповідача - Львівська область, Пустомитівський район, с. Липники. Однак місцем фактичного перебування відповідача, яке останній вказує у заяві про надання статусу безробітного; заяві про реєстрацію як такого, що шукає роботу; цивільно-правових договорах - АДРЕСА_1.
Окрім того, повідомлення про повернення спірних коштів відповідачем отримано за адресою фактичного місця проживання.
Статтею 6 КАС України визначено, що кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.
Зазначена норма закону вказує на заборону позбавлення особи права на судовий розгляд її справи з додержанням правил підсудності та гарантування їй права на участь у розгляді своєї справи.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Оскільки частиною 1 статті 19 КАС України визначено підсудність адміністративної справи суду за місцезнаходженням відповідача (в даному випадку Тернопільському окружному адміністративному суду), тому розгляд даної адміністративної справи судом за місцем реєстрації відповідача призведе до порушення правил територіальної підсудності.
Пунктом 3 частини 1 статті 22 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, зокрема, після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Враховуючи зазначене вище суд вважає за необхідне справу за позовом Тернопільського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) про стягнення коштів - передати на розгляд Тернопільського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.19, ст.22, ст.160, ст.165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України суд
у х в а л и в:
передати на розгляд Тернопільського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Тернопільського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя М.В. Лейко-Журомська