Ухвала суду № 43306224, 19.02.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.02.2015
Номер справи
826/17485/14
Номер документу
43306224
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

19 лютого 2015 року м. Київ № 826/17485/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Добрівської Н.А.,

за участю секретаря судового засідання - Шаповалової К.В.,

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_2до Генеральної прокуратури України, Національної академії прокуратури Українипро визнання протиправним та скасування наказу від 23.10.2014 року №1504к та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Генеральної прокуратури України, Національної академії прокуратури України про:

- визнання протиправним та скасування наказу Генеральної прокуратури України від 23.10.2014 року №1504к, виданого Генеральним прокурором України Яремою В.Г.;

- поновлення ОСОБА_2 на посаді проректора з виховної роботи та міжнародних зв'язків Національної академії прокуратури України, про що зобов'язати Генеральну прокуратуру України в особі Генерального прокурора України видати відповідний наказ;

- стягнути з Національної академії прокуратури України середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 51 004,55 грн.

У судовому засіданні 19 лютого 2015 року судом постановлено ухвалу про звернення на підставі ч.5 ст.9 КАС України до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України, а саме: статті 1, пункту 7 частини першої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» положенням статті 8, частини другої статті 19, статті 21, частин другої та третьої статті 22, частин другої та третьої статті 24, частини першої статті 38, частини першої статті 43, статті 58, частини другої статті 61, статті 62, частини першої статті 64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку.

У зв'язку з наведеним, судом поставлено на обговорення питання щодо зупинення провадження у даній справі до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України «Про очищення влади» та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Представник позивача у вирішенні даного питання поклався на розсуд суду.

Представники відповідачів в судове засідання явку уповноважених представників не забезпечили, направивши до суду письмові заперечення проти позову із клопотаннями про розгляд справи у відсутність представників Генеральної прокуратури України та Національної академії прокуратури України.

При вирішенні даного питання суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

При цьому, відповідно до положень пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» передбачено, що у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст.150 Конституції України може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи.

Враховуючи наведене у сукупності суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання щодо внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності наведених вище положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Керуючись п.3 ч.1 ст.156, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Зупинити провадження у справі № 826/17485/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України «Про очищення влади», питання щодо чого порушено відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 лютого 2015 року у справі №826/17485/14, та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Ухвалу направити сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 КАС України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки встановлені ст.ст.185-187 КАС України.

Суддя: Н.А. Добрівська