Постанова № 43288658, 26.04.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2011
Номер справи
2а-0870/1109/11
Номер документу
43288658
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2011 року 12:33 Справа № 2а-0870/1109/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Міроновій К.В., за участю представників позивача Мілютіної Г.В., Боцвін Г.Д., представників відповідача Мащенко О.А., Радової С.О., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за заявою Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод перетворювач»

до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя

про скасування податкового повідомлення - рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0 та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Запорізький завод перетворювач» звернулось з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя про скасування податкового повідомлення - рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0 та зобов'язання відповідача поновити суму, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, у сумі 294005 грн. на картці особового рахунку позивача.. В позові позивач зазначив, що за результатами проведеної перевірки Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя було винесено податкове повідомлення - рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за травень 2010 р. на суму 294005 грн. 00 коп. Позивач вважає, що висновки акту базуються на довільному тлумаченні інспектором пунктів Закону України «Про податок на додану вартість» та Порядку заповнення додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість, в акті не викладено суті порушення, у зв'язку з чим позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0 у судовому порядку.

Представники позивача у судовому засіданні на задоволенні позову наполягають.

Відповідачем надані письмові заперечення на позов, в яких зазначено, що при поданні декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» не включено до розрахунку суми бюджетного відшкодування частину від'ємного значення фактично сплачену отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг), а саме: за серпень 2009 року в сумі 226776грн, за жовтень 2009 року в сумі 67229грн., чим порушено п.п. 7.7.3, пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та відповідно Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» занижено заявлене бюджетне відшкодування визначене в декларації з ПДВ за травень 2010 на суму 294005грн. Згідно поданої декларації з ПДВ за травень 2010 року, без урахування уточнюючих розрахунків, Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» заявлено бюджетне відшкодування у сумі 126250 грн., що декларувалось в період за квітень, грудень 2009 року, яке сформовано без участі сум від'ємного значення, фактично сплаченого у періодах виникнення, а саме за серпень 2009 року у сумі 226776грн та за жовтень 2009 року у сумі 67229грн. Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Таким чином на порушення п.п.7.7.1, 7.7.2, 7.7.3, п. 7.7, ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» подано до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя уточнюючі розрахунки: № 69649 від 20.09.2010 року за травень 2010 р., відповідно до якого збільшено суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 67229 грн. та № 71431 від 30.09.2010 року за травень 2010 року, відповідно до якого збільшено суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 226776грн. Платник податку не вірно визначив дату виникнення права на включення відповідних сум залишку від'ємного значення до розрахунку бюджетного відшкодування, так як відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість» позивач повинен був включити суму податку фактично сплаченого постачальникам до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за травень 2010 року на суму 294005грн. Крім того, відповідачем зазначено, що оскільки уточнюючий розрахунок, поданий Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» не у зв'язку з виправленням методологічної або арифметичної помилки, то позивач не має право на внесення змін до Податкової декларації у частині збільшення суми бюджетного відшкодування. У зв'язку з викладеним відповідач просить у задоволенні позову відмовити.

У судовому засіданні представники відповідача проти позову заперечують, просять у позові відмовити з підстав, зазначених у письмових запереченнях.

Вислухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя у січні 2011 р. проведена позапланова виїзна перевірка Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод перетворювач» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за травень 2010р., яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось в період за серпень, жовтень 2009 р.

За результатами перевірки складений акт від 25.01.2011 р. № 111/23-08/05755571.

Актом перевірки встановлено:

Згідно з поданою Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод «Перетворювач» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі Запоріжжя податковою декларацією з податку на додану вартість за травень 2010 року та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на поточний рахунок, складає 126 250 грн. Згідно з даними розрахунку суми бюджетного відшкодування:

- залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду, становить 2 005 054 грн. частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг), становить 126250 грн. сума, що підлягає відшкодуванню, становить 126250грн.

Згідно поданої декларації з ПДВ за травень 2010 року, без урахування уточнюючих розрахунків, Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» заявлено бюджетне відшкодування у сумі 126250 грн., що декларувалось в період за квітень, грудень 2009 року, яке сформовано без участі сум від'ємного значення, фактично сплаченого у періодах виникнення, а саме за серпень 2009 р. у сумі 226776 грн. та за жовтень 2009 р. у сумі 67229грн.

При поданні декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» не включено до розрахунку суми бюджетного відшкодування частину від'ємного значення фактично сплачену отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг), а саме: за серпень 2009 р. в сумі 226776 грн., за жовтень 2009 р. в сумі 67229 грн., чим порушено п.п. 7.7.3, пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та відповідно Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» занижено заявлене бюджетне відшкодування визначене в декларації з ПДВ за травень 2010 на суму 294005грн.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» подано до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя уточнюючі розрахунки:

- № 69649 від 20.09.2010 року за травень 2010 р., відповідно до якого збільшено суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 67229 грн.

Відповідно до довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, і підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ) залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду (ряд. 24 податкової декларації звітного періоду) складається із суми податку на додану вартість, який виник в жовтні 2009р.

- № 71431 від 30.09.2010 року за травень 2010 року, відповідно до якого збільшено суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 226776грн.

Відповідно до довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, а підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з ПДВ) залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду (ряд. 24 податкової декларації звітного періоду) складається із суми ПДВ, який виник в серпні 2009р.

Перевіркою показників Довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додатку 2 до податкової декларації за травень 2010 р. з урахуванням уточнюючих розрахунків від 20.09.2010 р. № 69646 (уточнююча довідка від 20.09.2010 р. № 69648; розрахунок суми бюджетного відшкодування - № 69647 від 20.09.2010 р.), від 30.09.2010 р. № 71431 (уточнююча довідка від 30.09.2010 р. № 71430, розрахунок суми бюджетного відшкодування - № 71429 від 30.09.2010 р.) встановлено порушення п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п. 7.7.3, п.7.7, ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та пп. 5.12 п.5 Порядку заповнення додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість, підприємством необґрунтовано включено до додатку 2 Податкової декларації з ПДВ за травень 2010 р. залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів за серпень, жовтень 2009 року, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

За результатами перевірки не встановлено взаємовідносин Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» з платниками, установчі документи, свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, первинні та інші документи яких в судовому порядку визнані недійсними.

За результатами перевірки не встановлено укладення Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» нікчемних (недійсних) правочинів.

На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя винесено податкове повідомлення-рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за травень 2010 р. на суму 67229 грн. 00 коп. по Уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 69649 від 20.09.2010 р. та у сумі 226776 грн. 00 коп. по Уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 71431 від 30.09.2010 р.

Суд вважає, що податкове повідомлення-рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0, винесене Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя з порушенням діючого законодавства, у зв'язку з наступним.

17.06.2010 р. Товариством з обмеженою відповідальністю «Енергомехкомплект» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя подана Податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2010 р.

До рядку 24 (Залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету, за підсумками поточного звітного періоду) (рядок 23 - рядок 20, позитивне значення) декларації Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» включено суму 2005054 грн., яка складається зі значень рядків 23 Декларації, а саме

значення рядка 22.2 податкової декларації попереднього звітного періоду 221597 грн. 00 коп.

значення рядка 26 податкової декларації попереднього звітного періоду 61892 грн. 00 коп.

значення рядків 8.5 та 8.6 додатка 5 (до Порядку заповнення та подання декларації) попереднього звітного (податкового) періоду 1737024 грн. 00 коп.

(рядок 23.1 + рядок 23.2 + рядок 23.3 + рядок 23.4):

До декларації додана Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, відповідно до якої залишок від'ємного значення податку на додану вартість виник у січні - квітні, серпні, жовтні 2009 р., грудні 2009 р., січні, квітні 2010 р. та складає 2005054 грн.

Частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів, або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування складає за квітень 2009 р. - 60129 грн., за грудень 2009 р. - 66 121 грн., а усього 126250 грн. 00 коп.

До рядка 25.1 Податкової декларації «Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку» Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» включена сума 126250 грн. 00 коп.

До Податкової декларації Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» також додана Заява про повернення бюджетного відшкодування у сумі 126250 грн. 00 коп.

Відповідно до підпункту 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, яка діяла на момент подачі декларації з податку на додану вартість за травень 2010 р.) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Підпунктом 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (у редакції, що діяла на момент подання податкової декларації за травень 2010 р.) передбачено - якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;

залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;

залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.

Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» не допущено порушень законодавства при визначенні суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду у декларації за травень 2010 р.

Відповідно до п. 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Тобто, у відповідності до положень ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» мав право на коригування показників, зазначених у податковій декларації.

Обмеження щодо причин виникнення помилок законодавством не встановлені.

20.09.2010 р. Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя поданий Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (Далі Уточнюючий розрахунок).

Відповідно до зазначеного Уточнюючого розрахунку у звітному періоді - вересні 2009 р. виправлені помилки за травень 2010 р., а саме - до рядка 8.7 включено 67229 грн. 00 коп. у збільшення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податків.

До Уточнюючого розрахунку додана Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, відповідно до якої частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів, або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування складає за квітень 2009 р. - 60129 грн., за жовтень 2009 р. - 67229 грн. 00 коп., за грудень 2009 р. - 66 121 грн., а усього 193479 грн. 00 коп.

До Уточнюючого розрахунку Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» також додана Заява про повернення бюджетного відшкодування у сумі 67229 грн. 00 коп.

30.09.2010 р. Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя поданий Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Відповідно до зазначеного Уточнюючого розрахунку у звітному періоді - вересні 2009 р. виправлені помилки за травень 2010 р., а саме - до рядка 8.7 включено 226776 грн. 00 коп. у збільшення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податків.

До Уточнюючого розрахунку додана Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, відповідно до якої частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів, або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування складає за квітень 2009 р. - 60129 грн., за вересень 2009 р. - 226776 грн. 00 коп., за жовтень 2009 р. - 67229 грн. 00 коп., за грудень 2009 р. - 66 121 грн., а усього 226776 грн. 00 коп.

До Уточнюючого розрахунку Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» також додана Заява про повернення бюджетного відшкодування у сумі 193479 грн. 00 коп.

Тобто, Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» фактично здійснено не корегування податкових зобов'язань або суми податкового кредиту (рядок 17 Податкової декларації з податку на додану вартість), а тільки збільшений розмір суми, що фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів, або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування за травень 2010 р., що впливає на порядок та строки отримання понадміру сплаченого до бюджету податку.

До Заяв про повернення бюджетного відшкодування, доданих до Уточнюючих розрахунків включені тільки суми, на які збільшений залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Враховуючі викладене, а також те, що Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя не встановлено порушення порядку формування Відкритим акціонерним товариством «Запорізький завод перетворювач» у Податковій декларації за травень 2010 р. (без врахування Уточнюючих розрахунків) залишку від'ємного значення податку на додану вартість та суми податку фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) та порядку формування податкового кредиту, суд вважає, що позивач мав право на збільшення залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Посилання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя на порушення позивачем при визначенні суми бюджетного відшкодування п.п. 7.7.1, п.п 7.7.2, п.п. 7.7.3 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», не може бути прийнято до уваги, оскільки у зазначеними нормами закону не обмежено право платника податків на коригування суми податкового зобов'язання або суми податкового кредиту при виявленні помилки.

Посилання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя на порушення позивачем положень п. 5.12 Порядку заповнення додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 3005.1997 р. № 166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання» за жовтень 2010р. та за листопад 2010 р. не може бути прийнято до уваги, оскільки даним підпунктом не передбачено, що до залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду не може бути змінений у наступних податкових періодах шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Посилання відповідача на те, що оскільки помилка не є методологічною або арифметичною, то позивач не мав права на коригування залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, не може бути прийнято до уваги, виходячи з наступного.

Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не передбачено, що коригування податкового зобов'язання можливо тільки у випадку якщо помилка є методологічною або арифметичною.

Лист Комітету верховної Ради України з питань фінансової та банківської діяльності від 20.03.2001 г. N 06-10/167, на який посилається відповідач, був наданий на роз'яснення Закону України «Про оприбуткуванням прибутку підприємств», крім того, у цьому листі зазначено, що у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» п. 20.2 - 20.7 Закону України «Про оприбуткуванням прибутку підприємств» втрачають сили. Таким чином, зазначене роз'яснення не стосується положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» або Закону України «Про податок на додану вартість».

Крім того, при винесенні рішення судом враховано, що якщо положення п.п. 5.12 Порядку заповнення додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 3005.1997 р. № 166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання», суперечать відповідним положенням Закону України «Про податок на додану вартість», зокрема п.п. 7.7.2 і п.п. 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», то в даному випадку мають застосуватись положення Закону з урахуванням вимог ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України.

- відповідно до п.п. 4.4.1 п. 4.4. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що податкове повідомлення - рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по Уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 69649 від 20.09.2010 р. і № 71431 від 30.09.2010 р. на суму 294005 грн. 00 коп. винесено відповідачем з порушенням діючого законодавства та підлягає скасуванню.

Враховуючі викладене, суд вважає, що позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод перетворювач» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя про скасування податкового повідомлення - рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0 обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Позовні вимоги про зобов'язання відповідача поновити суму, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, у сумі 294005 грн. на картці особового рахунку позивача задоволенню не підлягають виходячи з наступного.

Пунктом 1.2. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 р. N 276, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 серпня 2005 р. за N 843/11123 (на підставі якої ведеться Облікова картка платника податків), передбачено, що Інструкцією встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), тобто, картка обліку є документом внутрішнього використання, та внесення до картки будь яких відомостей не породжує для позивача прав та обов'язків.

Таким чином, дії Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі по внесенню в облікові картки рахунків записів щодо обліковування сум нарахованого до сплати податку не порушують права та інтереси Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод перетворювач».

Окрім того, підставою для поновлення в картці особового рахунку суми, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, у сумі 294005 грн. є Рішення суду, що набрало законної сили.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України; п. 5.1 п. ст. 5; Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; п.п. 5.12 Порядку заповнення додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 3005.1997 р. № 166 «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання», п. 1.2. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 р. N 276, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 серпня 2005 р. за N 843/11123, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 08.02.2011 р. № 0000112307/0, винесене Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя відносно Відкритого акціонерного товариства «Запорізький завод перетворювач».

В іншій частині позову позивачу - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О.Нестеренко

Постанову виготовлено у повному обсязі 04.05.2011 р.