ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 березня 2015 року №813/1461/15
м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сасевич О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ТОВ «Будова-Захід» до Відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В :
ТОВ «Будова-Захід» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Львівській області, в якому просить:
-«поновити строки оскарження бездіяльності державного виконавця та постанови про закінчення виконавчого провадження від 06.03.2015 р.»;
-«визнати неправомірною бездіяльність державного виконавця відділу ПВР УДВС Головного управління юстиції у Львівській області Романа Н.О. щодо не зняття арешту з усього рухомого і нерухомого майна та розрахункових рахунків ТОВ «Будова-Захід»;
-«зобов'язати державного виконавця ВПВР УДВС Головного управління юстиції у Львівській області внести зміни до постанови про закінчення виконавчого провадження від 06.03.2015 р. виконавче провадження №43442046, а саме припинити чинність арешту усього рухомого і нерухомого майна та заборонити його відчуження, звільнити усе рухоме і нерухоме майно з-під арешту, а також припинити чинність арешту рахунків ТОВ «Будова-Захід» та звільнити з-під арешту розрахункові рахунки, відкриті у ПАТ АКБ «Львів» МФО 325268; АТ «Райффайзен Банк Аваль» у м.Києві, МФО 380805; АТ «УкрСиббанк», МФО 351005».
Так, порядок звернення до адміністративних судів, порядок здійснення адміністративного судочинства тощо, визначений Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 104 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
За правилами, встановленими пунктом третім частини першої статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддею встановлено, що таку подано без додержання вимог, визначених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 47 Кодексу адміністративного судочинства України прямо визначений склад осіб, які беруть участь у справі, а саме: сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Згідно з ч.1 ст.50 Кодексу адміністративного судочинства України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Водночас, у позові в якості позивача зазначено - ТОВ «Будова-Захід», а в якості відповідача - Відділ примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Львівській області, тому доцільним є наголосити, що позивач зобов'язаний чітко вказати повне найменування сторін у справі, у відповідності до приписів Кодексу адміністративного судочинства України.
Разом з тим, згідно з частиною третьою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про державну виконавчу службу» від 24.03.1998 року №202/98-ВР, органами державної виконавчої служби є:
- Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень;
- управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень;
- районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Таким чином, відділ примусового виконання рішень є структурним підрозділом органів державної виконавчої служби та не визначений Законом України «Про державну виконавчу службу» як самостійний орган державної виконавчої служби, а тому не може бути відповідачем у даній справі.
Аналогічна позиція також викладена в п.11 Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби».
Згідно п.п.2, 3 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є та ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Частиною 4 статті 181 КАС України передбачено, що про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача за допомогою кур'єра, телефону, факсу, електронної пошти чи іншого технічного засобу зв'язку не пізніше наступного дня після відкриття провадження у справі. Протягом одного дня з дня одержання такого повідомлення відповідач зобов'язаний отримати в суді копію позовної заяви та доданих до неї документів.
У відповідності до ч.5 ст.181 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Отож, враховуючи скорочені строки розгляду справи (протягом десяти днів після відкриття провадження у справі) з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби (відповідно до ч.5 ст.181 КАС України) та як вбачається із матеріалів адміністративного позову, у порушення припису норм п.п.2, 3 ч.1 ст.106 КАС України, усіх належних даних позивачем не вказано, тому суд зобов'язаний вимагати, щоб відомості про сторін та їх представників були якомога детальнішими та повними, оскільки це має важливе значення для повідомлення осіб, які беруть участь у справі для забезпечення їх явки у судове засідання.
Відповідно до пункту четвертого частини першої та частини другої статті 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом частини 2 статті 69, частини 4 статті 79, пункту 6 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
У контексті наведених норм встановлено, що позивачем не надано достатніх доказів на підтвердження обставин, що викладені у позовній заяві, а також не зазначено причини неможливості їх надання разом із позовною заявою.
У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, вважаю, що вищенаведене унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
При усуненні недоліків позовної заяви позивачу необхідно врахувати вимоги глави 4 «Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.12.2007 року за №1383/14650.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
Залишити без руху позовну заяву ТОВ «Будова-Захід» до Відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Львівській області про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій.
Позивачу усунути у строк включно до 06 квітня 2015 року недоліки позовної заяви, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення вказаних недоліків у строк до 06 квітня 2015 року включно, позовна заява, яку залишено без руху, підлягає поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сасевич О.М.