Ухвала суду № 43269778, 24.03.2015, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
24.03.2015
Номер справи
7/63"б"
Номер документу
43269778
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "24" березня 2015 р. Справа № 7/63"Б"

За заявою Чуднівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській область (смт.Чуднів Житомирської області)

До боржника Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт (с.Стрижівка Любарського району Житомирської області)

про визнання банкрутом

Суддя Костриця О.О.

В засіданні суду прийняли участь:

-від кредиторів: Поварчук Н.В. - представник Управління Пенсійного фонду України в Любарському районі Житомирської області, довіреність №196/01 від 14.01.2015р.;

- від боржника: Ярмола О.Ю. - ліквідатор

Присутні:

Заруцька І.В.- представник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області, дов. №05/4296 від 12.12.2014р.;

Шумило Л.В. - представник Міністерства юстиції України, дов. №13.0.2-32/124 від 26.01.2015р.

Павленко Д.М. - представник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській область, дов. №01-17/3137 від 22.10.2013р.

В проваджені господарського суду перебуває справа про визнання банкрутом Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт.

Ухвалою господарського суду Житомирської області від 10.03.2006р. за заявою Чуднівської міжрайонної державної податкової інспекції порушено провадження у справі №7/63"Б" про визнання банкрутом Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт за ст.52 (як відсутнього боржника) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції, чинній до 18.01.2013р.

Постановою господарського суду від 04.04.2006р. Любарську будівельно-монтажну дільницю ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Чуднівську МДПІ.

Ухвалою суду від 07.11.2006р. провадження у справі №7/63"Б" зупинено на строк дії мораторію на застосування примусової реалізації майна державним підприємством.

Ухвалою суду від 03.07.2013р. було поновлено провадження у даній справі.

Ухвалою суду від 03.03.2015р. суддею Кострицею О.О. справу №7/63"Б" було прийнято до свого провадження.

16.03.2015р. від Приватного підприємства "Торги.УА" надійшло клопотання про визнання організатором аукціону з продажу майна боржника.

24.03.2015р. до суду від ліквідатора боржника надійшло клопотання про продовження ліквідаційної процедури боржника та повноважень ліквідатора на три місяці.

Суд переходить до розгляду справи по суті.

В засіданні суду розглядалося клопотання Приватного підприємства "Торги.УА" №01/030315 від 03.03.2015р. про визнання організатором аукціону з продажу майна боржника.

Суд дослідивши матеріали справи прийшов до висновку відмовити у задоволенні клопотання Приватного підприємства "Торги.УА" №01/030315 від 03.03.2015р. про визнання організатором аукціону з продажу майна боржника, з наступних підстав.

Як вбачається, під час розгляду справи, 19.01.2013 року набрав чинності Закон України № 4212-VI від 22.12.2011 року "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яким Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" викладено в новій редакції.

Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Оскільки провадження у справі про банкрутство боржника було порушено та постанову про визнання його банкрутом було винесено до набрання чинності новою редакцією Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", при здійсненні ліквідаційної процедури слід керуватися редакцією Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції чинній до 19.01.2014р., а при продажу майна - новою редакцією зазначеного Закону від 22.12.2011р.

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 22.12.2011р.) у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно ч.1 ст.49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом (ч.5 ст.49 вищезазначеного закону).

Відповідно до ч.6 ст. 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону. Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди. Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

Відповідно до абзацу 4 п. 33 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) (з урахуванням змін) в разі виникнення під час проведення ліквідаційної процедури спору відносно визначення організатора аукціону, господарський суд перевіряє порядок визначення ліквідатором організатора аукціону. В такому випадку організатор аукціону залучається судом до участі у провадженні у справі про банкрутство. З моменту визнання організатора аукціону учасником провадження у справі про банкрутство, він має право на оскарження виключно тих судових рішень, які стосуються організації та проведення аукціону за його участю.

З огляду на зазначене, організатор аукціону залучається судом до участі у провадженні у справі про банкрутство, лише в разі виникнення під час проведення ліквідаційної процедури спору відносно визначення організатора аукціону.

При цьому, залучення організатора аукціону до участі у провадженні у справі про банкрутство у випадку відсутності спору щодо визначення організатора аукціону по справі, не передбачено ні Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ні будь - яким іншим підзаконним нормативно - правовим актом, ні вищезазначеним інформаційним листом Вищого господарського суду України.

За таких обставин, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання Приватного підприємства "Торги.УА" №01/030315 від 03.03.2015р.

В судовому засіданні ліквідатор надала проміжний звіт з підтверджуючими документами.

В засіданні суду розглядався звіт ліквідатора з підтверджуючими документами.

Вищезазначений звіт ліквідатора було розглянуто та погоджено на засіданні комітету кредиторів боржника (протокол від 24.03.2015р.).

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів боржника від 16.02.2015р., присутніми членами комітету кредиторів було, зокрема, вирішено:

-Визначити організатором аукціону з продажу майна Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт адреса: с. Стрижівка, Любарський район, Житомирська область, Приватне підприємство "Торги. УА", м. Харків, вул.Клочківська, 111 А, ідентифікаційний код 34407006;

- Винагорода як організатора торгів становить 0,9% від ціни продажу на аукціоні, яка сплачується після продажу майна боржника;

- Ліквідатору укласти з організатором торгів відповідний договір на проведення аукціону/електронних торів;

- Ліквідатору подати заявку на реалізацію майна Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт, а саме: приміщення пилорами площею 272,4 кв.м. та приміщення пилорамного цеху площею 62,3 кв.м., що знаходяться в незадовільному стані, за вартістю кредиторський вимог, що становлять 38598,10 гривень, що затверджені ухвалою господарського суду від 21 серпня 2014 року.

Ліквідатор вимоги ухвали суду від 03.03.2015р. виконала частково.

В засіданні суду розглядалося клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора на три місяці.

Господарський суд розглянувши клопотання ліквідатора про продовження процедури ліквідації та повноважень ліквідатора, прийшов до висновку його задовольнити та продовжити строк ліквідаційної процедури на три місяці, тобто з 25.02.2015р. по 25.05.2015р. включно.

В свою чергу, у ч.3 ст.24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим законом та іншими нормативно - правовими актами.

Таким чином, зміст ч.2 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у взаємозв'язку, взаємозумовленості та взаємозалежності із ч.3 ст.24 цього Закону чітко і недвозначно вказує на те, що ліквідатор боржника здійснює свої повноваження в межах строку процедури ліквідації.

Відповідно, чинність повноважень ліквідатора та строк процедури ліквідації поняття взаємопов'язані, взаємозумовлені та взаємозалежні.

Тому, з врахуванням конкретних обставин цієї справи, з метою недопущення правової невизначеності для учасників провадження у справі про банкрутство, третіх осіб, на права та обов'язки яких впливають чи можуть вплинути судові рішення у справі у про банкрутство чи інші обставини, пов'язані з банкрутством боржника, господарський суд також прийшов до висновку продовжити повноваження ліквідатора Ярмоли О.Ю. на три місяці з 25.02.2015р. по 25.05.2015р. включно.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Керуючись ст.ст.77,86 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання Приватного підприємства "Торги.УА" №01/030315 від 03.03.2015р.

2. Задовольнити клопотання ліквідатора боржника про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора.

3. Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт (с.Стижівка Любарського району) на три місяці з 25.02.2015р. по 25.05.2015р. включно.

4. Продовжити строк повноважень ліквідатора Любарської будівельно-монтажної дільниці ремонтно-будівельних та дезактиваційно-відновлювальних робіт (с.Стрижівка Любарського району) Ярмоли Ольги Юліївни на три місяці з 25.02.2015р. по 25.05.2015р. включно.

5. Розгляд справи відкласти.

6. Призначити наступне засідання суду на "21" травня 2015 р. о 11:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський 3/65, кім. №407.

7. Зобов'язати ліквідатора Ярмолу О.Ю.:

- надати докази оформлення права власності на нерухоме майно банкрута у встановленому порядку;

- надати звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури та проведену ліквідатором роботу;

- надати запити та відповіді на запити до відповідних установ стосовно наявності активів у банкрута, закриття рахунків (крім одного ліквідаційного) тощо;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користуванні;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов'язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013р. №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013р. за №428/22960;

- надати докази встановлення наявності активів боржника шляхом надіслання відповідних запитів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Державного департаменту інтелектуальної власності, Державної митної служби України, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція), Державної авіаційної служби України або їх територіальних представництв;

- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;

- надати довідку з податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;

- повідомити про стан дебіторської заборгованості;

- надати довідку від Територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області стосовно наявності або відсутності великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що належать банкруту;

- надати докази припинення трудових відносини підприємства-банкрута з найманими працівниками відповідно до законодавства України про працю;

- надати витяг з реєстру обтяжень (заборону відчуження) рухомого майна;

- надати інформацію щодо місцезнаходження майна, зокрема, майстерні -1шт., топлених складів з шиферу -2шт., які згідно акту обстеження приміщення боржника від 11.03.2013р.;

- здійснювати продаж майна з неухильним дотриманням норм Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року;

- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 32 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення).

8. Зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по Житомирській області надати довідку про відсоток державного майна в статутному фонді боржника.

9. Зобов'язати Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області:

- надати довідку про відсоток державного майна в статутному фонді боржника;

- надати письмову інформацію щодо того чи перебуває на балансі Державної служби України з надзвичайних ситуацій майно боржника.

Звернути увагу ліквідатора, на те, що в реєстрі вимог кредиторів боржника, відсутні відомості про судовий збір в розмірі 1052 грн. в дохід Державного бюджету України.

В засідання суду викликати ліквідатора банкрута та учасників провадження у даній справі.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.

Суддя Костриця О.О.

1- у справу

2- Чуднівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській обл.13200, смт. Чуднів вул. Леніна, 146 , Житомирської області

3- РВ Фонду державного майна Ураїни по Житомир. обл., 10008, м. Житомир. вул. 1-го Травня, 20

4- Міністерство надзвичайних ситуацій України - 01030, м. Київ, вул. О.Гончара, 55

5- Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області - 10006, м. Житомир, вул. Героїв Пожежних, 67-б - (рек.)

6 - відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Житомирській обл.

7 - ліквідатору Ярмолі О.Ю.

8- УПФУ в Любарському районі