Ухвала суду № 43245652, 23.03.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2015
Номер справи
826/16171/14
Номер документу
43245652
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/16171/14 Головуючий у 1-й інстанції: Бояринцева М.А. Суддя-доповідач: Мєзєнцев Є.І.

У Х В А Л А

Іменем України

23 березня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Мєзєнцева Є.І., суддів - Старової Н.Е., Файдюка В.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Трудовий колектив "Уманьхліб" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом Закритого акціонерного товариства "Трудовий колектив "Уманьхліб" до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство "Трудовий колектив "Уманьхліб" звернулось до суду з адміністративним позовом Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку протиправними щодо винесення постанови №798-ЦД-4-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 11.06.14 р. та постанови №799-ЦД-4-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 11.06.14 р. та їх скасування..

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 січня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, які суд вважав встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового засідання.

Сторони до судового засідання не з'явилися, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином.

З огляду на викладене, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, як це передбачено ст. 197 КАС України.

Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Судом першої інстанції встановлено, що 27.11.13 р. уповноваженою особою Комісії директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови про накладення на ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №№3256-ЦД-4-Е та 3257-ЦД-4-Е за невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.07.13 р. №1560-ЦД-4-Е та №1561-ЦД-4-Е та накладено на ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" штрафні санкції у розмірі по 6000 грн. за кожне правопорушення.

Розпорядженнями про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.07.13 р. №1560-ЦД-4-Е та №1561-ЦД-4-Е ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" зобов'язано усунути виявлені порушення вимог ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 гл. 3 р. ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.06 р. №1591, а саме: неопублікування ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" особливої інформації про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків головуючих акцій (дата вчинення дії - 17.08.12 р.) в офіційному друкованому виданні Комісії та нерозміщення ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" особливої інформації про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків головуючих акцій (дата вчинення дії - 17.08.12 р.) на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних Комісії про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua. (стрічка новин).

Одночасно з постановами уповноваженою особою Комісії директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесені розпорядження:

- №2949-ЦД-4-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери, згідно якого на підставі постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №3256-ЦД-4-Е від 27.11.13 р., за порушення вимог ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 гл. 3 р. ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.06 р. №1591, а саме: неопублікування ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" особливої інформації про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків головуючих акцій (дата вчинення дії - 17.08.12 р.) в офіційному друкованому виданні Комісії. Розпорядженням зобов'язано ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" у термін до 15.01.14 р. усунути порушення законодавства та до 15.01.14 р. письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження;

- №2950-ЦД-4-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери, згідно якого на підставі постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №3257-ЦД-4-Е від 27.11.13 р., за порушення вимог ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 гл. 3 р. ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.06 р. №1591, а саме: нерозміщення ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" особливої інформації про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків головуючих акцій (дата вчинення дії - 17.08.12 р.) на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних Комісії про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua. (стрічка новин). Розпорядженням зобов'язано ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" у термін до 15.01.14 р. усунути порушення законодавства та до 15.01.14 р. письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.

Згідно актів від 28.05.14 р. №746-ЦД-4-Е та №747-ЦД-4-Е про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії встановлено факт невиконання розпоряджень №2949-ЦД-4-Е та №2950-ЦД-4-Е від 27.11.13 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери, у зв'язку з чим 28.05.14 р. уповноваженою особою Комісії винесено постанови про розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів та призначено їх до розгляду на 11.06.14 р.

За результатами розгляду справ винесено постанови №789-ЦД-4-Е та №799-ЦД-4-Е від 11.06.14 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно яких за повторне невиконання розпоряджень про усунення порушення законодавства про цінні папери на ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" накладено штрафи у розмірі по 85 000 грн. на підставі п. 10 ст. 8, п. 14 ст. 8, ст. 11 Закону України "Про державне регулювання на ринку цінних паперів", п. 3 р. VII, п. 1 р. XIV, п. 1 р. XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.12 р. №1470.

Згідно Закону України "Про державне регулювання на ринку цінних паперів" - національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: 10) встановлює порядок складання адміністративних даних учасників ринку цінних паперів відповідно до чинного законодавства України; 14-2) встановлює порядок розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів (ст. 7);

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: 8) здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; 10) надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; 14) накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (ст. 8);

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: 8) невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.11).

Розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" здійснено Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі уповноваженої особи згідно вказаних норм законодавства.

Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджено рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.12 р. №1470.

Згідно п. 14 р. 1 Правил постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.

Доказом надіслання вищезазначених документів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля та касовий чек.

Представником відповідача надано докази скерування на юридичну адресу товариства (20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Піонтковського, буд. 3), документів щодо розгляду справ та притягнення до відповідальності згідно постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.11.13 р. №№3256-ЦД-4-Е та 3257-ЦД-4-Е (супровідний лист від 29.11.13 р. №03/02/11619/ПН, реєстр рекомендованих відправлень від 02.12.13 р. та фіскальний чек від 02.12.13 р.), документів щодо розгляду справ та притягнення до відповідальності згідно постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 11.06.14 р. №№798-ЦД-4-Е, 799-ЦД-4-Е (список згрупованих внутрішніх поштових відправлень від 19.05.14 р. та фіскальний чек, реєстр рекомендованих відправлень від 30.05.14 р. та фіскальний чек від 30.05.14 р., супровідний лист від 13.06.14 р. №03/02/2716/ПН, реєстр рекомендованих відправлень від 16.06.14 р. та фіскальний чек).

Також позивачем не надано доказів відсутності у його діях (бездіяльності) порушення по суті вимог ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 гл. 3 р. ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.06 р. №1591, у вигляді неопублікування ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" особливої інформації про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків головуючих акцій (дата вчинення дії - 17.08.12 р.) в офіційному друкованому виданні Комісії та нерозміщення ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" особливої інформації про зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків головуючих акцій (дата вчинення дії - 17.08.12 р.) на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних Комісії про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua (стрічка новин).

Повторність правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді невиконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів доводиться фактом винесення та невиконання постанов про накладення на ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб" санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №№3256-ЦД-4-Е та 3257-ЦД-4-Е від 27.11.13 р. та розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.07.13 р. №№1560-ЦД-4-Е та 1561-ЦД-4-Е.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правомірність винесення оскаржених постанов та правомірність дій відповідача під час розгляду справ про правопорушення та винесення оскаржених рішень, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 160, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Трудовий колектив "Уманьхліб" залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 січня 2015 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя Є.І. Мєзєнцев

суддя Н.Е. Старова

суддя В.В. Файдюк

Головуючий суддя Мєзєнцев Є.І.

Судді: Старова Н.Е.

Файдюк В.В.