Постанова № 43229795, 23.03.2015, Овруцький районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
23.03.2015
Номер справи
286/556/15-а
Номер документу
43229795
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/556/15-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2015 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Гришковець А. Л.

з секретарем Павленко Л. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації про зобов'язання постановки на чергу для отримання компенсації за будинок , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду і просить зобов'язати відповідача прийняти документи для постановки на чергу та поставити її на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, яке отримала у спадщину, в сумі 78210 грн., мотивуючи тим, що вона має право на вказану компенсацію, але відповідач безпідставно відмовляє їй у постановці на чергу, посилаючись на зміни до деяких законодавчих актів України, а саме, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 року №1243 «Про затвердження порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивної території» виплата компенсації за втрачене нерухоме майно спадкоємцям не передбачена.

Позивач в судове засідання не з'явилася, але в позовній заяві просить справу розглядати без її участі.

Представник управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча своєчасно та належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач отримала у спадщину домоволодіння АДРЕСА_1, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони безумовного (обов'язкового) відселення, що вбачається з копії рішення Лугинського районного суду від 14.10.2014 року по справі №286/828/13-ц, копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №14731918 від 16.12.2013 року.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" населення, яке проживає у зоні безумовного (обов'язкового) відселення, підлягає обов'язковому відселенню.

Кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.35 вказаного вище Закону компенсацію, передбачену ст.4 Закону, у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, мають право отримати громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно (жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" було серед інших виключено і п.6 частини 1 ст.35 ЗУ „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", однак Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року п.28 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" вказану норму визнано такою, що не відповідає Конституції України.

Законами України Про Державний бюджет України на наступні роки, в тому числі і на 2014 рік, будь-які обмеження щодо застосування даної норми не встановлювалися.

Позивач отримала у спадщину житловий будинок АДРЕСА_1, яке відноситься до зони безумовного (обов'язкового) відселення, в той час як сама проживає в с. Ігнатпіль Овруцького району Житомирської області, яке віднесено до зони гарантованого (добровільного) відселення.

Вказані обставини підтверджуються копією витягу з паспорту серії НОМЕР_1 позивача та свідчать про те, що позивач на момент прийняття спадщини проживала в екологічно чистішій зоні.

Вказане домоволодіння позивач здала на баланс Повчанської сільської ради, що підтверджується копією акту прийому-передачі житлового будинку від 19.12.2014 року.

Будинок було прийнято на виконання рішення Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2014 року, ухваленого за наслідками перегляду рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до Повчанської сільської ради Лугинського району Житомирської області про зобов'язання прийняття на баланс сільської ради домоволодіння.

Причому, суд зазначив, що спадкоємець на законних підставах отримала у власність нерухоме майно, яке знаходиться на території радіоактивного забруднення і так, як вона не може в повній мірі скористатися своїм правом власності на це майно в зв'язку з обмеженнями, які існують на забрудненій території, то держава зобов'язана компенсувати вартість такого майна, що передбачено ст. 35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням у адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ , у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.

Порядком виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивної території, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 року №1243, який є підзаконним нормативним актом, не визначено механізм виплати компенсації спадкоємцям за втрачене нерухоме майно.

Відповідно до ст. 8 КАС України суд керується верховенством права.

Таким чином, застосуванню підлягає саме правова норма закріплена в п.6 ч.1 ст.35 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка є чинною на час розгляду справи і згідно якої компенсацію, передбачену ст.4 Закону, у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, мають право отримати громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно (жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій.

Відповідно до довідки - характеристики Коростенського міжміського бюро технічної інвентаризації №80 від 09.12.2014 року вартість будинку становить 78210 грн., що і буде становити суму грошової компенсації .

Позивачем сплачено судовий збір в сумі 73 грн. 08 коп..

Керуючись ст.ст.9-11, 18, 71, 160, 161, 162 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 78210 грн..

На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня її проголошення.

У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: А. Л. Гришковець