Ухвала суду № 43229050, 16.03.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2015
Номер справи
2а-5392/10/1370
Номер документу
43229050
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

16 березня 2015 року 2а-5392/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Кузана Р.І.,

з участю секретаря судового засідання Перчак С.В.,

представників:

заявника Лешика І.П.

відповідача Шпак Х.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління освіти Самбірської міської ради про стягнення коштів,-

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшли заява Державної архітектурно будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління освіти Самбірської міської ради про стягнення коштів у розмірі 20 844,00 грн.

В обґрунтування вказаної заяви посилається на те, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області перебуває у стані припинення, правонаступником якої на час звернення до суду є Державна архітектурно будівельна інспекція України, територіальним органом якої є утворений, як структурний підрозділ апарату, Департамент Державної архітектурно будівельної інспекції України у Львівській області.

Крім цього, заявник повідомив, що на час розгляду справи у Львівському апеляційному адміністративному суді змінилось найменування відповідача з Управління освіти Самбірської міської ради на Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради, а тому необхідно замінити боржника у виконавчому провадженні.

Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримав з викладених у ній підстав.

Представник боржника щодо задоволення заяви про заміну сторін виконавчого провадження заперечила.

Розглядаючи заяву суд враховує наступне.

Порядок заміни сторони виконавчого провадження регулює стаття 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Згідно з частиною першою цієї статті у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження державний виконавець з власної ініціативи або за згодою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони яку правонаступник замінив.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі №2а-5392/10/1370 від 25.11.2010р. задоволено позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області та стягнуто з Управління освіти Самбірської міської ради до державного бюджету штраф у розмірі 20844 грн. Вказане рішення набрало законної сили.

15.10.2014р. Львівським окружним адміністративним судом був виданий виконавчий лист у справі №2а-5392/10/1370, згідно з яким боржником є Управління освіти Самбірської міської ради, а стягувачем - Державний бюджет України в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

Судом встановлено, що з моменту винесення Постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі №2а-5392/10/1370 від 25.11.2010р. змінилося найменування юридичної особи боржника з Управління освіти Самбірської міської ради на Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради з одночасним збереженням реєстраційного номера юридичної особи в ЄДР та ідентифікаційного коду юридичної особи.

Судом також встановлено, що відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 23.04.2014р.№150 та від 14.07.2014р. №294 Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області перебуває у стані припинення, правонаступником якої на час звернення з даною заявою є Державна архітектурно-будівельна інспекція України, територіальним органом якої є утворений як структурний підрозділ апарату Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Львівській області.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України "Про виконавче провадження" (в редакції Закону України № 2677-VI від 04.11.2010р., який набрав чинності з 09.03.2011р.) та покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України (далі - Закон № 2677-VI).

Виконання рішень суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

У частині другій статті 3 Закону № 2677-VI передбачено, що рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011р. (у редакції постанови Кабміну від 30.01.2013р. № 845) "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" (далі - Порядок № 845).

Як зазначено в пункті 1 цього Порядку, у ньому визначено механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

У розумінні пункту 2 Порядку № 845 боржником є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства. Під виконавчими документами у цьому Порядку № 845 слід розуміти оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження". Стягувачами є фізичні та юридичні особи, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Вказане свідчить про те, що виконання судового рішення у справі №2а-5392/10/1370 від 25.11.2010р., боржником у якому є Управління освіти Самбірської міської ради, яке має відкриті рахунки в органах Казначейства, здійснюється у порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Водночас, виконання вказаного судового рішення у порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", унеможливлює його виконання в порядку Закону України "Про виконавче провадження", що в свою чергу, виключає наявність виконавчого провадження.

Проте відсутність виконавчого провадження не може бути перешкодою для забезпечення можливості виконання судового рішення.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що заяву про заміну строни виконавчого провадження слід задовільнити.

Керуючись статтями 55, 158-160, 165, 264 КАС України, суд -

у х в а л и в :

заяву задовольнити.

Замінити сторони, вказані у виконавчому листі, виданому Львівським окружним адміністративним судом 15.10.2014р. у справі № 2а-5392/10/1370 про стягнення з Управління освіти Самбірської міської ради до Державного бюджету України штраф у розмірі 20844 грн., вказавши стягувачем - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (ЄДРПОУ 37471912, юридична адреса - м.Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 01133), а боржником - Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради (ЄДРПОУ 33465030, юридична адреса Львівська область, м.Самбір, вул. Мазепи, 17, 81400).

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кузан Р.І.