Постанова № 43224820, 05.02.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.02.2015
Номер справи
826/20318/14
Номер документу
43224820
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 лютого 2015 року № 826/20318/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Підприємства "БЛАГОДАР" Всеукраїнська організація Інвалідів Союз Організацій Інвалідів України

до

Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві

про

визнання протиправним та скасування наказу №58 від 15.12.2014

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Підприємство "БЛАГОДАР" Всеукраїнська організація Інвалідів Союз Організацій Інвалідів України звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування наказу №58 від 15.12.2014.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що положеннями Податкового кодексу України не передбачено проведення одночасно двох виїзних позапланових перевірок з однотипних питань за суміжні періоди, у той час, як оскаржуваним наказом призначено проведення перевірки аналогічній тій терміни проведення якої було перенесено відповідно до наказу №231 від 07.08.2013. Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач проти позовних вимог заперечив, через канцелярію суду 28.01.2015 надав суду письмові заперечення, у яких просив відмовити у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі. Свої заперечення проти позову відповідач обґрунтовує тим, що оскаржуваний наказ було прийнято на виконання постанови СУ ФР ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, якою призначено проведення документальної позапланової виїзної перевірки дотримання податкового законодавства Підприємства «Благодар» Всеукраїнська організація Інвалідів «Союз Організацій Інвалідів України» по кримінальному провадженню № 320141000800000100.

У судове засідання 28.01.2015 представник відповідача не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України особа, суд, заслухавши у судовому засіданні представників позивача та відповідача ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Підчас судового розгляду справи, суд,

В С Т А Н О В И В:

01.08.2014 начальником Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві з метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) на підставі підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78, статті 81, пункту 82.2 статті 82 Податкового кодексу України видано наказ № 209 від 01.08.2013, яким наказано провести документальну позапланову виїзну перевірку Підприємства «Благодар» Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організації інвалідів України" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.12.2012 тривалістю 5 робочих днів з 01.08.2013.

07.08.2014 В.о. начальника Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві відповідно до пункту 85.9 статті 85 Податкового кодексу України видано наказ № 231, яким перенесено терміни проведення документальної позапланової виїзної перевірки Підприємства «Благодар» Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організації інвалідів України" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.12.2012 до дати отримання вилучених правоохоронними органами копій документів або забезпечення доступу до них.

15.12.2014 В.о. начальника Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві на підставі постанови Слідчого СУ ФР ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 18.11.2014 «Про призначення документальної позапланової перевірки» та відповідно підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України видано наказ № 58 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Підприємства «Благодар» ВОУ СОІУ (код за ЄДРПОУ 35635441)", яким наказано провести документальну позапланову виїзну перевірку підприємства «Благодар» ВОУ СОІУ (код за ЄДРПОУ 35635441) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.02.2012 по 3 1.08.2014.

Підприємство "БЛАГОДАР" Всеукраїнська організація Інвалідів Союз Організацій Інвалідів України не погоджуючись з наказом № 58 від 15.12.2014 та вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню звернулось з відповідним позовом до суду.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частинами третьою, шостою та сьомою статті 110 Кримінального процесуального кодекс Україну встановлено, що рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови. Постанова виноситься у випадках, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий, прокурор визнає це за необхідне. Постанова слідчого, прокурора виготовляється на офіційному бланку та підписується службовою особою, яка прийняла відповідне процесуальне рішення. Постанова слідчого, прокурора, прийнята в межах компетенції згідно із законом, є обов'язковою для виконання фізичними та юридичними особами, прав, свобод чи інтересів яких вона стосується.

Підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, встановлено, що документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

Згідно з пунктом 78.4 статті 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Таким чином, документальна виїзна перевірка, може бути проведена за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтею 78 Податкового кодексу України, зокрема, у випадку якщо отримано постанову слідчого, яка відповідно до положень статті 110 Кримінального процесуального кодекс Україну є обов'язковою для виконання фізичними та юридичними особами, прав, свобод чи інтересів яких вона стосується.

Водночас, ні нормами Податкового кодексу України, ні положеннями Кримінального процесуального кодексу Україну станом на 15.12.2014 обов'язок щодо виконання постанови слідчого не було обмежено будь - якими умовами.

Відповідно до наказу № 58 від 15.12.2014 його було видано В.о. начальника відповідача на підставі постанови Слідчого СУ ФР ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 18.11.2014 «Про призначення документальної позапланової перевірки» та відповідно підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.

Таким чином перевірку позивача призначено у відповідності до вимог підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України та на виконання обов'язку щодо виконання постанови слідчого.

Щодо посилань позивача на той факт, що положеннями Податкового кодексу України не передбачено проведення одночасно двох виїзних позапланових перевірок з однотипних питань за суміжні періоди, у той час, то суд звертає увагу на те, що наказом № 58 від 15.12.2014 перевірку було призначено не з власної ініціативи податкового органу, а на виконання постанови слідчого, обов'язок щодо виконання якої станом на 15.12.2015 не був жодним чином обмежений. Крім того суд звертає увагу на те, що періоди перевірок призначених оскаржуваним наказом та наказом № 203 від 01.08.2013 лише частково співпадають та на момент видання оскаржуваного наказу терміни проведення перевірки призначеної наказом № 203 від 01.08.2013 було перенесено.

З огляду на викладене, керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Огурцов