МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
20 березня 2015 р. № 814/905/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., ознайомившись з
позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1, 56301 ОСОБА_2, АДРЕСА_2, 56300
доВрадіївська районна державна адміністрація Миколаївської області, вул. Маяковського, 91,Врадіївка,Врадіївський район, Миколаївська область,56301
провизнання нечинним розпорядження від 10.06.2014 р., визнання незаконним рішення від 06.06.2014 р.,
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернулися ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до Врадіївська районна державна адміністрація Миколаївської області про визнання нечинним розпорядження від 10.06.2014 р. і визнання незаконним рішення від 06.06.2014 р..
Пункт 5 ч. 1 ст. 107 КАС зобов'язує суддю після одержання позовної заяви з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1-2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачі оскаржують рішення суб'єкта владних повноважень, які прийняті в червні 2014 р. Позивачі були обізнані про прийняті рішення, оскільки були присутні на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, що відображено в протоколі № 5.
Даний адміністративний подано лише в березні 2015 р., тобто з пропуском строку понад 3 місяці. Позивачі не обґрунтували поважність причин пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до ст. 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Вказана норма надає позивачам можливість звернутися за захистом своїх права до суду і поза межами строків, але пропуск заявниками строку повинен бути обумовлений поважними причинами.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено повернення сплаченої суми судового збору в разі залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.. 99, ч. 1 ст. 100, п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов залишити без розгляду.
2. Повернути ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) судовий збір у сумі 75,00 грн. з Держаного бюджету України (р/р 31217206784002 УДКСУ у м. Миколаєві, код 37992781, МФО 826013, код ЄДРПОУ 35356555).
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н. В. Лісовська