ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2015 рокум. Ужгород№ 807/485/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши матеріали позовної заяви Теківської сільської ради Виноградівського району в особі Теківського сільського голови ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції, третя особа на стороні позивача - прокуратура Виноградівського району, про визнання неправомірними дій відповідача, визнання протиправними та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.02.2015 та постанови про стягнення штрафу від 06.02.2015, -
ВСТАНОВИВ:
Теківська сільська рада Виноградівського району в особі Теківського сільського голови ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відділу Державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції, третя особа на стороні позивача - прокуратура Виноградівського району, про визнання неправомірними дій відповідача, визнання протиправними та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.02.2015 та постанови про стягнення штрафу від 06.02.2015.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору. Однак, до позовної заяви такого документа не додано.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Так, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. З 01.01.2014 розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.
Відповідно до пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (тобто, не менше 1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто, не більше 4872,00 грн.). Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Згідно пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (тобто, 73,08 грн.).
Як вбачається з позовної заяви позивач просить суд визнати неправомірними дії відповідача та визнати протиправними та скасувати постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.02.2015 та постанову про стягнення штрафу від 06.02.2015, які були винесені в процесі виконання виконавчого документа - виконавчого листа по справі № 807/985/14, виданого Закарпатським окружним адміністративним судом 19.01.2015, по виконавчому провадженню № 46208220.
Відтак, за подання до суду даного позову позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 255,78 грн. (182,70 грн. + 73,08 грн.).
Реквізитами для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді є: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
За таких обставин, у відповідності до ч. 1 ст. 108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаного недоліку шляхом подачі до суду документа про сплату судового збору в розмірі 255,78 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Теківської сільської ради Виноградівського району в особі Теківського сільського голови ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Виноградівського районного управління юстиції, третя особа на стороні позивача - прокуратура Виноградівського району, про визнання неправомірними дій відповідача, визнання протиправними та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 06.02.2015 та постанови про стягнення штрафу від 06.02.2015 - залишити без руху.
2. Надати Теківській сільській раді Виноградівського району в особі Теківського сільського голови ОСОБА_1 строк до 03 квітня 2015 року для усунення вищезазначеного недоліку.
3. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Р.О. Ващилін