ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 березня 2015 року м. Київ № 826/4568/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 доУправління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві провизнання незаконною бездіяльність, стягнення коштів, - В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста звернулася ОСОБА_1 з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, в якому просить:
- визнати незаконною бездіяльність посадових осіб Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві щодо не повернення коштів у сумі 1 548 022,03 грн. ОСОБА_1;
- стягнути з Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві кошти в сумі 266 788,37 грн., з яких сума боргу з урахуванням індексу інфляції - 238 287,80 грн. та сума боргу з урахуванням 3% річних - 28 500,57 грн. на користь ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Так, приписами п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
В свою чергу, позивачем, зокрема, заявлено позовну вимогу про визнати незаконною бездіяльність посадових осіб Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві щодо не повернення коштів у сумі 1 548 022,03 грн. ОСОБА_1.
Натомість, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем зазначено, що 18.02.2015 року грошові кошти було перераховано на рахунок позивача.
З огляду на викладене вище, позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням позовних вимог у відповідності до фактичних обставин справи, у тому числі враховуючи твердження позивача, викладені у позовній заяві, про перерахунок 18.02.2015 року грошових коштів на рахунок позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням позовних вимог у відповідності до фактичних обставин справи, у тому числі враховуючи твердження позивача, викладені у позовній заяві, про перерахунок 18.02.2015 року грошових коштів на рахунок позивача.
Також, позивачу на виконання вимог даної ухвали слід надати суду примірник уточненої позовної заяви в залежності від кількості заявлених відповідачів.
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок