КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/16230/14 Головуючий у 1-й інстанції: Іщук І.О. Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.
У Х В А Л А
Іменем України
17 березня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді суддів при секретарі за участю: представника позивача представника відповідачаБорисюк Л.П., Петрика І.Й., Собківа Я.М. Приходько К.М. Борисюк Г.М. Пилипаки В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Метан» до Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, третя особа: Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання незаконними дій, -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Метан» звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, третя особа: Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив визнати незаконними дії Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області по зняттю з податкового обліку ТОВ «Метан» здійсненого шляхом передачі реєстраційної та звітної частин облікової картки платника податків на адресу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві; зобов'язати Бердичівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області здійснити необхідні дії по взяттю ТОВ «Метан» на податковий облік з ознакою «не за основним місцем обліку», відповідно до якої ТОВ «Метан» продовжує подавати Бердичівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області обов'язкову податкову звітність, сплачувати податки та збори за місцезнаходженням Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області, Бердичівська ОДПІ здійснює прийняття податкової звітності ТОВ «Метан», а також адміністрування податків та зборів - до завершення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства між ТОВ «Метан» та Бердичівська ОДПІ та відповідного бюджетного року.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2015 року позов задоволено.
Визнано незаконними дії Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області по зняттю з податкового обліку ТОВ «Метан» (код ЄДРПОУ 31434314) здійсненого шляхом передачі реєстраційної та звітної частин облікової картки платника податків на адресу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві.
Зобов'язано Бердичівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Житомирській області здійснити необхідні дії по взяттю ТОВ «Метан» на податковий облік з ознакою «не за основним місцем обліку» до завершення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства між ТОВ «Метан» та Бердичівською ОДПІ та поточного відповідного бюджетного року.
Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
У відповідності до ст. 55 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету Міністрів України», утворено як юридичну особу публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби, зокрема, Бердичівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Враховуючи викладені обставини, колегія суддів вважає за необхідне допустити процесуальне правонаступництво шляхом заміни сторони Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області його правонаступником - Бердичівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи реєстраційний номер 393 від 24.04.2001 р. позивача було зареєстровано 27 квітня 2001 року за адресою: 13306, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. К.Лібкнехта, 79, що підтверджується та довідкою з ЄДРПОУ №14-1874 від 24 травня 2001 року.
Згідно довідки форми 4-ОПП від 24.05.2001 р. №357 відповідачем було взято позивача на податковий облік.
Рішенням загальних зборів учасників позивача згідно протоколу №05/08 від 04 червня 2008 року, було визначено нове місцезнаходження позивача: 02094, м. Київ, вул. Пожарського, 4, офіс 2; державну реєстрацію змін до статуту позивача, якими визначено нове місцезнаходження, було здійснено 09 червня 2008 року.
Бердичівська об'єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Житомирській області листом від 29 липня 2014 р. №13526/10/06-03-182 повідомила ТОВ «Метан», що облікову справу (реєстраційна та звітна частина) позивача передано на податковий облік за новим місцезнаходженням до ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у місті Києві, тому податкову звітність позивачу слід подавати до ДПІ за новим місцезнаходженням. Даний лист позивачем було отримано 31 липня 2014 року.
Під час зміни місцезнаходження між позивачем та Бердичівською ОДПІ здійснювалося апеляційне оскарження податкових повідомлень-рішень, прийнятих Бердичівською ОДПІ за результатами перевірок позивача, визначені Бердичівською ОДПІ податкові зобов'язання позивача були неузгодженими, у зв'язку з чим перебування позивача на податковому обліку в Бердичівській ОДПІ було продовжено до завершення процедур апеляційного узгодження податкових зобов'язань, що підтверджується відміткою на свідоцтві платника ПДВ серії НБ № 09536853 від 05.06.2006 р.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що знявши позивача з податкового обліку до завершення процедури судового оскарження неузгодженого податкового зобов'язання, відповідачем порушено вимоги пп. 63.4 ст. 63, пп. 63.10.1 п. 63.10 ст. 63 Податкового кодексу України та п. 10.2, абзац 2 п. 10.13, п. 10.14 Наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 р. № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.05.2014 р. за № 503/25280.
З таким висновком суду колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.
Нормативно-правовим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, є Податковий кодекс України (надалі - ПК України), який набрав чинності 01.01.2011 року.
Так, приписами п. 63.1 ст. 63 ПК України передбачено, що облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків. Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того або іншого податку та збору (п. 63.2 ст. 63 ПК України).
З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку). Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, може прийняти рішення про зміну основного місця обліку великого платника податків (п. 63.3 ст. 63 ПК України).
Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається (п. 63.4 ст. 63 ПК України).
Взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами. Дані про взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків і зборів у контролюючих органах передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у день взяття на облік юридичної особи та відокремленого підрозділу юридичної особи в порядку, встановленому Міністерством юстиції України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 64.1 ст. 64 ПК України).
При цьому, у відповідності до п. 64.7 ст. 64 ПК України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених цим Кодексом для великих платників податків.
Так, наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 №80 затверджено Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) (далі - Порядок №80), який діяв станом на момент зміни позивачем податкової адреси.
В силу п. 8.8 Порядку №80 у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин, підставою для зняття з обліку платника податків в одному органі державної податкової служби і взяття на облік в іншому (у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) платника, яка пов'язана зі зміною адміністративного району) є надходження хоча б до одного із цих органів даних, що свідчать про належну реєстрацію таких змін.
Процедури зняття з обліку/взяття на облік платника податків розпочинаються та проводяться органами державної податкової служби при надходженні хоча б одного з таких документів: відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків; заяви платника податків про зняття з обліку за ф. № 9-ОПП (додаток 9) та копії свідоцтва про державну реєстрацію (витягу з Єдиного державного реєстру - для відокремлених підрозділів), поданих платником податків до органу державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням; заяви платника податків про взяття на облік за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП із позначкою «Перереєстрація» та копії свідоцтва про державну реєстрацію (витягу з Єдиного державного реєстру - для відокремлених підрозділів), поданих платником податків до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням (п. 8.8.1 Порядку №80 у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно п. 8.8.4 Порядку №80 у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин, після надходження повідомлення про зняття з обліку у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. № 11-ОПП або надходження відомостей від державного реєстратора про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків чи подання платником податків заяви про зняття з обліку у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. № 9-ОПП орган державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням знімає платника податків з обліку протягом місяця за відсутності обставин, при яких термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до: закінчення поточного бюджетного року, якщо Законом України про Державний бюджет України на поточний рік передбачено, що при зміні місцезнаходження (місця проживання) сплата визначених законодавством України податків та платежів після перереєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного року; закінчення перевірки, якщо перевірка була розпочата або призначена та орган державної податкової служби вже повідомив платника податків про її проведення; повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи декларацій претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, і термін повернення переплати чи відшкодування настав; завершення процедур апеляційного узгодження сум податкових зобов'язань.
Станом на момент звернення з даним позовом до суду з метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 затверджено Порядок обліку платників податків і зборів (далі - Порядок №1588), розділом Х якого врегульовано питання щодо переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку).
У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків (п. 10.1 Порядку №1588).
Відповідно до п. 10.2 Порядку №1588, підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.
Згідно п. 10.8 розділу X Порядку, протягом двох робочих днів після надходження повідомлення за формою № 11-ОПП контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік (основне місце обліку), про що вносить відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб. Відмітки про взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) проводяться в журналі за формою № 2-ОПП (за формою № 7-ОПП).
Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично у день спливу такого строку.
Згідно ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України, в разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. У такому випадку контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням одночасно зі зняттям з обліку юридичної особи - платника податків за основним місцем обліку здійснює взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно з розділом VII Порядку обліку без подання заяви платником податків. До закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків з наступного року. Після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до: закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов'язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата або призначена та контролюючий орган уже повідомив платника податків про її проведення; повернення надміру сплачених платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи податкових декларацій (звітів, розрахунків) претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, у разі якщо до кінця бюджетного року спливає строк повернення або відшкодування і відповідно висновки щодо відшкодування виконані в повному обсязі; закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі іншим контролюючим органом.
Відповідно до положень абзацу 2 п. 10.13 та п. 10.14 Порядку №1588, у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду: до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.
Після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі) іншим контролюючим органом.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки ДПІ у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві від 25.11.2014 року № 1426531400316 позивача взято на облік як платника податків.
Згідно п. 3.10 Порядку №1588 визначено, у разі взяття на облік як платників податків і зборів у контролюючих органах юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі у разі взяття на облік договорів про спільну діяльність та договорів управління майном, контролюючий орган за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (додаток 2). Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків у контролюючому органі.
Отже, зазначеною довідкою підтверджується те, що позивач перебуває на податковому обліку у третьої особи саме, як платник податків. Доказами у справі підтверджується, що позивач з серпня 2014 року не здійснює подання обов'язкової податкової звітності відповідачу, сплата податків позивачем здійснюється за місцезнаходженням третьої особи, адміністрування своєчасності та повноти сплати податків позивача здійснюється не відповідачем, а третьою особою; зазначене підтверджує те, що позивач фактично знятий з податкового обліку у відповідача, що є порушенням відповідачем ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України, п. 10.13 та п. 10.14 Розділу X Порядку обліку платників податків і зборів.
Вивченням матеріалів справи, колегією суддів встановлено, що під час зняття позивача з податкового обліку за попереднім місцезнаходженням в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувала адміністративна справа №2а-5544/12/2670 за позовом ТОВ «Метан» до Бердичівської ОДПІ про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001362301 від 22.11.2011 р.
Постановою Окружного адміністративного суду міста м. Києва від 27 червня 2014 р. позов ТОВ «Метан» було задоволено. Не погоджуючись з зазначеною постановою, Бердичівська ОДПІ звернулася з апеляційною скаргою. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31 липня 2014 року було відкрито апеляційне провадження, розгляд апеляційної скарги Бердичівської ОДПІ було призначено на 06 жовтня 2014 року.
У відповідності до вимог п. 56.18 ст. 56 ПК України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 ст. 254 КАС України).
Отже, грошові зобов'язання за оскаржуваними у вищенаведених адміністративних справах рішеннями є неузгодженими.
Порушення Бердичівською ОДПІ вимог Порядку №1588 призвело до того, що ДПІ у Дніпровському районі міста Києва було складено Акт перевірки від 19.09.2014 р. №6006-15-01/31434314 щодо своєчасності подання платіжного доручення до установи банку зі сплати податку на додану вартість Товариством з обмеженою відповідальністю «Метан», яким на позивача було покладено обов'язок сплатити штраф; зазначений Акт позивачем було отримано 30 вересня 2014 року.
В листі Міндоходів у Житомирській області №10157/7/06-30-20-02-22 від 21.07.2014 р. з посиланням на лист Міндоходів України від 08.07.2014 № 16190/1/18-02-01-17 (а.с.183) зазначено про автоматично переведені до контролюючих органів за новим місцезнаходженням юридичні особи, які змінили місцезнаходження до 2014 року, та додано перелік таких юридичних осіб, згідно якого позивачу належить ознака обліку « 17- платник за неосновним місцем обліку».
Таким чином, позивач повинен був до закінчення бюджетного 2014 року подавати податкову звітність та сплачувати податки за місцезнаходженням відповідача.
На виконання листа ГУ Міндоходів у Житомирській області від 28.07.2014 №10548/06- 30-18-21 відповідач листом від 29.07.2014 №13520/10/06-03-182 направив третій особі реєстраційну частину облікової справи позивача на 286 аркушах, звітну частину облікової справи позивача на 10 аркушах, довідку про стан розрахунків з бюджетом, дані про контрольно-перевірочну роботу на 50 аркушах, інформацію щодо адміністративного та судового оскарження грошових зобов'язань та судових справ між позивачем та відповідачем на 1 аркуші. Станом на 29.07.2014 року позивач перебуває на обліку у відповідача у стані 17 (платник за неосновним місцем обліку).
Відповідно до пп. 63.10.1 п. 63.10 ст. 63 Податкового кодексу України, порядок обліку платників податків і зборів визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Відповідно до п. 1 Указу Президента України «Про Положення про Міністерство фінансів України» від 08.04.2011 р. №446/2011, Міністерство фінансів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної фінансової, бюджетної, а також податкової і митної політики.
Отже, реєстраційна процедура стосовно позивача повинна була бути проведена з дотриманням вимог Указу Президента України «Про Положення про Міністерство фінансів України» від 08.04.2011 №446/2011 та пп. 63.10.1 п. 63.10 ст. 63 Податкового кодексу України та у відповідності до Наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів», чого відповідачем дотримано не було.
З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність правових підстав для задоволення позову ТОВ «Метан».
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2015 року - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 січня 2015 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя суддя суддя Л.П. Борисюк І.Й. Петрик Я.М. Собків
Повний текст ухвали складено та підписано - 20.03.2015
Головуючий суддя Борисюк Л.П.
Судді: Петрик І.Й.
Собків Я.М.