Постанова № 43207416, 23.03.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2015
Номер справи
810/1090/15
Номер документу
43207416
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2015 року 10 год. 00 хв. 810/1090/15

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. при секретарі судового засідання - Наталенко Ю.О. за участю представника позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Києві адміністративну справу за поданням Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об'єднання "Тетерів»,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ТОВ «ВО Тетерів».

Вимоги подання обґрунтовані тим, що відповідач не допустив до забезпечення цілодобового чергування на податковому посту ТОВ "ВО "Тетерів", головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л., що є прямим порушенням, ТОВ "ВО "Тетерів", вимог чинного законодавства, зокрема Податкового кодексу України, у зв'язку з чим рішенням керівника Податкового органу застосовано адміністративний арешт майна відповідача, обґрунтованість застосування якого Податковий орган просить підтвердити.

У судовому засіданні представник органу доходів і зборів підтримав доводи, викладені у поданні, просив суд визнати адміністративний арешт майна відповідача обґрунтованим.

Відповідачу в судове засідання не з'явився. Ст. о/у ОУДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області, підполковником податкової міліції Тарасенком І.В., головним державним податковим ревізором - інспектором сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Семеновим С.Л. складено акт про те, що 20.03.2015 р. біля 17-00 год. був здійснений виїзд за юридичною адресою ТОВ «ВО Тетерів» (смт. Іванків, вул. Фрунзе, 49, Київська обл.) з метою вручення директору даного підприємства або його представнику повістки про розгляд справи, що відбудеться 23.03.2015 р. 0 10:00 год. Представник ТОВ «ВО Тетерів» Дяченко В.В., який на той момент перебував на території підприємства ознайомився із Ухвалою Київського окружного адміністративного суду про відкриття провадження в адміністративній справі за зверненням органів державної податкової служби та митного органу від 18.03.2015 р. №810/1090/15 та повістку про виклик до суду та повідомлення про розгляд справи, що відбудеться 23.03.2015 р. 0 10:00 год., відмовився, про що було складено акт про відмову від отримання представником ТОВ «ВО Тетерів» повістки та копії ухвали Київського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №810/1090/15.

Суд вважає, що відповідач про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.

За приписами ч. 8 ст. 183-3 КАС України розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Допитаний судом у якості свідка Семенова С.Л.у судовому засіданні пояснив, що він працює головним державним ревізором-інспектором сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ та пояснив, що незрозумілих причин о 19год. 00 хв. за вказівкою керівництва ТОВ "ВО "Тетерів" його, в грубій формі було змушено покинути податковий пост.

Заслухавши пояснення представник органу доходів і зборів, показання свідка дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ "ВО "Тетерів" зареєстроване Іванківською районною державною адміністрацією Київської області 17.03.2004 р., про що зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, № 13371200000000294.

Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. №9 "Про затвердження Порядку роботи представників контролюючих органів на акцизних складах та податкових постах, що утворюються на території підприємств, де виробляється продукція з використанням спирту етилового та біоетанолу, які отримуються за нульовою ставкою акцизного податку" та згідно з Розпорядженням Державної фіскальної служби України від 12.03.2015 р. №61-р "Про ротацію постійних представників контролюючого органу на податковому посту", та у відповідності до вимог наказу Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 13.03.2015 р. №116 головний державний ревізор-інспектор сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенов С.Л., 17.03.2015 р. о 08 год. 00 чергування на податковому посту, який розташований на території ТОВ "ВО "Тетерів" (Київська обл., Іванківський район, смт. Іванків, вул. Фрунзе, 49).

Судом встановлено, що працівниками ТОВ «ВО Тетерів» о 19 год. 00 хв. було змушено покинути податковий пост головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л.

Доказом перебування 17.03.2015р. головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л., на податковому посту, який розташований на території ТОВ "ВО "Тетерів" - є Наказ Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 16.03.2015 р. №118 та Акт про не допуск до забезпечення цілодобового чергування на податковому посту ТОВ "ВО "Тетерів" від 17.03.2015 р., пояснення ГДРІ сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова C.JI.

Суд вважає, що не допуск до забезпечення цілодобового чергування на податковому посту ТОВ "ВО "Тетерів", головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л., є прямим порушенням, ТОВ "ВО "Тетерів", вимог чинного законодавства, зокрема Податкового кодексу України, з огляду на наступне.

Відповідно до пп. 229.1.14 п. 229.1 ст. 229 ПК України на підприємствах, де використовують спирт за нульовою ставкою, встановлюються податкові пости, порядок роботи яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Порядок роботи представників контролюючих органів на акцизних складах та податкових постах, що утворюються на території підприємств, де виробляється продукція з використанням спирту етилового та біоетанолу. які отримуються за нульовою ставкою акцизного податку, затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №9 (далі - Порядок).

Даний Порядок визначає механізм здійснення контролю представниками контролюючих органів на акцизних складах, де суб'єктами господарювання виробляється, обробляється (переробляється), змішується, розливається, пакується, фасується, зберігається, одержується чи видається спирт етиловий (далі - спирт), горілка та лікеро-горілчані вироби, та на податкових постах на території підприємств, де використовується спирт, отриманий за нульовою ставкою акцизного податку, для виробництва деяких видів продукції, визначених підпунктом 229.1.1 пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України.

Згідно п. 2 розділу 1 Порядку, на акцизних складах та податкових постах постійно діють представники контролюючих органів за місцем розташування таких акцизних складів і податкових постів.

Пунктом З розділу 1 Порядку передбачено, що контролюючий орган за місцем розташування акцизного складу та податкового поста відповідним наказом призначає свого представника (представників) на таких складах та постах, передбачає резерв на випадок тимчасової, відсутності працівників, визначає заходи щодо матеріально-технічного забезпечення, транспортного обслуговування, інші умови, необхідні для забезпечення ефективності контролю, а також забезпечує наявність штампів "В'їзд дозволено", "Виїзд дозволено", бланків форм та інших документів, передбачених цим Порядком.

Відповідно до п. 9 розділу 1 Порядку, розпорядник акцизного складу або уповноважена особа підприємства зобов'язаний:

надати представнику контролюючого органу окреме примішення, яке відповідає санітарно-гігієнічним нормам, обладнане телефоном, а також вжити заходів для запобігання несанкціонованому втручанню в роботу представника контролюючого органу і використанню службової та іншої інформації, що зберігається представником контролюючого органу на акцизному складі або податковому посту;

встановити та підтримувати у належному стані необхідні замки, пломби, лічильники чи інші подібні пристрої, які можуть бути затребувані представником контролюючого органу, з метою забезпечення контролю за цільовим використанням спирту та повноти сплати належної суми акцизного податку зі спирту, горілки та лікеро-горілчаних виробів, що виробляються на акцизному складі або підприємстві;

забезпечити облік наявності та руху сировини, спирту та водно-спиртових розчинів у. незавершеному виробництві горілки та лікеро-горілчаних виробів і готової продукції, розміщених на акцизному складі або підприємстві;

надавати постійному представнику контролюючого органу достовірну інформацію щодо наявності та руху сировини, спирту та водно-спиртових розчинів у незавершеному' виробництві горілки та лікеро-горілчаних виробів і готової продукції, а також відповідні документи первинного, бухгалтерського обліку та звітності для ознайомлення.

Отже, посадові особи ТОВ "ВО "Тетерів" незаконно, всупереч вимогам чинного законодавства, не допустили до забезпечення чергування на податковому посту головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л., та як наслідок здійснювати постійний безпосередній контроль за дотриманням установленого порядку виробництва, зберігання, відпуску спирту, горілки і лікеро-горілчаних виробів і сплати податків, а також за цільовим використанням спирту - не можливо.

Судом встановлено, що в зв'язку з не допуском до забезпечення чергування на податковому посту ТОВ "ВО "Тетерів", посадовими особами Вишгородської ОДПІ 17.03.2015р. о 19год. 00хв. складено відповідний Акт та 18.03.2015 р. прийнято рішення №1718/10/10-036 (час прийняття рішення 10:00) про застосування адміністративного арешту майна платника податків, яким застосовано умовний адміністративний арешт майна ТОВ «ВО Тетерів», що перебуває (розміщена, зберігається) за адресою: Київська область, смт. Іванків, вул. Фрунзе, 49.

З метою підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ТОВ «ВО Тетерів» відповідно до приведеного рішення Податковий орган звернувся до суду із даним поданням.

Відповідно до пункту 94.1 статті 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті (пункт 94.3 статті 94 Податкового кодексу України).

Згідно приписів пункту 94.4 статті 94 Податкового кодексу України арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.

Відповідно до пункту 94.5 статті 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути повним або умовним.

Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном.

З аналізу наведених вище правових норм вбачається, що у разі, якщо платник податків перешкоджає законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків, визначених законом, є адміністративний арешт майна платника податків, обґрунтованість застосування якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.

Таким чином, оскільки відповідач не допустив до забезпечення цілодобового чергування на податковому посту ТОВ "ВО "Тетерів", головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л., є прямим порушенням, ТОВ "ВО "Тетерів", вимог чинного законодавства, зокрема Податкового кодексу України, суд дійшов висновку про обґрунтованість прийняття Вишгородською ОДПІ ГУ ДВС у Київській області рішення про застосування умовного адміністративного арешту.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, всебічно та повно дослідивши наявні матеріали справи та норми чинного законодавства України, беручи до уваги доведеність заявником обґрунтованості накладення на майно відповідача умовного адміністративного арешту та не наведення останнім законних підстав для не допуску до забезпечення цілодобового чергування на податковому посту ТОВ "ВО "Тетерів", головного державного ревізора-інспектора сектору контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів Вишгородської ОДПІ, Семенова С.Л., є прямим порушенням, ТОВ "ВО "Тетерів", суд дійшов висновку про обґрунтованість подання та наявність підстав для його задоволення.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 1833, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Подання Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області - задовольнити.

2. Підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче об'єднання "Тетерів» (07200, Київська область, смт. Іванків, вул. Фрунзе, 49, код ЄДРПОУ 32783473) застосованого рішенням Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 18 березня 2015 р. №1718/10/10-036.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Щавінський В.Р.