Ухвала суду № 43206569, 12.03.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2015
Номер справи
803/408/14
Номер документу
43206569
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2015 року Справа № 876/3999/14

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Каралюс В.М.,

суддів - Затолочного В.С., Матковської З.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в інтересах філії «Ковельська дорожньо-експлуатаційна служба» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 25 березня 2014 року у справі №803/408/14 за позовом Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в інтересах філії «Ковельська дорожньо-експлуатаційна служба» до Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, -

В С Т А Н О В И В:

03 березня 2014 року Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в інтересах філії «Ковельська дорожньо-експлуатаційна служба» ( далі-філія «Ковельська ДЕД») звернулося з позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про скасування рішення від 18 лютого 2014 року № 0000761702 про застосування штрафних санкцій у розмірі 19 464 грн. 54 коп. та нарахування пені в розмірі 2 334 грн. 33 коп.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що дане рішення є незаконним та необґрунтованим і підлягає скасуванню оскільки згідно п.п. 1.1., 3.1 Положення про філію «Ковельська ДЕД» дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» філія є відособленим структурним підрозділом дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» і не є юридичною особою. Також відповідачем не враховано норми закону, зокрема норми статті 2, 3 та статті 55 Господарського кодексу України, згідно яких філія «Ковельська ДЕД» не є суб'єктом господарювання і не є учасником господарських відносин, а застосування адміністративно-господарських санкцій згідно ст.. 216,217,218,238 Господарського кодексу України можливе лише до суб'єктів господарювання , яким не є філія «Ковельська ДЕД».

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 25 березня 2014 року, в задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Дочірнє підприємство "Волинський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в інтересах філії «Ковельська дорожньо-експлуатаційна служба» подало апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду в якій просить скасувати оскаржувану постанову як незаконну та необґрунтовану та прийняти нову, якою позовні вимоги Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» задоволити в повному обсязі.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції всупереч вимогам ст. 86, 159 КАСУ неповно з'ясував обставини, що мають значення по даній справі, порушив норми матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог. Зокрема, так само як ів обґрунтуваннях позовної заяви зазначає, що філія є відособленим структурним підрозділом дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» і не є юридичною особою.

Сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, колегія суддів, у відповідності до ч.1 п.2 ст.197 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе розглядати справу у порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.

Як вбачається з матеріалів справи, філія «Ковельська дорожньо-експлуатаційна дільниця» дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» створена як відособлений структурний підрозділ дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», утвореного відповідно до наказу Державної служби автомобільних доріг України від 9 квітня 2002 року № 156. Пунктом 19-1.1.22 статті 19-1 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи здійснюють стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

На підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Рішенням заступника начальника Ковельської ОДПІ ГУ Міндоходів про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 18 лютого 2014 року № 0000761702 до філії «Ковельська ДЕД» ДП «Волинський облавтодор» застосовано штраф в сумі 19 464 грн. 54 коп. та нарахована пеня у розмірі 2 334 грн. 33 коп. за період з 23 вересня 2013 року до 25 грудня 2013 року. Також позивачем несвоєчасно сплачено єдиний внесок, що тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», що вбачається з довідки про перерахування коштів на виплату заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску по філії «Ковельська ДЕД» ДП «Волинський облавтодор» з 1 серпня 2013 року по 12 лютого 2014 року.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 1 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) передбачено, що платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Також відповідно до частин 8, 12 статті 9 цього ж Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

В силу норми п. 1 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ч.ч. 8, 12 ст. 9 цього ж Закону платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно ч. 10 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Відповідно до пункту 2 частини одинадцятої статті 25 цього ж Закону орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 18 лютого 2013 року № 0000761702 прийняте у відповідності до вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», оскільки позивачем був несвоєчасно сплачений єдиний внесок, що тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 25 вказаного Закону, у вигляді нарахування пені та застосування штрафу, відтак, відсутні правові підстави для скасування вказаного рішення, тому з наведених вище підстав у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» в інтересах філії «Ковельська дорожньо-експлуатаційна служба» - залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 25 березня 2014 року у справі №803/408/14- без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий : Судді : В.М. Каралюс В.С. Затолочний З.М. Матковська