Постанова № 43206388, 12.03.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2015
Номер справи
813/6331/14
Номер документу
43206388
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2015 року № 813/6331/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Ланкевича А.З.

секретар судового засідання Фуртак А.В.,

за участі представників:

позивача . Овсієнко С.А.,

відповідача Шпак В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Україна-1" до Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

встановив :

Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 09.12.2014 року просить:

- визнати протиправним та частково скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.08.2014 року №0019331700 в частині сплати штрафних санкцій на суму 7870,06 грн.;

- визнати протиправним та частково скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.08.2014 року №0019341700 в частині основного платежу на суму 31910 грн., в частині штрафних санкцій на суму 41793,96 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в даному випадку відповідач при прийнятті оскаржених рішень неправомірно застосував штраф в розмірі 75 % від суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті в бюджет, а не 25%, як це передбачено в абзаці 1 п. 127.1 ст. 127 ПК України. Позивач вважає, що для застосування норм частини третьої пункту 127.1 статті 127 ПК України необхідною умовою є вчинення передбаченого в абзаці першому частини 1 названої вище статті правопорушення тричі і більше разів протягом 1095 днів. Позивач стверджує, що протягом періоду, який охоплено перевіркою, відповідач жодного разу не виносив податкових повідомлень-рішень щодо застосування штрафних санкцій за порушення встановленого законодавством порядку нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, відтак його висновок про наявність багаторазових порушень строку сплати податку на доходи фізичних осіб та застосування на цій підстав максимальної штрафної санкції на думку позивача свідчить про помилкове застосування норм п. 127.1 ст. 127 ПК України до спірних правовідносин. Окрім того, позивач зазначив про те, що в січні 2014 року він сплатив податок з доходів з фізичних осіб на загальну суму 31910 грн., який з невідомих причин не враховано при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 28.08.2014 року №0019341700 в частині нарахування зобов'язання за основним платежем на суму 31910 грн. (із загальної суми 109425,68 грн., зазначеної в цьому податковому повідомленні-рішенні).

Відповідач подав письмові заперечення на позовну заяву та додаткові письмові пояснення, в яких зазначено про те, що оскаржені податкові повідомлення-рішення прийнято у відповідності з вимогами Податкового кодексу України і підстав для їх скасування немає. Зокрема відповідач пояснив, що протягом охопленого перевіркою періоду ФГ «Україна - 1» сплачувало податок на доходи фізичних осіб за різними кодами бюджетної класифікації, а саме: по коду бюджетної класифікації 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати»; по коду бюджетної класифікації 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата».

По коду бюджетної класифікації 11010100 податковий борг позивача станом на 01.01.2011 року становив 2687,60 грн. За період з 01.01.2011 року по 30.11.2013 року позивач нарахував 21034,03 грн. зобов'язань за названим видом платежу, разом з тим за цей самий період позивач сплатив 23435,грн. податку, відтак станом на 31.12.2013 року його податковий борг становив 286,63 грн. Із вказаної вище суми за період січень 2011 року - грудень 2013 року несвоєчасно було сплачено податків на суму 18133,34 грн. В силу приписів підп. 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення ПК України штрафна санкція за несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб за період січень - червень 2011 року на загальну суму 2679,58 грн. має становити 1 гривню. Відповідно, за несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб за період липень 2011 року - листопад 2013 року на загальну суму 15453,76 грн., а також за несплату податкового боргу за цим податком на суму 286,63 грн. до позивача застосовано штраф в розмірі 75% від суми несвоєчасно сплаченого та несплаченого податку, що становить 11805,09 грн. ((15433,76 грн. + 286,63 грн.)*75%). Застосування саме такої ставки відповідач пояснив тим, що у січні, лютому, березні, квітні, травні червні 2011 року позивач допускав порушення, передбачені п. 217.1 ст. 127 ПК України, тобто протягом 1095 днів вчинив три і більше правопорушення, що дає підстави для застосування абз. 3 п. 127.1 ст. 127 ПК України. По коду бюджетної класифікації 11010400 податковий борг позивача станом на 31.12.2013 року становив 109425,68 грн. З цієї суми 25837,76 грн. - податковий борг, який виник станом на 01.01.2011 року, відтак новоутворений податковий борг за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року становить 83587,92 грн. і згідно з даними платника такий виник за період серпень-вересень 2011 року, вересень-грудень 2012 року, листопад 2013 року. На підставі п. 127.1 ст. 127 ПК України на зазначену вище суму несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання за період січень 2011 року - грудень 2013 року нараховано штрафну санкцію в розмірі 75%, що становить 62690,94 грн. (83587,92 грн.*75%). Застосування тут максимальної ставки штрафних санкцій відповідач також обґрунтовує тим, що у січні - червні 2011 року ФГ Україна - 1» допустило три і більше порушень, передбачених п. 127.1 ст. 127 ПК України.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

У період з 23.05.2014 року по 02.06.2014 року ДПІ у Кам'янка-Бузькому районі Львівської області проводила позапланову перевірку ФГ «Україна - 1» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, за наслідками якої складено акт № 139/13-20-22-00/34219510 від 10.06.2014 року (далі - акт перевірки від 10.06.2014 року).

Проведеною перевіркою строків сплати (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб встановлено, що позивач (податковий агент) несвоєчасно, не в повному обсязі перерахував до бюджету податок з доходів фізичних осіб, що є порушенням п.31.1, п.31.3 ст. 31, п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України. Під час перевірки відповідач встановив, що станом на 01.01.2011 року залишок (сальдо) не перерахованого податку на доходи фізичних осіб становив 51525,36 грн., станом на 31.12.2013 року залишок (сальдо) не перерахованого податку на доходи фізичних осіб становить 110427,75 грн.

Окрім того, в акті перевірки від 06.10.2014 року зазначено про те, що підприємство за 3-4 кв. 2011 року, 3-4 кв. 2012 року та 4кв. 2013 року в податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (Форма №1 ДФ) не відобразило суми нарахованого, виплаченого доходу, суми утриманого податку за ознакою 106 (дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), що є порушенням п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України

На акт перевірки від 10.06.2014 року платник подав письмові заперечення, однак при прийнятті податкових повідомлень-рішень контролюючий орган не взяв їх до уваги.

На підставі акта перевірки від 10.06.2014 року винесено податкове повідомлення-рішення №0014201700 від 02.07.2012 року, відповідно до якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 1529917,97 грн., в т.ч. 110428,08 грн. за основним платежем, 1419489,89 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями, податкове повідомлення-рішення №0014191700 від 02.07.2012 року, відповідно до якого позивачу нараховано штрафні санкції на загальну суму 2550 грн. за порушення порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платника податку і сум утриманого з них податку.

Зазначені податкові повідомлення-рішення від 02.07.2014 року ФГ «Україна - 1» оскаржило в адміністративному порядку.

За результатами розгляду скарги позивача Головне управління Міндоходів у Львівській області винесло рішення №20167/10/13-01-10-08-05/1286 від 21.08.2014 року, про часткове задоволення вимог платника, яким:

1) скасовано податкове повідомлення-рішення від 02.07.2014 року №0014201700 (по коду бюджетної класифікації 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати») в частині 110141,45 грн. основного платежу з податку на доходи фізичних осіб та 1407683,8 грн. штрафної (фінансової) санкції, а в іншій частині це податкове повідомлення-рішення залишено без змін;

2) збільшено грошове зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб (по коду бюджетної класифікації 11010400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата») на 109425,68 грн. за основним платежем з податку на доходи фізичних осіб та 62690,94 грн. штрафної (фінансової) санкції згідно з п. 127.1 ст. 27 Податкового кодексу України;

3) скасовано податкове повідомлення-рішення від 02.07.2014 року №0014191700 в частині 2040 грн. штрафної (фінансової) санкції, а в іншій частині це податкове повідомлення-рішення залишено без змін.

Як зазначено в рішенні за результатами розгляду скарги від 21.08.2014 року, ДПІ у Кам'янка-Бузькому районі при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 02.07.2014 року №0014191700 з посиланням на п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 2550 гривень. Втім норми, на підставі яких було застосовано штраф, передбачають відповідальність не до кожного порушення окремо, а до загальної кількості порушень. Відтак, у разі виявлення в ході документальної перевірки порушень, зазначених в п. 119.2 ст.119 Податкового кодексу України, до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн.

Щодо збільшення грошового зобов'язання платника згідно з податковим повідомленням-рішенням №0014201700 від 02.07.2012 року, відповідно до якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 1529917,97 грн., в т.ч. 110428,08 грн. за основним платежем, 1419489,89 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями, то ГУ Міндоходів у Львівській області у своєму рішенні зазначило наступне.

При прийнятті цього податкового повідомлення-рішення не враховано, що ФГ «Україна-1» у період, охоплений перевіркою, здійснювало нарахування і сплату податку на доходи фізичних осіб за різними кодами бюджетної класифікації, а саме по коду бюджетної класифікації 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати» та по коду бюджетної класифікації 110110400 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата». Таким чином встановлено, що станом на 31.12.2013 року заборгованість платника по сплаті податку на доходи фізичних осіб по коду бюджетної класифікації 11010400 становить 109425,68 грн., в т.ч. заборгованість, яка утворилася станом на 01.01.2011 року - в сумі 25837,76 грн. За період серпень 2011 року - листопад 2013 року платник не перерахував податок на доходи фізичних осіб з оренди земельних паїв на загальну суму 83587,92 грн., отже штрафна санкція має становити 62690,94 грн. (75%). По коду бюджетної класифікації 11010100 станом на 01.01.11 по даних підприємства обліковувалась заборгованість в сумі 2687,6 грн., за період з 01.01.2011 року по 30.11.2013 року підприємством нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 21034,03 грн., сплачено за період з 01.01.2011 року по 31.12.13 року на загальну суму 23435 грн., станом на 31.12.2013 року не перераховано до бюджету нарахований податок на доходи фізичних осіб, термін сплати якого настав (заборгованість), в сумі 286,63 грн. З нарахованих за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року сум податку на доходи фізичних осіб своєчасно сплачено 2614,33 грн., несвоєчасно - 18133,34 грн. (січень 2011 року - квітень 2013 року - 15123,12 грн., травень 2013 року - 563,7 грн., червень 2013 року в сумі 636,78 грн., липень 2013 року - 462,66 грн., серпень 2013 року - 548,57 грн., вересень 2013 року - 472,19 грн., жовтень 2013 року - 326,05 грн.).

З покликанням на підп. 7 підрозділу 10 Розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України контролюючий орган зазначив, що за несвоєчасну сплату (неперерахування) податку платником податків, у тому числі податковим агентом, податку на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу за період січень 2011 року - червень 2011 року на загальну суму 2679,58 грн. штрафна (фінансова) санкція повинна становити 1 гривню. Поряд з тим, на відповідно до п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України за несплату, несвоєчасну сплату (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб, до або під час виплати заробітної плати за період липень 2011 року - листопад 2013 року в загальній сумі 15740,12 грн. штрафна (фінансова) санкція повинна становити 11805,09 грн. (75%).

На підставі рішення Головного управління Міндоходів у Львівській області №20167/10/13-01-10-08-05/1286 від 21.08.2014 року ДПІ у Кам'янка-Бузькому районі винесла:

1) податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.08.2014 року №0019331700, яким платнику збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати (11010100) на загальну суму 20092,72 грн., в т.ч. 286,63 грн. - за основним платежем, 11806,09 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями;

2) податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.08.2014 року №0019341700, яким платнику збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата (11010400) на загальну суму 172116,62 грн., в т.ч. 109425,68 грн. - за основним платежем, 62690,94 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Позивач не заперечує наявності порушень вимог податкового законодавства щодо сплати податку на доходи фізичних осіб, про які зазначено вище. В даному випадку спір виник у зв'язку із застосуванням відповідачем штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 75% від суми несвоєчасно сплаченого і не сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Позивач стверджує, що протягом періоду, охопленого перевіркою, до ФГ «Україна-1» не було застосовано штрафу за аналогічні порушення податкового законодавства, що свідчить про відсутність повторності як необхідної умови для накладення штрафу в розмірі 75% відповідно до абз. 3 п. 127.1 ст. 127 ПК України. Позивач вважає, що штрафна санкція за наведених вище обставин справи має становити не 75%, а 25 % від суми боргу, відтак податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.08.2014 року №0019331700 є неправомірним в частині нарахування грошових зобов'язань за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 7870,06 грн., а повідомлення-рішення форми «Р» від 28.08.2014 року №0019341700 - в частині нарахування грошових зобов'язань за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 41793,96 грн. Окрім того, позивач стверджує, що в січні 2014 року він частково сплатив зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за 2013 рік (11010400) на загальну суму 319100 грн., які відповідач з невідомих причин не врахував при нарахуванні грошового зобов'язання за цим видом платежу. Відтак податкове повідомлення-рішення від 28.08.2014 року №0019341700 в частині нарахування грошового зобов'язання за основним платежем на суму 31910 грн. також є неправомірним. У свою чергу відповідач вважає, що повторність, як умова для застосування штрафних санкцій на підставі абз. 3 п. 127.1 ст. 127 ПК України залежить не від кількості раніше винесених податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних санкцій, а від кількості власне дій, в даному випадку податкового агента, які становлять склад порушення, передбаченого п. 127.1 ст. 127 ПК України.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету податковим агентом визначено у п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України.

Відповідно до підп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Згідно з підп. 168.1.2. та підп. 168.1.4. цієї статті податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Відповідно до підп. 168.1.5., 168.1.6 п. 168.1 ст. 168 ПК України якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду. Для цілей цього розділу та пункту 54.2 статті 54 цього Кодексу під терміном "граничний термін сплати до бюджету податку" розуміються строки сплати податку, визначені цим пунктом.

Згідно з п. 54.2. ст. Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету

Згідно з п. 171.1., п. 171.2 ст. 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є: а) податковий агент - для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні; б) платник податку - для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Відповідно до п. 127.1. ст. 127 ПК України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету; ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету; дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.

Таким чином, нормами ст. 127 ПК України встановлено відповідальність, яка покладається на платника податків, в тому числі і на податкового агента, саме за несплату (неперерахування) податків, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, при цьому відповідність розміру штрафних санкцій за вчинення такого порушення визначається (обчислюється) з кількості разів допущених таких порушень протягом певного періоду часу (1095 днів). В даному випадку відповідач при визначенні розміру штрафної санкції безпідставно застосував штраф у розмірі 75 відсотків суми податку, оскільки до прийняття оскаржених податкових повідомлень-рішень відповідач не застосовував до позивача штрафних санкції на підставі ч. 1 п. 127.1 ст. 127 ПК України протягом 1095 днів. Зазначена обставина на думку суду свідчить про відсутність повторності у діях позивача, а відтак і підстав для застосування штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку.

З приводу сплати позивачем податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за 2013 рік суд встановив наступне.

Платіжним дорученням № 2 від 03.01.2014 року ФГ «Україна-1» сплатило до бюджету кошти в сумі 15000 грн., призначенням платежу зазначено: «податок з доходів за оренду земельних паїв за 2013 рік».

Платіжним дорученням №3 від 10.01.2013 року позивач сплатив до бюджету кошти в сумі 16910 грн., призначенням платежу також зазначено: «податок з доходів за оренду земельних паїв за 2013 рік».

Як встановлено під час розгляду даної справи станом на 31.12.2013 року податковий борг позивача перед бюджетом по сплаті податку на доходи фізичних осіб з доходів, інших ніж заробітна плата (код бюджетної класифікації 11010400) становив 109425,68 грн. Цей факт сторони визнають і спору з цього приводу не виникало. Проте, в січні 2014 року відповідач частково сплатив свої зобов'язання за названим видом платежу згідно із вказаними вище платіжними документами на загальну суму 31910 грн.

Згідно з п. 87.9 ст. 87 ПК України 87.9. у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Позапланова виїзна документальна перевірка ФГ «України - 1», в підсумку якої було прийнято оскаржені податкові повідомлення-рішення від 28.08.2014 року, проводилась у період з 23.05.2014 року по 02.06.2014 року. Отже, станом на дату її проведення податковий борг відповідача по сплаті податку на доходи фізичних осіб з доходів, інших ніж заробітна плата (код бюджетної класифікації 11010400) мав би становити 77515,68 грн., оскільки в силу положень п. 87.9 ст. 87 ПК України податковий орган мав би зарахувати кошти, що були сплачені позивачем у січні 2014 року в рахунок погашення податкового боргу, який виник раніше.

На запитання суду представник відповідача не пояснив суду причини, через які при проведенні перевірки та прийнятті оскаржених податкових повідомлень-рішень не було враховано факту часткового погашення позивачем податкового боргу за платежем податок на доходи фізичних осіб з доходів, інших ніж заробітна плата (код бюджетної класифікації 11010400), який виник власне за період, охоплений цією перевіркою. Представник відповідача також не пояснив суду в рахунок погашення податкового боргу за яким платежем було зараховано кошти, які позивач сплатив в січні 2014 року згідно зі згаданими вище платіжними дорученнями. За наведених вище обставин суд прийшов до висновку, що повідомлення-рішення від 28.08.2014 року №0019341700 в частині нарахування позивачу грошового зобов'язання за основним платежем на суму 31910 грн. є протиправним.

Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ФГ «Україна-1» є підставні і обґрунтовані, відтак підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

При зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивач сплатив судовий збір в сумі 182,70 грн. згідно з квитанцією № 67 від 12.09.2014 року. Оскільки позовні вимоги задоволено в повному обсязі, сплачена сума судового збору підлягає поверненню позивачу з Держаного бюджету України

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області форми "Р" від 28.08.2014 року №0019331700 в частині збільшення суми грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 7870,06 грн.

Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області форми "Р" від 28.08.2014 року №0019341700 в частині збільшення суми грошового зобов'язання за основним платежем на суму 31910 грн., в частині збільшення суми грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 41793,96 грн.

Стягнути з Державного бюджету на користь Фермерського господарства "Україна-1" судовий збір сплачений за подання цього позову в сумі 182 (сто вісімдесят дві) гривні 70 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі, до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.