Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2015 р. Справа № 805/618/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по сплаті єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 802,90 грн.,
в с т а н о в и в:
У лютому 2015 року Добропільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - позивач, Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.) про стягнення податкового боргу по сплаті єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 802,90 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що ФОП ОСОБА_1 з 21 березня 2013 року перебуває на податковому обліку у Добропільській ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області як платник податків та інших платежів. 29 березня 2013 року відповідачем було подано до Добропільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, де заявником самостійно обрано другу групу платників єдиного податку зі щомісячною сплатою. Згідно рішення Добропільської міської ради від 05 січня 2012 року № 6/18-85 - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, яка склалася на початок року - це 1 218,00 грн. Позивач зазначив, що у зв'язку з несплатою податкових зобов'язань за період з 21 листопада 2013 року по 21 січня 2015 року станом на час подання даного адміністративного позову за боржником обліковується податковий борг у розмірі 802,90 грн. З огляду на повідомлені обставини, позивач просив стягнути з відповідача заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 802,90 грн. (арк. справи 3-4).
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18 лютого 2015 року адміністративну справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні (арк. справи 1).
13 березня 2015 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду через канцелярію надійшло клопотання від представника позивача про розгляд даної адміністративної справи за його відсутності (арк. справи 23-25).
Відповідач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надавав. За таких обставин та враховуючи приписи частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обгрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
З 01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, визначено, що контролюючі органи, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Тобто, позивач є контролюючим органом, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначеного зобов'язання з єдиного податку.
Відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1), зареєстрований фізичною особою-підприємцем Виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області 21 березня 2013 року за № 2 260 000 0000 019872, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ № 656819, копія якого наявна в матеріалах адміністративної справи (арк. справи 6). Відповідач як платник податків з 22 березня 2013 року перебуває на обліку в Добропільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
Відповідно до пункту 293.2 статті 293 Податкового кодексу України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць.
Пунктом 295.1 статті 295 Податкового кодексу України зазначено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп згідно з пунктом 295.2 статті 295 Податкового кодексу України здійснюється органами Міністерства доходів і зборів на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Згідно рішення Добропільської міської ради від 05 січня 2012 року № 6/18-85 ставка єдиного податку для 2 групи складає 20 % (арк. справи 12).
21 березня 2013 року відповідач подав до податкового органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. Відповідно до заяви діяльністю відповідача є роздрібна торгівля, обрана ставка єдиного податку - 20%, група 2 (арк. справи 7).
Згідно пункту 14.1.39 статті 14 Податкового кодексу України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 122.1 статті 122 Податкового кодексу України визначено, що несплата (неперерахування) фізичною особою-платником єдиного податку авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраного платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, 26 листопада 2013 року податковою інспекцією винесено податкове повідомлення-рішення № 0008141700, згідно якого відповідачу нараховані штрафні санкції у розмірі 802,90 грн. (арк. справи 8).
Підпунктом 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення є письмовим повідомленням контролюючого органу (рішенням) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Таким чином, як підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, яка міститься в матеріалах адміністративної справи, за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 802,90 грн., яка утворилася внаслідок несплати штрафних санкцій (арк. справи 11).
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Добропільською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області направлено відповідачу податкову вимогу від 18 вересня 2013 року № 928-17, яка була отримана особисто відповідачем 19 жовтня 2013 року, про що свідчить підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (арк. справи 10).
Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними визначений статтею 60 Податкового кодексу України.
При цьому, зазначеною статтею Кодексу визначено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.
Як вбачається із матеріалів адміністративної справи, починаючи з 18 вересня 2013 року (дата формування податкової вимоги) відповідач має податковий борг, у зв'язку з чим податкова вимога № 928-17 від 18 вересня 2013 року є чинною.
Відповідачем зазначене не спростовано, документальних обґрунтувань в підтвердження того, що наведена податкова вимога вважається відкликаною не надано.
Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь місцевого бюджету підлягає стягненню заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 802,90 грн.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт .»ладних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного, керуючись статтями. 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 254, 257 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по сплаті єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 802,90 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) заборгованість з єдиного податку у розмірі 802,90 грн. (вісімсот дві грн. 90 коп.) на р/р 31519970700035, Місцевий бюджет м. Добропілля, ОКПО 37755456, МФО 834016 за кодом бюджетної класифікації 18050400.
Постанова прийнята у письмовому провадженні 17 березня 2015 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зінченко О.В.