ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.03.2015 р. Справа№ 914/4583/14
За позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Талант", м. Львів;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівська міська рада, (м.Львів)
про: демонтаж літнього майданчика,
Суддя Король М.Р.
За участю представників:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: Кудрик Л.Р. - директор;
від третьої особи:Партика Н.С.-представник (довіреність від 15.01.2015 року);
В судовому засіданні 12.03.2015 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення
Суть спору: позов заявлено Шевченківською районною адміністрацією Львівської міської ради (м.Львів) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Талант" (м.Львів), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівської міської ради (м.Львів) про демонтаж літнього майданчика.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем розміщено літній майданчик після закінчення сезонного періоду.
Ухвалою суду від 29.12.14 року порушено провадження у справі. Розгляд судової справи призначено на 29.01.15р. Вимоги до сторін висвітлено в зазначеній ухвалі, в тому числі визнано обов'язковою участь повноважних представників сторін в судове засідання.
Позивач участь повноважного представника в судове засідання забезпечив, позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач участь повноважного представника в судове засідання не забезпечив, супровідним листом від 29.01.2015 р. від відповідача поступили документи для долучення до матеріалів справи.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача в судове засідання не з'явилася, заяв чи клопотань не подавала.
Розгляд справи відкладено на 12.02.2015 року.
12.02.2015 року через відділ обліку та документального забезпечення суду третьою особою подано пояснення (вх.№ 5966/15 від 12.02.2015 року) по суті спору, відповідно до якого третя особа позов підтримує.
В судовому засіданні 12.02.2015 року оголошено перерву до 19.02.2015 року.
В судове засідання 19.02.2015 року позивач участь повноважного представника забезпечив, через відділ обліку та документального забезпечення суду подав клопотання (вх. №759/15 від 19.02.2015 року), в якому просить долучити до матеріалів справи акт від 17.02.2015 року та фотокопії відкритого літнього майданчика. Крім того, представник позивача просить продовжити строк розгляду спору на 15 днів.
Відповідач участь повноважного представника в судове засідання забезпечив, позовні вимоги заперечив.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача в судове засідання не з'явилася, через відділ обліку та документального забезпечення суду подала клопотання (вх. №7042/15 від 19.02.2015 року), в якому просить розглядати справу без участі її повноважного представника.
Судом відкладено розгляд справи на 05.03.2015 року та продовжено строк її розгляду на 15 днів.
В судове засідання 05.03.2015 року сторони участь повноважних представників забезпечили.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача в судове засідання явку повноважного представника не забезпечила, через відділ обліку та документального забезпечення суду подала клопотання (вх. №9442/15 від 05.03.2015 року), в якому просить розглядати справу без участі її повноважного представника.
Розгляд справи відкладено на 12.03.2015 року.
В судове засідання 12.03.2015 року позивач явку повноважного представника не забезпечив.
Представник відповідача та третьої особи явку повноважних представників в судове засідання забезпечили.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, повно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне:
05.10.2011 року Управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради було видано Товариству з обмеженою відповідальністю "Талант" дозвіл № 330/86-09 на розміщення відкритого літнього майданчика за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 376-а, із терміном дії з 02.11.2011 року до 01.11.2011 року, з 02.11.2012 року до 01.11.2013 року, з 02.11.2013 року до 01.11.2014 року.
Вказаним дозволом передбачено, що відповідач зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика після закінчення сезонного періоду, тобто 01.11.2014 року.
Згідно листа Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 17.11.2014 року № 2401-2 вих-20147 термін розміщення відкритого літнього майданчика ТзОВ "Талант" по вул. Шевченка, 376А у м. Львові, згідно рішення комісії, продовжено на три сезони з 2015 року до 2017 року з демонтажем його у зимовий період.
Згідно акту від 11.11.2014 року, копію якого долучено до матеріалів справи. Працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено, що літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 376-а відповідачем не демонтований.
Зважаючи на викладене 13.11.2014 року голова Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було видав розпорядження за № 616 "Про демонтаж літнього майданчика на вул. Т.Шевченка, 376-а", відповідно до п.1 якого зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Талант" демонтувати самочинно встановлений літній майданчик на вул. Шевченка, 376-а у м. Львові в термін до 23.11.2014 року.
14.11.2014 року відповідач отримав копію даного розпорядження, про що розписався на звороті.
У випадку невиконання відповідачем п. 1 Розпорядження № 616 від 13.11.2014 року в установлений термін, Шевченківська районна адміністрація зобов'язала юридичний відділ підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж літнього майданчика на вул. Шевченка, 376-а в термін до 28.11.2014 (п.3 Розпорядження).
Однак, оскільки станом на 24.11.2014 року майданчик не демонтований, про що свідчить Акт обстеження комісії у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації відкритого літнього майданчика на вул. Т.Шевченка, 376-а, позивач звернувся до суду із відповідним позовом.
Заперечуючи позовні вимоги, відповідач посилається на те, що оскільки спірний майданчик не розташований на проїзній частині вулиці, пішохідної зони міста та не створює перешкод для механічного прибирання снігу та сміття, Управління архітектури не заперечило проти нездійснення демонтажу літнього майданчика по вул. Т.Шевченка, 376-А, що підтверджується листом Управління від 08.11.2010 року № 5-10976/2401 та договором № 330/86-09 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного торговельного та іншого призначення.
Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
В результаті проведеного обстеження працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації зафіксовано факт функціонування літнього майданчика по вул. Шевченка, 376-а у м. Львові після закінчення сезонного періоду, про що було складено акт від 11.11.2014 року.
Відповідно до п.1.10 "Правил благоустрою м. Львова" (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376 відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Частинами 1, 4 статті 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Згідно до п. 10 ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та п. 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р., дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Пунктом 3.4 Порядку передбачено, що після закінчення сезонного періоду суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний забезпечити демонтаж літнього майданчика власними силами та за власний рахунок.
Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно Розпорядження Шевченківської районної адміністрації від 13.11.2014 року № 616 "Про демонтаж літнього майданчика на вул. Шевченка, 376-а" пунктом 1 зобов'язано відповідача демонтувати літній майданчик на вул. Шевченка, 376-а у м. Львові до 23.11.2014 року. Контроль за виконанням розпорядження доручено заступнику голови районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства та заступнику голови районної адміністрації з соціально-економічних та гуманітарних питань. Розпорядження № 616 від 13.11.2014 року відповідачем отримано 14.11.2014 року, про що свідчить напис на звороті.
Згідно акту обстеження проведеного працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації від 24.11.2014 року встановлено, що літній майданчик відповідачем не демонтовано.
Відповідно до п. п. 4.2.3, 6.2. "Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності", затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Оскільки відповідач не демонтував відкритий літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 376-а після закінчення сезонного періоду (01.11.2014 р.), у порушення розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації № 616 від 13.11.2014р. не демонтував літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача про те, що він отримав дозвіл не демонтовувати спірний літній майданчик спростовуються матеріалами справи.
Натомість, згідно листа Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 17.11.2014 року № 2401-2 вих-20147 термін розміщення відкритого літнього майданчика ТзОВ "Талант" по вул. Шевченка, 376А у м. Львові, згідно рішення комісії, продовжено на три сезони з 2015 року до 2017 року з демонтажем його у зимовий період.
В матеріалах справи відсутні докази наявності правових підстав для розміщення спірного літнього майданчика станом на час розгляду спору.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судовий збір покладається на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 82 - 85 ГПК України, господарський суд -
В И Р І Ш И В:
1.Позовні вимоги задоволити повністю.
2.Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Талант" (79069, Львів, вул. Шевченка, 376а, ідентифікаційний код 13837432) демонтувати літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 376-а.
3. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Талант" (79069, Львів, вул. Шевченка, 376а, ідентифікаційний код 13837432) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (79019, м. Львів, вул. Липинського, 11, ідентифікаційний код 04056115) 1218,00 грн. судового збору.
4. Накази видати відповідно до статті 116 ГПК України.
Повне рішення складено 17.03.2015 р.
Суддя Король М.Р.